Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony wprowadzi na rynek cztery nowe projektory


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony wprowadzi na rynek cztery nowe projektory
Dodał: Błażej Organisty 09.06.2015
Firma Sony wprowadza nowe modele z laserowymi źródłami światła oraz z tradycyjnymi lampami. Są one dostosowane do różnych rodzajów instalacji, a dzięki szerokiemu zakresowi cen znajdą zastosowanie w biznesie, szkolnictwie wyższym, dużych obiektach i rozrywce.


Dwa spośród nowych projektorów (VPL-FHZ65 i VPL-FHZ60) to modele 3LCD z laserowym źródłem światła Z–Phosphor. Dołączają one do pierwszego na świecie projektora laserowego 3LCD VPL–FHZ55, który ma jasność 4000 lumenów i jest często wybierany do mniejszych pomieszczeń, oraz do modelu VPL–FHZ700L o jasności 7000 lumenów, przeznaczonego do większych obiektów w edukacji, biznesie, administracji publicznej i muzealnictwie.
W ofercie Sony pojawią się również funkcjonalne modele VPL–FH65 i VPL–FH60 z tradycyjną lampą.

Nowe projektory mają rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200), a dzięki technologii paneli BrightEra odznaczają się żywą, naturalną kolorystyką wyświetlanego obrazu. Ich jasność wynosi 6000 lumenów (VPL–FHZ65, VPL–FH65) lub 5000 lumenów (VPL–FHZ60, VPL–FH60).

VPL–FHZ65


Dla zapewnienia jeszcze wyższej jakości obrazu wszystkie modele są wyposażone w firmowe technologie zapożyczone z zaawansowanych projektorów do kina domowego: „Reality Creation” i „Contrast Enhancer”. Pierwsza z nich to specjalny algorytm, który przetwarza wszystkie sygnały wejściowe w celu poprawy szczegółowości, wyrazistości i ostrości obrazu oraz zwiększenia jego rozdzielczości. Technologia Contrast Enhancer automatycznie steruje kontrastem, tak aby zapewnić optymalne warunki oglądania i najlepszą widoczność detali. Oba te rozwiązania przyczyniają się do poprawy doznań wizualnych niezależnie od miejsca instalacji projektorów.

Z myślą o klientach, dla których duże znaczenie ma wierna reprodukcja kolorów, nowe projektory są wyposażone w funkcje regulacji przestrzeni barw i korekcji koloru. Pierwsza z tych funkcji pozwala na wybór trzech wstępnie zaprogramowanych ustawień przestrzeni barw, jak również na indywidualne korygowanie składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej. Korekcja koloru służy natomiast do precyzyjnej regulacji odcienia, jaskrawości i nasycenia sześciu zakresów koloru.

Nasza strategia sprzedaży produktów opartych na technologii laserowej i lampowej jest bardzo prostamówi Robert Meakin, menedżer ds. marketingu projektorów B2B w Sony Professional Europe. – Oferujemy naszym partnerom i klientom urządzenia z obu grup, pozwalając im na wybór modelu najlepiej dostosowanego do potrzeb. Wprowadzenie czterech nowych modeli stanowi kontynuację tej strategii i umożliwia naszym klientom uzyskanie nieosiągalnej dotychczas jakości obrazu.

Dzięki opracowanemu przez Sony systemowi lasera Z-Phosphor nowe projektory są źródłem silniejszych przeżyć wizualnych dodaje Meakin. – Bez względu na to, czy klient wybierze zalety projekcji laserowej, czy bardziej ekonomiczne rozwiązanie oparte na lampach, uzyska najwyższą jakość obrazu.

Nowe modele laserowe łączą wszystkie zalety tej technologii z nowo zaprojektowaną obudową. Laserowe źródło światła eliminuje czekanie na rozgrzanie i wystygnięcie lampy, ograniczony zakres kątów instalacji projektora oraz trudności z równoczesnym uzyskaniem wysokiej jasności i wysokiej rozdzielczości.

Dzięki funkcji szybkiego włączania/wyłączania lampa osiąga odpowiednią jasność w ciągu zaledwie 7 sekund od włączenia. Dostępny jest ponadto tryb szybkiego ponownego uruchomienia. Dzięki niemu użytkownik może wyłączyć projektor, a następnie w wybranym przez siebie czasie – 10 lub 30 minut – ponownie go włączyć w ciągu zaledwie 1 sekundy.

Laserowe źródło światła może pracować bez konserwacji nawet przez 20 000 godzin. Jego połączenie z szeregiem energooszczędnych funkcji sprawia, że nakłady na sprzęt i eksploatację w całym okresie użytkowania okazują się znacznie niższe niż w przypadku konwencjonalnych projektorów lampowych.

Użytkownicy projektorów laserowych mogą skorzystać z trybu stałej jasności, który zapewnia niezmienną jasność źródła światła w całym oczekiwanym okresie eksploatacji, przy około 25% mniejszej wydajności świecenia.

Wszystkie cztery modele są wyposażone w łącze HDBase. Pozwala ono przesyłać jednym kablem o długości do 100 metrów wszystkie sygnały: wideo, audio, sterujące i IP. Ułatwia tym samym łączenie urządzeń i zmniejsza całkowity koszt systemu.

VPL–FHZ60


Nowością jest zintegrowana osłona złączy, która umożliwia poprowadzenie przewodów w taki sposób, że są one niewidoczne z boku. Zintegrowana osłona eliminuje zewnętrzne pokrywy kabli, które zwiększają rozmiary instalacji.
Projektory są ponadto wyposażone w elektryczny system zmiany osi obiektywu w szerokim zakresie (Lens Shift). Umożliwia on instalację sprzętu w trudnych warunkach: wysoko nad ekranem albo obok biegnącej po suficie instalacji ogrzewania, wentylacji bądź klimatyzacji.

Nowe modele można wykorzystywać z różnymi opcjonalnymi obiektywami, przeznaczonymi do niestandardowych instalacji. Ich oferta obejmuje model o współczynniku projekcji 0,65:1, służący do wyświetlania do z małej odległości, jak również model o współczynniku do 4,84:1 umożliwiający instalację z dala od ekranu. Wymianę obiektywów przyspiesza i upraszcza bagnetowy system mocowania.

Harmonogram wprowadzania nowych projektorów w Europie:
  • VPL–FHZ65, 6000 lm, WUXGA, laser – sierpień 2015 r.
  • VPL–FHZ65, 5000 lm, WUXGA, laser – wrzesień 2015 r.
  • VPL–FH65, 6000 lm, WUXGA, lampa – listopad 2015 r.
  • VPL–FH60, 5000 lm, WUXGA, lampa – październik 2015 r.


Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Podążaj za najnowszą kamerą Sony Action Cam 4K w podróży przez świat kolorów i… karteczek
Sony HXR-NX100 – niedroga, lekka kamera profesjonalna
Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Można zamawiać kompaktowy aparat Sony HX90V
Premierowe systemy projekcyjne Sony 4K
Oto laureaci konkursu Sony World Photography
Sony odświeża ofertę obiektywów alfa
FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony
Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500
Bezprzewodowe innowacje Sony
Poznaj HDC-4300, nową kamerę Sony
Na wakacje nie zapomnij zabrać nowych aparatów Sony
Ogłoszono kolejnych zwycięzców Sony World Photography Awards 2015
Sony na XVIII Targach Film Video Foto

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.716s.