Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem
Dodał: Przemysław Imieliński 12.01.2015
Firma Panasonic zaprezentowała nowe kamery Full HD z mocnym, 50-krotnym zoomem i innowacyjnymi, kreatywnymi opcjami wspomagającymi filmowanie.


Panasonic wprowadza na europejski rynek trzy kolejne modele kamer cyfrowych Full HD: HC-W570, HC-V270 i HC-V160. Wszystkie kamery oferują zoom o wartości typowej dla urządzeń z najwyższej półki, a dodatkowa funkcja stabilizacji obrazu sprawia, że nawet początkujący amator wideofilmowania nakręci za ich pomocą atrakcyjny i profesjonalny materiał. Każdą kamerę wyposażono w szereg łatwych w obsłudze funkcji, jeszcze bardziej uprzyjemniających filmowanie rodziny i znajomych oraz umożliwiających dodawanie kreatywnych efektów.

Wyraźny i stabilny obraz, także w zbliżeniu
Wszystkie trzy modele są wyposażone w posiadającą tylne podświetlenie (BSI) matrycę o rozdzielczości 2,2 megapiksela, która pozwala rejestrować ważne chwile z jakością obrazu Full HD. Szerokokątne obiektywy 28 mm lub 32,3 mm (w modelu V160) gwarantują pojemny kadr i prawdziwie kinowe efekty.

Panasonic HC-V270


Nowe kamery cyfrowe Full HD Panasonic oferują zoom porównywalny z parametrami innych modeli w tej klasie. HC-W570 i HC-V270 pozwalają na filmowanie z 50-krotnym zoomem optycznym, który za pomocą funkcji inteligentnego zoomu można zwiększyć do 90x, by uchwycić jeszcze więcej szczegółów pięknego wakacyjnego pejzażu czy rodzinnych zawodów sportowych. Użytkownicy modelu HC-V160 mogą filmować z zoomem optycznym 38x wzmocnionym do 77x po włączeniu inteligentnego zoomu.
 
Przy tak dużej wartości zoomu trzeba zadbać o wypoziomowanie ujęcia i eliminację wibracji. W modelach HC-W570 i HC-V270 Panasonic zastosował funkcję automatycznego wykrywania i korekty przechyłu obrazu (Level Shot). W zależności od warunków zewnętrznych można wybrać jedno z trzech ustawień (funkcja wyłączona, normalna, mocna).

Panasonic HC-V160


Z kolei pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID O.I.S.+ kompensuje drżenie ręki, co jest szczególnie przydatne przy filmowaniu z najwyższą wartością zoomu. Można być pewnym, że rozmazany obraz nie zepsuje przyjemności oglądania filmowego zapisu niepowtarzalnych chwil.

Kreatywne filmowanie w kinowej jakości
HC-W570 ma dodatkową, obrotową kamerę umieszczoną z boku wyświetlacza LCD. Służy ona do jednoczesnego rejestrowania ujęcia pod innym kątem. Operator może na przykład nagrywać własne reakcje na wydarzenia rejestrowane głównym obiektywem lub filmować to samo w ujęciu panoramicznym i w zbliżeniu. Takie innowacyjne rozwiązanie daje więcej twórczej swobody i przyjemności przy filmowaniu, a także pozwala operatorowi uwiecznić własny udział np. w rodzinnej uroczystości.
 
Zaawansowanemu rozwiązaniu, jakim jest dodatkowa kamera w modelu HC-W570, towarzyszą praktyczne funkcje kopii zapasowej i trybu narracji. Funkcja kopii zapasowej pozwala na osobny zapis obrazu z dodatkowej kamery. Dzięki temu główne nagranie można odtworzyć także bez okienka "obraz w obrazie". Tryb narracji wzmacnia głos operatora, który w gotowym filmie brzmi wyraźniej, gdyż pozbawiony jest szumów tła.

Panasonic HC-W570


Funkcja kreatywnej kontroli (Creative Control) we wszystkich trzech modelach pozwala użytkownikowi wykazać się artystycznie. Poszczególne opcje, takie jak efekt miniatury, efekt kamery 8 mm czy efekt filmu niemego, znakomicie urozmaicą nagranie i nadadzą mu niepowtarzalny klimat.

Najszersze opcje łączności
Obsługa łączności Wi-Fi i NFC w kamerach HC-W570 i HC-V270 jeszcze bardziej ułatwia udostępnianie zarejestrowanego materiału filmowego. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby połączyć kamerę ze smartfonem lub tabletem przez NFC i uzyskać dostęp do licznych innowacyjnych funkcji. Dzięki aplikacji Panasonic Image App z urządzenia mobilnego można korzystać jak ze zdalnego wizjera lub panelu zdalnego sterowania ustawieniami kamery. Obraz z kamery można ponadto wysyłać na żywo na platformę USTREAM lub udostępniać w mediach społecznościowych. Również i w tym przypadku wystarczy nacisnąć przycisk.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Plenerowa wystawa 50 fotografii z życia WOŚP
Removu R1 – ekran z pilotem do kamer GoPro HERO
Konkurs "Przyroda Ojczysta 2014" – finałowe głosowanie
Półkolonie kulinarne we Wrocławiu - zima 2015
Quadralite Rx400 Ringflash – kompaktowa lampa pierścieniowa
Wystartowała 5. edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE!
Canon podczas Press Photo Expo 2015
Genesis Lynx i Rover – nowe torby fotograficzne
Canon LEGRIA HF R68, HF R66, HF R606 – nowe kamery amatorskie
Sony FDR-AXP33 – miniaturowa kamera Sony Handycam 4K
Nowe kamery Sony Action Cam – zapis przygód w rozdzielczości 4K
Kingston microSDHC/SDXC UHS-I U3 – szybka karta dla wymagających
Arktyczny rejs – jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.001s.