Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony
Dodał: Błażej Organisty 22.04.2015
Sony powiększa ofertę konsumenckich kamer Handycam 4K. FDR-AX33 to najtańszy model marki w tej kategorii produktu. Nowa kamera trafi do europejskich sklepów w maju 2015 roku.


W rodzinie kamer Handycam firmy Sony pojawi się nowy model FDR-AX33. Jest on wyposażony w stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot i funkcje ręcznego wyboru ustawień.

Lepszy następca?
Na początku 2015 r. firma Sony wprowadziła do oferty model FDR-AXP33. Nowa kamera FDR-AX33 stworzy zatem dodatkowe możliwości wyboru klientom, którzy pragną utrwalać cenne wspomnienia w standardzie 4K. Oba urządzenia są dostarczane w komplecie z przewodem HDMI i pozwalają z łatwością wyświetlić materiał na telewizorze 4K. Różnica między nimi polega na tym, że model FDR-AXP33 umożliwia prezentację nagrań praktycznie w każdym miejscu, jest bowiem wyposażony w zintegrowany projektor.

FDR-AX33


FDR-AX33 jest najtańszym modelem z rodziny kamer Sony Handycam 4K. Kamera jest wyposażona w zaawansowany system stabilizacji obrazu Sony Balanced Optical SteadyShot (B.O.S.S), który zapewnia ostry, stabilny obraz podczas filmowania z ręki i przy szybkim panoramowaniu. Zapis materiału odbywa się w formacie XAVC S przy przepływności do 100 Mb/s. Pozwala to wypełnić każdą klatkę wszystkimi szczegółami obrazu 4K. Duża szybkość odczytu danych z matrycy przekłada się z kolei na minimalny poziom zniekształceń obrazu.

Model FDR-AX33 wyposażono zestaw funkcji, które można dostosowywać do panujących warunków i indywidualnego stylu pracy. Umieszczony na obiektywie pierścień pozwala ręcznie nastawiać przysłonę, ostrość, ogniskową, a także balans bieli i kompensację automatycznej ekspozycji. Na górze korpusu znajduje się stopka akcesoriów. Jest ona zgodna ze standardem ISO i umożliwia dodanie innych akcesoriów, takich jak lampa czy mikrofon.

FDR-AX33


Zastosowany wizjer elektroniczny wyświetla trzykrotnie więcej szczegółów niż poprzednie modele. Użytkownik kamery ma także do dyspozycji 3-calowy, panoramiczny wyświetlacz Xtra Fine LCD wyposażony w technologię WhiteMagic, który niezależnie od panujących warunków pozwala dostrzec najdrobniejsze szczegóły i subtelne odcienie barw.

Szybki montaż
Materiał filmowy w rozdzielczości 4K można wyświetlać przy użyciu dostarczonego przewodu HDMI zarówno na telewizorach 4K, jak i HD. W tym drugim przypadku wbudowany w kamerę system automatycznej konwersji klatek 4K obniża ich rozdzielczość do Full HD. Dodatkowo można wykadrować wybrany fragment obrazu 4K i wyświetlić go w powiększeniu w rozdzielczości Full HD, dostosowując ustawienia dźwignią zoomu lub ikoną na ekranie.

Kamera jest także wyposażona w uniwersalną funkcję Highlight Movie Maker, która służy do szybkiego, automatycznego montażu nagranego materiału. Jej działanie polega na wybieraniu najważniejszych scen, takich jak skoki czy uśmiechy, uzupełnieniu ich efektami przejść i podkładem muzycznym oraz tworzeniu z nich krótkiego filmu, który za pośrednictwem smartfona można udostępniać na serwisach społecznościowych.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500
Bezprzewodowe innowacje Sony
Poznaj HDC-4300, nową kamerę Sony
Nową sportową kamerą Panasonic zrobisz zdjęcia nocą
Szybkie karty microSD TRANSCEND dla użytkowników kamer sportowych
Canon XC10 – kompaktowa kamera 4K z funkcją fotografowania
Ogłoszono kolejnych zwycięzców Sony World Photography Awards 2015
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Znamy zdobywcę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015
Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E
Sześcioro polskich fotografów na liście finalistów Sony World Photography Awards
Thule Legend Collection – plecaki i futerały na kamery GoPro
Elliott Erwitt uhonorowany nagrodą Sony World Photography Awards 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.635s.