Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E
Dodał: Przemysław Imieliński 04.03.2015
W ofercie firmy Sony pojawiły się cztery nowe obiektywy i dwa konwertery z mocowaniem typu E przeznaczone do użytku z korpusami z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Firma Sony wprowadza na rynek cztery nowe obiektywy α z mocowaniem typu E przeznaczone do użytku na cenionych korpusach bezlusterkowych z pełnoklatkowymi matrycami obrazu. Dzięki nim doświadczeni fotografowie zyskają jeszcze większe możliwości twórcze. W grupie nowych produktów znalazły się następujące szkła:

• Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA (SEL35F14Z): szerokokątny obiektyw do korpusów z matrycą pełnoklatkową
• FE 90 mm F2,8 Macro G OSS (SEL90M28G): średni teleobiektyw makro typu G do korpusów z matrycą pełnoklatkową
• FE 24–240 mm F3,5–6,3 OSS (SEL24240): obiektyw z 10-krotnym zoomem do korpusów z matrycą pełnoklatkową
• FE 28 mm F2 (SEL28F20): stałoogniskowy obiektyw szerokokątny do korpusów z matrycą pełnoklatkową
• SEL057FEC/SEL075UWC: dedykowane konwertery typu rybie oko / ultraszerokokątny do obiektywu SEL28F20 współpracującego z pełnoklatkowymi korpusami
• VCL-ECU2/VCL-ECF2: konwertery ultraszerokokątny / rybie oko (APS-C)

Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E


Powiększona rodzina produktów z mocowaniem typu E zawiera obiektywy na każdą sytuację: od nastrojowych portretów przez spektakularne krajobrazy i finezyjne makrofotografie po szybkie akcje, podróże – i szarą codzienność. Poza czterema obiektywami w ofercie pojawią się również cztery konwertery, w tym dwa do obiektywu przeznaczonego do matryc pełnoklatkowych. Ułatwiają one uzyskanie na zdjęciach perspektywy obiektywu superszerokokątnego lub typu rybie oko.

Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA – szerokokątny obiektyw pełnoklatkowy
Ten stałoogniskowy obiektyw szerokokątny do korpusów z matrycą pełnoklatkową jest modelowym przykładem słynnej jakości optycznej, jaką odznaczają się produkty marki ZEISS. Bardzo dobrze nadaje się dla wymagającego profesjonalisty i pasjonata, który chce wykonywać portrety oraz fotografować codzienność i sceny nocne.
Model SEL35F14Z umożliwia nastawianie ostrości z odległości zaledwie 0,3 m. Jest pierwszym obiektywem z mocowaniem typu E, który odznacza się tak dużą jasnością: F1,4. Duży otwór 9-listkowej przysłony kołowej pozwala ponadto na uzyskanie bardzo miękkiego rozmycia tła.

Obiektyw Sony Distagon T FE 35 mm F1,4 ZA


Obiektyw zapewnia również nieprzeciętną ostrość całego kadru, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony. To zasługa zaawansowanej konstrukcji optycznej z soczewkami asferycznymi (w tym jedną dużą AA – zaawansowaną asferyczną). Doskonałe właściwości optyczne to także efekt zastosowania powłoki ZEISS T*, która tłumi refleksy i tzw. duszki, a w rezultacie zapewnia naturalną reprodukcję koloru i znakomity kontrast.

Przykładowe zdjęcie wykonane obiektywem Sony Distagon T FE 35 mm F1,4 ZA


Zastosowany w obiektywie napęd DDSSM (Direct Drive SSM) gwarantuje bardzo ciche i dokładne nastawianie ostrości – nawet przy minimalnej głębi ostrości. Umieszczony na tubusie pierścień przysłony może pracować w dwóch trybach: podczas nagrywania filmów zaletą będzie bezgłośne, bezstopniowe działanie, natomiast przy fotografowaniu wygodniej jest włączyć charakterystyczny "klik". Odporna na kurz i wilgoć konstrukcja zapewnia niezawodność podczas zdjęć w plenerze.

FE 90 mm F2,8 Macro G OSS – średni teleobiektyw do makrofotografii
Model SEL90M28G zapewnia dużą siłę wyrazu wykonywanym portretom i zdjęciom z małej odległości. Dzięki starannie skompensowanej aberracji sferycznej pozwala wyraźnie przedstawić główny motyw i uzyskać wyjątkowo miękkie rozmycie tła — charakterystyczne dla każdego obiektywu typu G. Pierwszy średni teleobiektyw makro z mocowaniem typu E jest również wyposażony w stabilizator Optical SteadyShot (OSS), który ułatwia ostre odwzorowanie obrazu w skali 1:1 nawet przy zdjęciach z ręki.

Obiektyw Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS


Wyjątkowo dokładne nastawianie ostrości – tak istotne przy makrofotografii – to zasługa cichego mechanizmu DDSSM (Direct Drive SSM), który napędza dwie niezależne grupy "szybujących" soczewek.

Przykładowe zdjęcie wykonane obiektywem Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS


System wewnętrznego ogniskowania gwarantuje stałą długość obiektywu – to ważna zaleta w przypadku makrofotografii, gdy przód obiektywu znajduje się w odległości zaledwie kilku centymetrów od obiektu. Użytkownik może również korzystać z przycisku blokady ostrości oraz z przesuwnego pierścienia nastawiania ostrości, pozwalającego szybko przełączać tryby automatycznej i ręcznej regulacji ostrości. Odporna na pył i wilgoć konstrukcja gwarantuje niezawodne działanie podczas fotografowania owadów lub dzikiej przyrody w padającym deszczu.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.526s.