Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Poznaj HDC-4300, nową kamerę Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Poznaj HDC-4300, nową kamerę Sony
Dodał: Błażej Organisty 15.04.2015
Sony wprowadza nowy model kamery z serii HDC. Jest ona oparta na technologii nowej generacji i przeznaczona do transmisji na żywo. Wykorzystuje zmiennoogniskowe obiektywy o dużym zoomie, a przy tym utrzymuje głębię ostrości potrzebną do dokładnego pokazania całej akcji.


Model HDC-4300 to pierwsza na świecie kamera wyposażona w trzy przetworniki obrazu typu 2/3" o rozdzielczości 4K. Współpracuje ona z tymi samymi obiektywami z mocowaniem B4 oraz tymi samymi systemami sterowania co należące do branżowej czołówki kamery Sony z serii HDC-2000.

Sony HDC-4300


Dostępne obecnie adaptery HDLA-1500, systemy sterowania, wizjery i moduły sterujące do systemów HD mogą być w identyczny sposób używane w systemach 4K. Dla obsługujących transmisje na żywo realizatorów i operatorów oznacza to możliwość zachowania wcześniejszego stylu pracy, w tym kątów kamer, zakresów zoomu i ustawień przysłony.

Kameruj sport
Ta kamera łączy potencjał formatu 4K z dobrze znaną organizacją pracy, która zapewnia producentom treści pewność w działaniu – mówi Norbert Paquet, menedżer ds. marketingu strategicznego Sony Professional w Sony Europe.

Sony HDC-4300


Seria HDC jest pomyślana jako platforma uniwersalna, zapewniająca naszym klientom maksymalny zwrot z inwestycji w wielu zastosowaniach. Model HDC-4300 sprawdzi się w codziennej produkcji materiałów HD, przy obsłudze weekendowych imprez sportowych, wymagających zapisu nawet 400 klatek na sekundę, jak również przy nagrywaniu obrazu w przyszłościowym formacie 4K.

Przyszłość
Kamera HDC-4300 może pracować w trybie 4K lub HD. W standardowej konfiguracji umożliwia zapis obrazu do odtworzenia w dwu- lub trzykrotnie zwolnionym tempie. Dostępne są również większe prędkości rejestracji – maksymalnie 8x – pozwalające tworzyć powtórki o wysokiej jakości oraz efekty specjalne. Konstruktorzy przetwornika obrazu złożonego z trzech matryc o rozdzielczości 4K wykorzystali nowy pryzmat i niezwykle precyzyjną technologię dopasowywania. W rezultacie uzyskano zgodność z rozszerzoną przestrzenią barw nowego standardu ITU-R BT.2020. Umożliwi ona wykorzystanie obecnych produkcji w rozwiązaniach i serwisach 4K, które powstaną w przyszłości.

Obiektyw HD
Kamera HDC 4300 jest przystosowana do bezpośredniej instalacji standardowych obiektywów z mocowaniem B4. Zapewnia to stacjom telewizyjnym dodatkową elastyczność podczas transmisji sportowych: z jednej strony zyskują one możliwości przekazu w standardzie 4K, a z drugiej mogą zachować obecny styl pracy z obiektywami HD.

Produkcja i transmisja na żywo
Kamera HDC-4300 może pracować w takich samych konfiguracjach jak obecne systemy 4K do produkcji na żywo.
Odbiór sygnałów przesyłanych z kamery łączem światłowodowym SMPTE zapewnia procesor BPU-4000 połączony z jednostką sterującą HDCU-2000 lub 2500. Taka konfiguracja umożliwia doprowadzenie zasilania oraz przesyłanie pełnego zestawu sygnałów interkomu, lampek kontrolnych oraz kanału powrotnego.Rozwiązania oparte na kamerach HDC-4300 można z łatwością integrować z obecnymi systemami, w których używane są kamery z serii HDC. Możliwe jest również korygowanie sygnałów HD z kamer z serii HDC oraz z nowej kamery w celu zapewnienia spójnej kolorystyki obrazu.

Dodatkowe cechy i funkcje:
  • Wycinki HD — z obrazu 4K można w czasie rzeczywistym wykadrować dwa obrazy Full HD lub jeden obraz poddawany przekształceniu z wykorzystaniem zoomu i perspektywy (wymagana jest licencja na oprogramowanie SZC-2001)
  • Zgodność z wieloma funkcjami regulacji obrazu występującymi w innych kamerach z serii HDC
  • Dynamiczna ostrość (funkcja wspomagania ustawiania ostrości w trybie 4K) — aby ułatwić sobie nastawianie ostrości w trybie 4K, można wyświetlić w wizjerze punkt ostrości ze znacznikiem
  • Funkcja automatycznej kompensacji aberracji obiektywu ALAC2 (Auto Lens Aberration Compensation 2)
  • Funkcje do korygowania reprodukcji kolorów: wybór tabeli gamma, funkcja krzywej gamma użytkownika, funkcja naturalnej szczegółowości kolorystyki skóry, funkcja nasycania kolorów w strefie powyżej zagięcia charakterystyki (knee saturation), funkcja nasycania kolorów w ciemnych fragmentach (low-key saturation)


Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Na wakacje nie zapomnij zabrać nowych aparatów Sony
Nową sportową kamerą Panasonic zrobisz zdjęcia nocą
Canon XC10 – kompaktowa kamera 4K z funkcją fotografowania
Ogłoszono kolejnych zwycięzców Sony World Photography Awards 2015
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E
Sześcioro polskich fotografów na liście finalistów Sony World Photography Awards
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Sony FDR-AXP33 – miniaturowa kamera Sony Handycam 4K
Nowe kamery Sony Action Cam – zapis przygód w rozdzielczości 4K

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.735s.