Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Sigma 24 mm F1.4 DG HSM – jasny, profesjonalny obiektyw szerokokątny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sigma 24 mm F1.4 DG HSM – jasny, profesjonalny obiektyw szerokokątny
Dodał: Przemysław Imieliński 11.02.2015
SIGMA Corporation zaprezentowała kolejny w swojej ofercie obiektyw z profesjonalnej linii ART. Tym razem, do już legendarnej linii ART, dołącza Sigma 24 mm F1.4 DG HSM. Na fali sukcesu obiektywów 35 mm oraz 50 mm powstał kolejny, szerokokątny obiektyw przeznaczony dla wymagających fotografów oczekujących nieprzeciętnej jakości obrazu przy współpracy ze współczesnymi wymagającymi matrycami pełnoklatkowymi.


Opierając się na sprawdzonych rozwiązaniach wykorzystanych przy projektowaniu doskonałych obiektywów 50 mm ART oraz 35 mm ART Sigma rozszerza swoją ofertę o kolejny obiektyw gwarantujący bardzo wysokie parametry optyczne. Tym razem powstał obiektyw szerokokątny, przeznaczony do współpracy z lustrzankami pełnoklatowymi. Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia udało się stworzyć obiektyw z idealnie skorygowaną dystorsją oraz wszelkimi aberracjami. Skomplikowana konstrukcja optyczna w której zastosowano aż 15 soczewek umieszczonych w 11 grupach jest gwarantem zachowania nieprzeciętnej jakości obrazu, możliwej tylko w przypadku zastosowania skomplikowanych soczewek asferycznych oraz zaawansowanych układów ze szkła o niskiej dyspersji (FLD, SLD).
 
Obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii reporterskiej, krajobrazowej oraz ze względu na wysoką jakość na brzegach kadru, w astrofotografii.

Sigma 24 mm F1.4 DG HSM


Obiektyw z profesjonalnej linii ART
Obiektywy te, cechują się niezrównaną charakterystyką ekspresji, spełniają wygórowane oczekiwania fotografów o inklinacjach twórczych i artystycznych. Obiektywy linii Art, opracowane z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne, trafią w gusta użytkowników, którzy cenią kreatywny, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów, martwej natury, zbliżeń i zwykłych migawek z życia, doskonale nadają się one do fotografii, która wyzwala w fotografie wewnętrznego artystę. Obiektywy linii Art, idealne do fotografii studyjnej, oferują równą siłę wyrazu podczas fotografowania architektury, rozgwieżdżonego nieba, robienia zdjęć podwodnych i wielu innych sytuacji.

Minimalizacja flar i blików
Bliki oraz refleksy kontrolowano i korygowano już w początkowych fazach projektowania obiektywu, dzięki czemu udało się je skutecznie wyeliminować. W obiektywie zastosowano autorski system powłok antyrefleksyjnych – Super Multi Layer Conating, dzięki któremu uzyskujemy ostry i kontrastowy obraz. W Sigmie 24 mm F1.4 DG HSM zastosowano nowe rozwiązanie poprawiające kąt padania świtała przez co skutecznie poprawiono możliwość pracy nawet pod słońce.

Sigma 24 mm F1.4 DG HSM – konstrukcja optyczna


Ultradźwiękowy silnik AF
Ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości. Nie występują tu klasyczne połączenia mechaniczne przez co napęd jest niemal bezgłośny, co ma kluczowe znaczenie przy wideofilmowaniu oraz pracy w kościołach czy teatrach. Silnik zapewnia możliwość doostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF. Istnieje też możliwość włączenia trybu MO – pozwalającego na ręczne ustawianie ostrości nawet podczas pracy w trybie śledzenia ostrości.

Kołowa przysłona
9-cio listkowa, kołowa przysłona zapewnia efektowne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia. Uzyskany w ten sposób bokeh jest pożądany zarówno w fotografii, jak i wideofilmowaniu.

Wykończenie i materiały
Nowe linie produktów posiadają bardzo przyjemne i ergonomiczne gumowe wykończenia zapewniające pewny trzymanie sprzętu. Dodatkowo cechują się nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Przełączanie AF/MF oraz zakładanie osłony tulipanowej odbywa się z naturalnym oporem. Korpus obiektywu wykonano z metalu oraz materiału TSC. Termicznie stabilny kompozyt jest odporny na uszkodzenia, niekorzystne temperatury oraz odkształcenia. Na obudowach wygrawerowano 3 cyfry oznaczające rok wprowadzenia modelu na rynek.

Wytrzymały bagnet
W obiektywie zamontowano mosiężne mocowanie bagnetowe. Rodzaj zastosowanego materiału gwarantuje precyzjnę i dokładność wykonania oraz trwałość mocowania nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Sigma 24 mm F1.4 DG HSM


Współpraca z USB DOCK
Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu "Sigma Optimization Pro" można samemu wgrywać nowe oprogramowanie, a także dostosowywać takie parametry jak punkt ostrości.

System pomiaru jakości MTF wg standardu „A1”
Do pomiaru rozdzielczości obiektywu opracowano bardzo precyzyjny system pomiarowy "A1" oparty o 46-megapikselową matrycę Foveon. Dzięki czemu udaje się kontrolować najmniejsze szczegóły obrazu. Wszystkie obiektywy Sigma 24 mm F1.4 DG HSM przed opuszczeniem fabryki są poddawane kontroli "A1".

Jakość "Made i Japan"
Produkcja i projektowanie wszystkich podzespołów, ich kompletacja oraz testowanie odbywa się w ramach jednego zintegrowanego procesu produkcyjnego, który w całości odbywa się w japońskiej fabryce w Aizu. Wszystkie produkty to autentyczna jakość powstała z połączenia doświadczenia, wiedzy, inteligencji inżynierów oraz wykorzystania zaawansowanych technologii. Zaawansowane produkty zdobyły uznanie profesjonalistów i amatorów fotografii na całym świecie, ponieważ produkcja oparta jest na sztuce rzemiosła popartej pasją i dumą ekspertów.

Specyfikacja techniczna:
Konstrukcja: 15 elementów w 11 grupach
Minimalna przysłona: F16
Średnica filtra: 77 mm
Kąt widzenia: 84,1°
Minimalna odległość ostrzenia: 25 cm od matrycy aparatu
Wymiary (średnica x długość): 85 x 90,2 mm
Liczba listków przysłony: 9 zaokrąglonych listków
Maksymalne powiększenie: 1:5,3

Strona producenta: www.sigma-foto.pl

Zobacz także:
Nikon COOLPIX P610, L840 i L340 – kompakty z rewolucyjnym zoomem optycznym
Nikon COOLPIX S9900 i S7000 – kompakty z duuużym zoomem
Nikon COOLPIX AW130 i S33 – wodoszczelne i wytrzymałe
Nikon D810A – lustrzanka do astrofotografii
Wernisaż wystawy "Meksyk pełen miłości" Izy Polańskiej
RICOH WG-5 GPS – dla fotografów sportów ekstremalnych
"K2 – Góra Marzeń" – pokaz slajdów w kinie Luna
Tokina AT-X 11–16 mm PRO DX V – do fotografowania i filmowania
Pentax K-S2 – najmniejsza lustrzanka odporna na kurz i wilgoć
Canon prezentuje nowe produkty z serii PowerShot, IXUS i PIXMA PRO
Canon EOS 760D i 750D – coś dla początkujących i tych z ambicjami
Canon EOS M3 – możliwości serii EOS w kompaktowym korpusie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.909s.