Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Sony odświeża ofertę obiektywów alfa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony odświeża ofertę obiektywów alfa
Dodał: Błażej Organisty 24.04.2015
Sony wzbogaca ofertę obiektywów alfa. Obecnie pojawią się w niej dwie nowo udoskonalone wersje zmiennoogniskowych szkieł ZEISS Vario-Sonnar z mocowaniem typu A o zoomie standardowym i szerokokątnym. Oba nowe modele wyróżniają się dużą jasnością i są przystosowane do współpracy z korpusami z pełnoklatkowymi matrycami obrazu.


Sony odświeża rodzinę obiektywów alfa z mocowaniem typu A udoskonalonymi wersjami zmiennoogniskowych obiektywów ZEISS Vario-Sonnar T: standardowego i szerokokątnego.
  1. SAL2470Z2 Vario-Sonnar T 24–70 mm F2,8 ZA SSM II: zmiennoogniskowy obiektyw standardowy
  2. SAL1635Z2 Vario-Sonnar T 16–35 mm F2,8 ZA SSM II: zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny

Przeznaczone dla pasjonatów i profesjonalistów obiektywy odznaczają się wyższą jakością odwzorowania obrazu, skuteczniejszym tłumieniem „duszków", większą efektywnością systemu AF oraz nową, odporną na pył i wilgoć konstrukcją. Modele SAL2470Z2 i SAL1635Z2 są zaprojektowane do współpracy z korpusami Sony z mocowaniem typu A, w tym cenionymi lustrzankami alfa99 i alfa77 II. Po dodaniu sprzedawanego oddzielnie adaptera mocowania współpracują także z aparatami z mocowaniem typu E, których przykładem jest seria alfa7.

SAL2470Z2


Znaczne ulepszenia wprowadzono także w systemie automatyki ostrości i napędzającym go silniku SSM (Super Sonic wave Motor). Większa szybkość i wydajność wbudowanego w obiektyw układu scalonego przekładają się na dokładniejsze działanie systemu AF. 4 razy szybciej niż w poprzednich modelach działa śledzenie obiektów. Dzięki temu nowe obiektywy doskonale współpracują z systemem 4D Focus aparatu alfa77 II i idealnie nadają się do zdjęć obiektów w ruchu: dzikiej przyrody, sportu czy zabaw dzieci.

SAL2470Z2Vario-Sonnar T 24–70 mm F2,8 ZA SSM II
Ten zaawansowany model do korpusów z pełnoklatkowymi matrycami pokrywa ogniskowe z popularnego zakresu 24–70 mm, zapewniając przy tym obraz godny obiektywu stałoogniskowego. Obiektyw sprawdzi się w prostych, codziennych zdjęciach oraz fotografowaniu z ręki ujęć portretowych, krajobrazowych i przyrodniczych. Zapewnia doskonałą ostrość i wysoki kontrast w całym zakresie ogniskowych. Duża maksymalna przysłona F2,8 jest stała w całym zakresie ogniskowych. Dzięki temu model SAL2470Z2 okaże się niezawodnym narzędziem do fotografowania słabo oświetlonych osób i wnętrz, scen nocnych itp.

SAL1635Z2Nowoczesna konstrukcja optyczna z soczewkami asferycznymi i elementami ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion) skutecznie ogranicza aberrację. Efekt ich zastosowania przejawia się w dużym kontraście i wiernej reprodukcji delikatnych przejść tonalnych.

Vario-Sonnar T 16–35 mm F2,8 ZA SSM II
Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny o dużej jasności znakomicie sprawdzi się przy fotografowaniu krajobrazów i tętniących życiem ulic. Dzięki dużej maksymalnej przysłonie F2,8, która nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, z powodzeniem można także fotografować z ręki o zmierzchu lub w słabo oświetlonych wnętrzach.

SAL1635Z2W precyzyjnej konstrukcji optycznej wykorzystano soczewki asferyczne, których zadaniem jest zmniejszenie dystorsji. Użycie soczewek ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion) i Super ED gwarantuje z kolei nieprzeciętny kontrast, rozdzielczość i wierność barw.

Nowe obiektywy Sony można już rezerwować na stronie producenta: www.sony.pl.

Zobacz także:
FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony
Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500
Bezprzewodowe innowacje Sony
Poznaj HDC-4300, nową kamerę Sony
Na wakacje nie zapomnij zabrać nowych aparatów Sony
Ogłoszono kolejnych zwycięzców Sony World Photography Awards 2015
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Znamy zdobywcę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015
Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E
Sigma 24 mm F1.4 DG HSM – jasny, profesjonalny obiektyw szerokokątny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.994s.