Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony HXR-NX100 – niedroga, lekka kamera profesjonalna


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony HXR-NX100 – niedroga, lekka kamera profesjonalna
Dodał: Przemysław Imieliński 03.06.2015
Sony wprowadza do oferty nowy model kamery profesjonalnej: HXR-NX100. Należy on do linii produktów NXCAM i łączy zaawansowaną technologię z atrakcyjną ceną. Dzięki wysokiej jakości obrazu, łatwej obsłudze i dużemu wyborowi formatów nagrywania kamera może być wykorzystywana w różnych zastosowaniach profesjonalnych, od obsługi imprez po tworzenie filmów dokumentalnych.


Kamera HXR-NX100 jest wyposażona w 20-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" wykonany w technologii BSI. Ma on wielkość zbliżoną do klatki filmu Super 16 mm i cechuje się wysoką rozdzielczością, niskim poziomem szumu oraz znakomitą jakością obrazu nawet przy rejestracji w słabym oświetleniu. Zapewnia także pełniejszą kontrolę nad głębią ostrości, co bardzo przydaje się w różnorodnych współczesnych środowiskach pracy. Znakomita jakość obrazu to również zasługa niewymiennego obiektywu Sony z serii G, którego minimalna ogniskowa wynosi 29 mm. Dzięki technologii By Pixel Super Resolution 12-krotny zoom optyczny można zwiększyć do 24x, zachowując przy tym pełną rozdzielczość obrazu. Krotność zoomu można też w dowolnym momencie podwoić nawet do 48x, używając funkcji Digital Extender. Wszystkie te cechy, do których należy jeszcze dodać wbudowany, 4-stopniowy filtr ND, świadczą o dobrym przygotowaniu kamery HXR-NX100 do nagrywania materiału o wysokiej jakości w różnych warunkach.

Sony HXR-NX100 – widok z przodu


Ergonomicznie zaprojektowana obudowa pozwala komfortowo nagrywać różne ujęcia i łączy lekkość oraz łatwość użycia z jakością i niezawodnością. Na obiektywie znajdują się trzy niezależne pierścienie do ręcznego ustawiania ogniskowej, ostrości i przysłony. Użytkownik kamery ma także do dyspozycji rozbudowany zestaw gniazd i złączy, w tym HDMI, Multi/Micro USB, XLR, REMOTE, kompozytowe (BNC), jak również stopkę MI (Multi Interface). Ta ostatnia pozwala korzystać z różnych akcesoriów bez podłączania przewodów. Współpracuje między innymi z lampą wideo HVL-LBPC i systemem mikrofonów bezprzewodowych UWP-D.Model HXR-NX100 zwiększa uniwersalność serii Sony NXCAM przy nagrywaniu, umożliwiając zapis obrazu o wysokiej jakości w różnych formatach: AVCHD, DV i XAVC S 50 Mb/s. Dodatkowe ułatwienie stanowi nagrywanie materiału na niedrogie i łatwo dostępne karty pamięci powszechnego użytku. Kamera HXR-NX100 jest wyposażona w dwa gniazda na karty pamięci i może nagrywać obraz na oba nośniki danych równocześnie, albo pracować w trybie zapisu naprzemiennego, w którym nagrywanie automatycznie przełącza się na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszej z kart.

Sony HXR-NX100 – widok z boku


– Dzięki dużej matrycy CMOS Exmor R typu 1,0" kamera HXR-NX100 cechuje się doskonałą rozdzielczością, zapewnia kontrolę nad głębią ostrości i znakomicie sprawuje się przy słabym oświetleniu – mówi Robbie Fleming, menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Solutions Europe. – W rezultacie twórcy treści mogą nagrywać nią piękny obraz w każdych warunkach. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje wygodę użycia, a tryb zapisu XAVC S 50 Mb/s pozwala uzyskać wysoką jakość materiału w różnych zastosowaniach, od imprez i uroczystości po materiały wideo dla przedsiębiorstw. Profesjonaliści znajdą więc w modelu HXR-NX100 uniwersalną, prostą w obsłudze kamerę, która pozwala skoncentrować się na filmowaniu.

