Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Bezprzewodowe innowacje Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bezprzewodowe innowacje Sony
Dodał: Błażej Organisty 21.04.2015
PWS-100RX1 to nowa sieciowa stacja odbiorcza z firmową technologią Sony QoS zapewniającą spójność transmitowanego obrazu i dźwięku. Do tego firma aktualizuje trzy kamery z wbudowanymi funkcjami łączności bezprzewodowej.


Firma Sony wychodzi naprzeciw rosnącej presji rynku na coraz szybszą produkcję wiadomości i rozwija efektywne, bezprzewodowe systemy organizacji pracy opartej na plikach. Z tego powodu oferuje kamery z funkcjami łączności bezprzewodowej oraz adaptery bezprzewodowe, które pozwalają na bezpośrednią transmisję obrazu i dźwięku przez sieć 4G/LTE lub Wi-Fi.

Schemat podłączenia bezprzewodowego


Chcemy, by dzięki naszym nowym rozwiązaniom bezprzewodowym strumieniowa transmisja na żywo w wysokiej jakości stała się czymś łatwym i opłacalnym – mówi Lucie Wendremaire, menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Europe: – Mamy świadomość, że cykl produkcji wiadomości staje się coraz krótszy, rozszerza się natomiast zasięg i dostępność sieci bezprzewodowych. Z tego powodu pragniemy dostarczyć stacjom telewizyjnym właściwe narzędzia do sprawnego przesyłania plików audio i wideo z miejsca ich nagrania. Nasze rozwiązanie musi być skalowalne, nie powinno natomiast powodować rewolucji w całej infrastrukturze użytkownika.

Nowa sieciowa stacja odbiorcza
Kluczową rolę w zapewnieniu efektywności i wysokiej jakości transmisji strumieniowej odgrywa nowa sieciowa stacja odbiorcza Sony PWS-100RX1. Stacja cechuje się wysokim poziomem zgodności z kamerami XDCAM używanymi przez stacje telewizyjne z całego świata. Bardzo łatwo jest ją również podłączyć i przygotować do pracy.

Sony PWS-100NM1


Współpraca z obecnym sprzętem pozwala stacjom telewizyjnym nadal korzystać z zasobów XDCAM, a równocześnie stopniowo wdrażać w organizacji pracy rozwiązania bezprzewodowe. Dla zapewnienia uniwersalności stacja PWS-100RX1 jest wyposażona w wyjścia SDI, które umożliwiają równoległe przesyłanie dwóch strumieni wideo. System można rozbudowywać: wystarczy w tym celu dodać kolejne stacje PWS-100RX1, które pozwolą obsłużyć transmisje z różnych miejsc lub zwiększyć liczbę wykorzystywanych wejść i wyjść.

Stacja PWS-100RX1 zawiera fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Connection Control Manager. Umożliwia ono podłączanie kamer, kierowanie sygnału do wyjść SDI oraz efektywną obsługę strumieni transmitowanych na żywo przez sieci 4G/LTE, Wi-Fi i przewodowe. Rozbudowany graficzny interfejs użytkownika programu Connection Control Manager umożliwia wyświetlanie miniatur obrazów z wielu kamer, kontrolowanie łączności z kamerami, przepływności transmisji i ustawień opóźnienia, jak również podgląd sygnału wyjściowego z wielu stacji PWS-100RX1.

Urządzenie jest wyposażone w złącza wejścia sygnału wzorcowego i kodu czasowego. Pozwalają one na synchronizację i współpracę z systemami studyjnymi. Możliwa jest ponadto reprodukcja sygnału w różnych formatach stosowanych w telewizji, w tym 1080i i 720p. Firma Sony przygotowuje również aktualizację wersji, która zapewni nie tylko obsługę strumieni na żywo, lecz również plików wideo. Jej wydanie jest planowane na jesień 2015 roku.

Technologia QoS
Dzięki technologii Sony QoS (Quality of Service — jakość usługi), można ograniczyć utratę pakietów w transmisji strumieniowej, która może spowodować pogorszenie jakości obrazu, jego zatrzymanie i przerwy w dźwięku. Stacja PWS-100RX1 wykorzystuje firmowe algorytmy Sony, które automatycznie dostosowują przepływność i rozmiar bufora do właściwości transmisji bezprzewodowej. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że uzyskają wysoką jakość transmisji, i nie muszą sami zajmować się ustawieniami przepływności ani innymi kwestiami technicznymi.


Aktualizacja adapterów
Wdrażanie rozwiązań Sony do strumieniowej transmisji bezprzewodowej można rozpocząć od wykorzystania kamery, nadajnika 4G/LTE lub Wi-Fi i sieciowej stacji odbiorczej PWS-100RX1 zainstalowanej w siedzibie stacji lub wozie reporterskim/transmisyjnym. Takie rozwiązania pozwolą na wykorzystanie strumieniowej transmisji na żywo w produkcji wielu programów, takich jak reportaże.

Zaplanowana na czerwiec 2015 r. aktualizacja oprogramowania adapterów bezprzewodowych CBK-WA100 i CBK-WA101 umożliwi ich użycie do strumieniowej transmisji na żywo do stacji PWS-100RX1.

Kamery
Kamery Sony PXW-X180 (aktualizacja jesienią 2015 r.), PXW-X200 (aktualizacja w czerwcu 2015 r.) i PXW-X500 (aktualizacja jesienią 2015 r.) są już wyposażone w system łączności bezprzewodowej.

Bezprzewodowa Sony PXW-X500


Więcej o PWX-X500 na naszym portalu: Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500.

W przyszłości opracowane zostaną aktualizacje ich oprogramowania, które wprowadzą możliwość strumieniowej transmisji na żywo. Dla usprawnienia pracy operatorzy będą mogli sprawdzać stan połączenia ze stacją PWS-100RX1 bezpośrednio w wizjerze kamery.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nową sportową kamerą Panasonic zrobisz zdjęcia nocą
Szybkie karty microSD TRANSCEND dla użytkowników kamer sportowych
Canon XC10 – kompaktowa kamera 4K z funkcją fotografowania
Nikon ME-W1 – bezprzewodowy mikrofon niekierunkowy
Nikon D7200 – 24,2 megapiksela i łączność bezprzewodowa
Thule Legend Collection – plecaki i futerały na kamery GoPro
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem
Removu R1 – ekran z pilotem do kamer GoPro HERO
Canon LEGRIA HF R68, HF R66, HF R606 – nowe kamery amatorskie
Sony FDR-AXP33 – miniaturowa kamera Sony Handycam 4K
Nowe kamery Sony Action Cam – zapis przygód w rozdzielczości 4K

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.568s.