Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Pentax K-S2 – najmniejsza lustrzanka odporna na kurz i wilgoć


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pentax K-S2 – najmniejsza lustrzanka odporna na kurz i wilgoć
Dodał: Przemysław Imieliński 09.02.2015
Firma RICOH zaprezentowała dziś najmniejszą na świecie cyfrową lustrzankę odporną na kurz i inne czynniki atmosferyczne z uchylnym wyświetlaczem LCD, bezprzewodowym połączeniem LAN i funkcją NFC, która dostępna będzie w wielu kolorach.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

RICOH IMAGING EUROPE S.A.S. wprowadza na rynek nową cyfrową lustrzankę jednoobiektywową PENTAX K-S2. Jej wyjątkowe osiągi są w stanie rywalizować z wieloma droższymi modelami; posiada ona cały zakres różnych funkcji przydatnych w rozmaitych sytuacjach a wszystko to jest zamknięte w kompaktowej obudowie, odpornej na kurz i czynniki atmosferyczne, z uchylnym wyświetlaczem LCD.

Pentax K-S2 – widok z przodu


PENTAX K-S2 jest najmniejszą na świecie cyfrową lustrzanką jednoobiektywową (SLR) której obudowa jest odporna na kurz i niesprzyjające warunki pogodowe, dzięki temu idealnie nadaje się do robienia zdjęć w plenerze. Posiada ona system autofokusa SAFOXX, stworzony przez PENTAXA, który sprawdza się wyśmienicie przy słabym oświetleniu i/lub szybko poruszających się obiektach. Oprócz tego wyposażona została w cały zakres zaawansowanych funkcji które mogą z powodzeniem rywalizować z funkcjami droższych aparatów: symulator filtra AA (anty-antyaliasingowego), zapewniający taki sam poziom redukcji efektu mory jak optyczny filtr AA; wizjer optyczny ze szklanym elementem pentapryzmatycznym, zapewniający pokrycie około 100% pola widzenia; wbudowany mechanizm kompensacji wstrząsów oraz maksymalną czułość ISO sięgającą 51200. Aparat posiada także możliwość zdalnego sterowania przy robieniu zdjęć, możliwość połączenia z bezprzewodową siecią LAN i funkcję NFC, ułatwiającą komunikację ze smartfonami i tabletami.
 
K-S2 będzie dostępny w trzech głównych kolorach obudowy: czarnym, białym i czarno-pomarańczowym. Dodatkowo można zamówić opcjonalnie inną obudowę spośród siedmiu wariantów dostępnych w dwóch kolekcjach outdoorowych: trzech kolorów w Kolekcji Terenowej i czterech kolorów w Kolekcji Sportowej.

Pentax K-S2 bedzie sprzedawany w wielu wersjach kolorystycznych


Firma RICOH IMAGING na potrzeby aparatu PENTAX K-S2 także stworzyła standardowy obiektyw zmiennoogniskowy smc PENTAX-DA L 18–50 mm F4–5.6 DC WR RE odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, który wysuwa się lub chowa w zależności od potrzeby. Dzięki temu aparat zachowuje swoje kompaktowe wymiary i jest łatwy do przenoszenia lecz jego osiągi pozostają na niezmiennie wysokim poziomie.

Pentax K-S2 z wysuwanym lub chowanym obiketywem


Najmniejsza na świecie obudowa odporna na kurz i wilgoć
Obudowa aparatu K-S2 została tak zaprojektowana aby połączyć komfort użytkowania z uszczelnieniem i odpornością na kurz. W kluczowych miejscach założono sto uszczelek, aby ani deszcz ani kurz nie mogły przeniknąć do środka aparatu; dlatego K-S2 to idealny wybór jeśli lubisz robić zdjęcia w plenerze, podczas wspinaczki w górach, biwakowania, lub podczas uprawiania sportu. Do aparatu dodano ultrakompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy, którego długość to zaledwie 41 milimetrów w pozycji złożonej; jego konstrukcja jest także w pełni uszczelniona i odporna na złe warunki atmosferyczne. Aparat K-S2 wraz z takim obiektywem to wyjątkowo wygodna kombinacja dla amatorów lubiących aktywność i zdjęcia plenerowe.

Pentax K-S2 z Kolekcji Terenowej
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.12s.