Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  W Noc Muzeów wernisaż na witrynach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

W Noc Muzeów wernisaż na witrynach
Dodał: Błażej Organisty 15.05.2015
Wernisaż wystawy Tomasza Sikory Po drugiej stronie lustra w Noc Muzeów w Instytucie Goethego o 18.00 w Warszawie. Zdjęcia zaprezentowane będą w formie projekcji na witrynach budynku.


Wystawa serii fotografii Tomka Sikory zatytułowana „Po drugiej stronie lustra” premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku Goethe-Institut w Warszawie w Noc Muzeów 16 maja o godzinie 18.00. Fotograficzny zapis reakcji turystów przechadzających się pod Murem Berlińskim na eksponowane na nim zdjęcia ze Strefy Gazy i innych podzielonych miejsc na świecie, jest wyrazem refleksji artysty, który obserwując sytuację poczuł się sprowokowany do wykonania serii zdjęć.

Plakat


Ekspozycja przedstawiona zostanie w nietypowej oprawie: zdjęcia wyświetlane będą w dużym formacie na witrynach siedziby Instytutu Goethego. W samym centrum Warszawy, jednak nieco w ukryciu, bo w bramie odchodzącej od jednego z głównych stołecznych deptaków, artysta po raz pierwszy zaprezentuje swoje prace wykonane w 2013 roku w Berlinie.

fot. Tomasz Sikora


Tomek Sikora poczuł się sprowokowany do wykonania serii fotografii, gdyż był pod wrażeniem faktu, że wielkoformatowe zdjęcia na Murze Berlińskim przestawiające dramatyczną sytuację podzielonego świata, są tylko tłem dla raczej obojętnie przechadzających się wzdłuż Muru turystów. Fotograf stawia pytania: czy dokumentalny przekaz fotografii nie dociera do przechodniów? Czy otaczający nas na co dzień natłok informacyjno-reklamowy zubaża naszą wrażliwość na prawdziwe obrazy?

Sam artysta mówi o tych pracach: "My, Europejczycy, żyjemy w dwóch rzeczywistościach: tej realnej, w której demokracja pozwala nam realizować nasze marzenia i tej wirtualnej, oddalonej od nas, zniewalającej człowieka, przekazywanej przez media. Na resztkach Muru Berlińskiego pokazały się dokumentalne zdjęcia z miejsc, gdzie człowiek jest zniewolony. Przez mur czy drut kolczasty podzielony na lepszego i gorszego. Ta tapeta stała się na parę miesięcy tłem do codziennego życia w wolnym kraju."

Wystawa: Po drugiej stronie lustra
Wernisaż: 16 maja 2015
Miejsce: Goethe-Institut w Warszawie
Adres: ul. Chmielna 13A
Wystawa czynna: połowa czerwca 2015 roku
Więcej informacji: www.goethe.de

Zobacz także:
Dziś wernisaż wystawy Jagody Gogolik!
Trwa wystawa "Tybet. w drodze do Kumbum"
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"
Nowości Brave Festival
Dziś poznamy laureatów Grand Press Foto 2015
Bemix Media już za dwa dni!
Co podczas Fotofestiwalu 2015?
Fotolia się zmienia
Wystawa Ralpha Gibsona w stolicy
Dziś wernisaż w Pałacu!
Warsztaty ArtBuzz w Krakowie
Ruszył konkurs Empiku
Fotofestiwal: Zdjęcia laureatów!
Pięć najbardziej fotogenicznych miejsc Polski według internautów!
W niedzielę finał i początek wystawy o Niemenie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.698s.