Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem
Dodał: Przemysław Imieliński 12.01.2015
Firma Panasonic zaprezentowała nowe kamery Full HD z mocnym, 50-krotnym zoomem i innowacyjnymi, kreatywnymi opcjami wspomagającymi filmowanie.


Panasonic wprowadza na europejski rynek trzy kolejne modele kamer cyfrowych Full HD: HC-W570, HC-V270 i HC-V160. Wszystkie kamery oferują zoom o wartości typowej dla urządzeń z najwyższej półki, a dodatkowa funkcja stabilizacji obrazu sprawia, że nawet początkujący amator wideofilmowania nakręci za ich pomocą atrakcyjny i profesjonalny materiał. Każdą kamerę wyposażono w szereg łatwych w obsłudze funkcji, jeszcze bardziej uprzyjemniających filmowanie rodziny i znajomych oraz umożliwiających dodawanie kreatywnych efektów.

Wyraźny i stabilny obraz, także w zbliżeniu
Wszystkie trzy modele są wyposażone w posiadającą tylne podświetlenie (BSI) matrycę o rozdzielczości 2,2 megapiksela, która pozwala rejestrować ważne chwile z jakością obrazu Full HD. Szerokokątne obiektywy 28 mm lub 32,3 mm (w modelu V160) gwarantują pojemny kadr i prawdziwie kinowe efekty.

Panasonic HC-V270


Nowe kamery cyfrowe Full HD Panasonic oferują zoom porównywalny z parametrami innych modeli w tej klasie. HC-W570 i HC-V270 pozwalają na filmowanie z 50-krotnym zoomem optycznym, który za pomocą funkcji inteligentnego zoomu można zwiększyć do 90x, by uchwycić jeszcze więcej szczegółów pięknego wakacyjnego pejzażu czy rodzinnych zawodów sportowych. Użytkownicy modelu HC-V160 mogą filmować z zoomem optycznym 38x wzmocnionym do 77x po włączeniu inteligentnego zoomu.
 
Przy tak dużej wartości zoomu trzeba zadbać o wypoziomowanie ujęcia i eliminację wibracji. W modelach HC-W570 i HC-V270 Panasonic zastosował funkcję automatycznego wykrywania i korekty przechyłu obrazu (Level Shot). W zależności od warunków zewnętrznych można wybrać jedno z trzech ustawień (funkcja wyłączona, normalna, mocna).

Panasonic HC-V160


Z kolei pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID O.I.S.+ kompensuje drżenie ręki, co jest szczególnie przydatne przy filmowaniu z najwyższą wartością zoomu. Można być pewnym, że rozmazany obraz nie zepsuje przyjemności oglądania filmowego zapisu niepowtarzalnych chwil.

Kreatywne filmowanie w kinowej jakości
HC-W570 ma dodatkową, obrotową kamerę umieszczoną z boku wyświetlacza LCD. Służy ona do jednoczesnego rejestrowania ujęcia pod innym kątem. Operator może na przykład nagrywać własne reakcje na wydarzenia rejestrowane głównym obiektywem lub filmować to samo w ujęciu panoramicznym i w zbliżeniu. Takie innowacyjne rozwiązanie daje więcej twórczej swobody i przyjemności przy filmowaniu, a także pozwala operatorowi uwiecznić własny udział np. w rodzinnej uroczystości.
 
Zaawansowanemu rozwiązaniu, jakim jest dodatkowa kamera w modelu HC-W570, towarzyszą praktyczne funkcje kopii zapasowej i trybu narracji. Funkcja kopii zapasowej pozwala na osobny zapis obrazu z dodatkowej kamery. Dzięki temu główne nagranie można odtworzyć także bez okienka "obraz w obrazie". Tryb narracji wzmacnia głos operatora, który w gotowym filmie brzmi wyraźniej, gdyż pozbawiony jest szumów tła.

Panasonic HC-W570


Funkcja kreatywnej kontroli (Creative Control) we wszystkich trzech modelach pozwala użytkownikowi wykazać się artystycznie. Poszczególne opcje, takie jak efekt miniatury, efekt kamery 8 mm czy efekt filmu niemego, znakomicie urozmaicą nagranie i nadadzą mu niepowtarzalny klimat.

Najszersze opcje łączności
Obsługa łączności Wi-Fi i NFC w kamerach HC-W570 i HC-V270 jeszcze bardziej ułatwia udostępnianie zarejestrowanego materiału filmowego. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby połączyć kamerę ze smartfonem lub tabletem przez NFC i uzyskać dostęp do licznych innowacyjnych funkcji. Dzięki aplikacji Panasonic Image App z urządzenia mobilnego można korzystać jak ze zdalnego wizjera lub panelu zdalnego sterowania ustawieniami kamery. Obraz z kamery można ponadto wysyłać na żywo na platformę USTREAM lub udostępniać w mediach społecznościowych. Również i w tym przypadku wystarczy nacisnąć przycisk.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Plenerowa wystawa 50 fotografii z życia WOŚP
Removu R1 – ekran z pilotem do kamer GoPro HERO
Konkurs "Przyroda Ojczysta 2014" – finałowe głosowanie
Półkolonie kulinarne we Wrocławiu - zima 2015
Quadralite Rx400 Ringflash – kompaktowa lampa pierścieniowa
Wystartowała 5. edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE!
Canon podczas Press Photo Expo 2015
Genesis Lynx i Rover – nowe torby fotograficzne
Canon LEGRIA HF R68, HF R66, HF R606 – nowe kamery amatorskie
Sony FDR-AXP33 – miniaturowa kamera Sony Handycam 4K
Nowe kamery Sony Action Cam – zapis przygód w rozdzielczości 4K
Kingston microSDHC/SDXC UHS-I U3 – szybka karta dla wymagających
Arktyczny rejs – jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.406s.