Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kolory Tokio w leśnickim Zamku


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kolory Tokio w leśnickim Zamku
Dodał: Błażej Organisty 27.05.2015
Prestiżowa dzielnica Ginza, otoczenie pałacu cesarskiego, czy największy targ rybny na świecie w Tsukiji to tylko kilka z kadrów, które będzie można obejrzeć podczas wystawy "Kolory Tokio", którą oglądać można w leśnickim Centrum Kultury Zamek. "Kolory Tokio" to jednocześnie kolejne spotkanie w ramach zamkowego cyklu "kultury świata". Wystawa czynna do 21 czerwca.


Kolory Tokio to fotografie powstałe podczas kilkutygodniowego pobytu studyjnego w listopadzie i grudniu 2011 roku na terenie aglomeracji miejskiej Tokio. Ekspozycja 38 fotogramów przedstawia architekturę współczesną i tradycyjną, życie społeczne i duchowe mieszkańców stolicy Japonii.

Kolory Tokio, plakat


Jedno z najnowocześniejszych społeczeństw świata w stechnicyzowanej przestrzeni kultywuje tradycje tworzące zrąb tożsamości kulturowej mieszkańców tego wyspiarskiego kraju. Ultranowoczesne gmachy sąsiadują z szintoistycznymi chramami i świątyniami buddyjskimi regularnie odwiedzanymi przez tokijczyków podczas codziennego zabiegania o byt.

Kolory Tokio, fot. Henryk Dumin


Momenty refleksji i wyciszenia przeplatają się z wielkomiejskim gwarem. Tytułowa kolorystyka wielkomiejskiej metropolii przepełniona jest akcentami naturalnych barw ścian świątyń, odcieniami tradycyjnych strojów noszonych przy specjalnych ceremoniach i wszechobecnymi akcentami natury.

Kolory Tokio, fot. Henryk Dumin


Na fotografiach przedstawiono prestiżową dzielnicę Ginza, okolice pałacu cesarskiego, największego targu rybnego świata – Tsukiji i wielu miejsc, gdzie ludzie, architektura i naturalne otoczenie dopełniały obrazu współczesnej cywilizacji, która swą specyficzną odrębnością od przeszło stulecia fascynuje Europejczyków tworząc niedościgły wzór organizacji i porządku społecznego. Tworzące zbiór fotografie wykonano m.in. we wczesnych godzinach rannych i innych porach, kiedy zaistniały niezwykłe sytuacje utrwalone w obiektywie.

Kolory Tokio, fot. Henryk Dumin


Niewątpliwie jest to spojrzenie historyka kultury, ale chyba także osoby wnikliwie przyglądającej się ludzkim zachowaniom – chwilom odprężenia, zadumy, a nawet pewnej iluminacji, którą dane było zaobserwować w szczególnych momentach tokijskiej rzeczywistości.

Kolory Tokio, fot. Henryk Dumin


Autor zdjęć, Henryk Dumin, to badacz i popularyzator kultury ludowej, od trzech dekad zajmujący się ochroną tradycji kultury. Jest autorem i realizatorem Programu Ochrony Tradycji Kultury Wsi, który objął swym zasięgiem obszar południowo-zachodniej Polski. Artyści pracujący pod opieką Henryka Dumina są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Henryk Dumin jest organizatorem i uczestnikiem regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego na terenach o przerwanej ciągłości osadniczej.

Wystawa: Kolory Tokio
Autor: Henryk Dumin
Miejsce: Centrum Kultury Zamek Leśnica–Wrocław
Wystawa czynna: do 21 czerwca
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00; sobota – niedziela: 10:00 – 18:00
Adres: pl. Świętojański 1; 54-076 Wrocław
Strona internetowa: www.zamek.wroclaw.pl

Zobacz także:
Foto-warsztaty "W siedem dni dookoła Islandii"
Konkurs fotografii miejskiej
Ukażą się Kolory Górnego Śląska?
Wernisaż wystawy Moje Beskidy
Wernisaż wystawy Black White
Wernisaż wystawy Emulsja
Wystawa Barwy Ruin 1947
W Noc Muzeów wernisaż na witrynach
Dziś wernisaż wystawy Jagody Gogolik!
Trwa wystawa "Tybet. w drodze do Kumbum"
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"
Nowości Brave Festival
Dziś poznamy laureatów Grand Press Foto 2015
Bemix Media już za dwa dni!
Co podczas Fotofestiwalu 2015?
Fotolia się zmienia

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.81s.