Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Dodał: Błażej Organisty 02.06.2015
Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń. Uczestnicy mogą wysyłać zdjęcia w dwóch profesjonalnych kategoriach podzielonych na dwa gatunki: „Sztuka” oraz „Fotografia dokumentalna”.


Przez dziewięć lat konkurs SWPA stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii. Co roku przyciąga zarówno młode talenty, jak i uznanych artystów. Stanowi przegląd wszystkiego, co działo się we współczesnej fotografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Fotografowie o różnych umiejętnościach mogą bez żadnych opłat, za pośrednictwem strony konkursowej, zgłaszać swoje prace w pięciu podstawowych kategoriach: profesjonalnej, otwartej, młodzieżowej, national awards (nagroda dla najlepszego zdjęcia wykonanego przez fotografa z danego kraju) i studenckiej.

Sony World Photography Awards 2015


Nowością w edycji 2016 będzie podział 14 kategorii profesjonalnych na dwa gatunki: „Sztuka” i „Fotografia dokumentalna”. Zmiana ta ma na celu stworzenie bardziej przejrzystej struktury, w ramach której fotografowie będą oceniani. W obu sekcjach znalazły się także nowe kategorie tematyczne: w gatunku „Sztuka” są to kategorie „Inscenizacja” i „Z ukrycia”, a w gatunku „Fotografia dokumentalna” – „Życie codzienne” i „Środowisko”.

Kolejną nowością w tym roku jest partnerstwo British Journal of Photography (BJP) – najstarszego na świecie czasopisma o fotografii – i World Photography Organisation w ramach kategorii studenckiej. Prace zwycięzcy w tej kategorii zostaną zaprezentowane na stronie internetowej BJP. Laureat dostanie również możliwość publikowania zdjęć na Instagramie BJP.

Wszystkie zgłoszone zdjęcia oceniane są przez jury złożone z fachowców, przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu fotograficznego. Finaliści i zwycięzcy zyskują okazję do promowania i sprzedaży swoich prac za pośrednictwem World Photography Organisation.

Nagrody to między innymi najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony, prezentacja zdjęć na wystawie Sony World Photography Awards w londyńskim Somerset House, ich publikacja w okolicznościowym albumie, a także nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 tys. dolarów.

Na Sony World Photography Awards 2015 wpłynęły ogółem 173 444 zgłoszenia ze 171 krajów. Laureatem nagrody L’Iris d’Or i zdobywcą tytułu fotografa roku SWPA w kategorii profesjonalnej został pracujący dla agencji Getty Images John Moore. Doroczna wystawa prac zwycięzców i finalistów ponownie odbyła się w londyńskim Somerset House; w tym roku odwiedziła ją rekordowa liczba 33 394 gości.

Lista finalistów Sony World Photography Awards zostanie ogłoszona 23 lutego, a zwycięzców poznamy 21 kwietnia. Wystawa w Somerset House potrwa od 22 kwietnia do 8 maja 2016 r.

Najważniejsze daty:
  • 4 grudnia 2015 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs studencki;
  • 5 stycznia 2016 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs otwarty, młodzieżowy i National Awards;
  • 12 stycznia 2016 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs profesjonalny;
  • 23 lutego 2016 r. – ogłoszenie listy finalistów konkursu profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego i National Award;
  • 1 marca 2016 r. – ogłoszenie listy finalistów konkursu studenckiego;
  • 15 marca 2016 r. – ogłoszenie zwycięzców w kategorii National Awards;
  • 29 marca 2016 r. – ogłoszenie zwycięzców konkursu otwartego i dla młodzieży;
  • 21 kwietnia 2016 r. – gala Sony World Photography Awards w Londynie i ogłoszenie zdobywcy nagrody L’Iris d’Or oraz tytułu Fotografa Roku, zwycięzców w poszczególnych kategoriach profesjonalnych oraz zdobywców tytułów Fotografa Roku w konkursie otwartym, konkursie dla młodzieży i konkursie studenckim;
  • Od 22 kwietnia do 8 maja – wystawa Sony World Photography Awards 2015 w londyńskim Somerset House.


Więcej informacji: www.worldphoto.org

Zobacz także:
Konkurs fotografii miejskiej
Można zamawiać kompaktowy aparat Sony HX90V
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"
Premierowe systemy projekcyjne Sony 4K
Ruszył konkurs Empiku
Jeszcze przez pięć dni potrwa konkurs Majówka z aparatem!
Laureaci konkursu Cyberfoto 2015
Oto laureaci konkursu Sony World Photography
Sony odświeża ofertę obiektywów alfa
FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony
Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500
Bezprzewodowe innowacje Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.794s.