Sony HXR-NX100 – widok z boku


HXR-NX100: najważniejsze cechy:
• Znakomity obraz z przetwornika CMOS Exmor R® typu 1,0" i obiektywu Sony typu G. Duża czułość i znakomita rozdzielczość 20-megapikselowej matrycy obrazu oraz zaawansowany obiektyw Sony G zapewniają imponujące szczegóły, żywe kolory i szeroki zakres dynamiki nawet przy pracy w słabym oświetleniu (minimalne oświetlenie: 1,7 luksa). Model NTSC: czas otwarcia migawki 1/30 s i automatyczna regulacja przysłony oraz wzmocnienia. Model PAL: czas otwarcia migawki 1/25 s i automatyczna regulacja przysłony oraz wzmocnienia.
• Maksymalny zoom 48x zapewniający elastyczność podczas zdjęć. Obiektyw o minimalnej ogniskowej 29 mm ma 12-krotny zoom optyczny, który dzięki technologii By Pixel Super Resolution można zwiększyć do 24x, zachowując przy tym pełną rozdzielczość obrazu. Krotność zoomu można też w dowolnym momencie podwoić nawet do 48x, używając funkcji Digital Extender.
• Trzy niezależne pierścienie na obiektywie, wbudowany 4-stopniowy filtr ND i inne funkcje sprzętu profesjonalnego. Pierścienie na obiektywie umożliwiają intuicyjne ustawianie ogniskowej, ostrości i przysłony, a wbudowany czterostopniowy filtr ND ułatwia prawidłowe naświetlanie jasnych scen. Do pozostałych profesjonalnych cech i funkcji należą wizjer elektroniczny typu 0,24" o rozdzielczości 1,55 mln punktów i 3,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1,55 mln punktów do łatwego podglądu obrazu, jak również bogaty zestaw profesjonalnych gniazd: HDMI, Multi/Micro USB, XLR, REMOTE, kompozytowe (BNC) oraz stopka MI (Multi Interface) do współpracy z lampą wideo lub bezprzewodowym systemem audio.
• Duży wybór formatów nagrywania. Kamera umożliwia zapis w formatach AVCHD i DV, powszechnie stosowanych w konwencjonalnych systemach organizacji pracy, oraz w nowym formacie XAVC S 50 Mb/s, który umożliwia uzyskanie wyższej jakości obrazu, zwłaszcza w zastosowaniach profesjonalnych.
• Dwa gniazda na nośniki danych zwiększające uniwersalność przy nagrywaniu. Dwa gniazda na karty pamięci dają różnorodne możliwości nagrywania, w tym wykonywania kopii zapasowych oraz nagrywania równoczesnego, naprzemiennego i niezależnego. Kamera współpracuje z nośnikami SDXC/SDHC i z kartami pamięci Memory Stick PRO Duo (Mark 2) / Memory Stick PRO-HG Duo. W trybie „SIMUL” materiał jest nagrywany równolegle na dwóch kartach pamięci, a tryb „RELAY” umożliwia automatyczne przełączenie nagrywania na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. Użytkownik może ponadto używać przycisków na kamerze do niezależnego rozpoczynania i zatrzymywania nagrywania na różne karty pamięci.

Kamera HXR-NX100 będzie dostępna w sprzedaży od października 2015 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Jutro wernisaż wystawy Mnich we Wrocławiu
Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Aplikacja dla Androida BenQ Calqulator
Promocja Canon. Dodatkowy pakiet do lustrzanki
Smartfon Iron Mana, czyli Samsung Galaxy S6
Nowe aplikacje dla Canon EOS
Wernisaże towarzyszące Fotofestiwalowi
Unguarded Moments Steve'a McCurry
Czarno–biały miesiąc w Leica Gallery
Canon świętuje 10 lat serii EOS 5D
Kolory Tokio w leśnickim Zamku
Philips prezentuje nowy monitor USB
Projektor BenQ MS630ST dostępny od czerwca
Foto-warsztaty "W siedem dni dookoła Islandii"
Powojenny Wrocław w obiektywie Adama Czelnego
Konkurs fotografii miejskiej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.944s.