Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pięć najbardziej fotogenicznych miejsc Polski według internautów!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pięć najbardziej fotogenicznych miejsc Polski według internautów!
Dodał: Błażej Organisty 07.05.2015
W konkursie Fotograficzne Perły Polski internauci wybrali pięć najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce. Góry Stołowe, Radom, Iłża, Barczewo i Dolina Chochołowska to zwycięskie lokalizacje, a jednocześnie cele finałowych Fotospacerów z aparatami Panasonic Lumix.


II etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski jest już zakończony. Znamy już pięć miejsc, do których dotrą Fotospacery. Wkrótce szczegóły i zapisy będą publikowane na oficjalnej stronie konkursu, o którym szerzej można przeczytać na naszym portalu
TUTAJ.

Konkurs Fotograficzne Perły Polski – logo


Wynik głosowania był sporym zaskoczeniem dla organizatorów. Pośród zgłoszonych kandydatur były tak znane miejscowości jak Gdańsk, Lublin czy Sandomierz. Jednak największe poparcie zdobyły najpiękniejsze zakątki Sudetów i Tatr, a także niewielkie, dla wielu nieznane, miasta – Radom, Iłża oraz Barczewo.

Przyznam, że nie spodziewaliśmy się takich rezultatów – przyznaje Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. – Oczywiście, każdy z nas po cichu liczył na zwycięstwo swojego faworyta, ale finałowa piątka Fotograficznych Pereł Polski bardzo nas zaintrygowała. Sami jesteśmy ciekawi, jakie zdjęcia przywiozą uczestnicy Fotospacerów.

– Pięć Fotograficznych Pereł Polski zebrało łącznie ponad 2000 głosów! To dla nas prawdziwa niespodzianka, ale i duża radość – cieszy się Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. – Oto oficjalne wyniki: Park Narodowy Gór Stołowych zdobył 1157 głosy, trzykrotnie więcej niż Radom, który ulokował się na drugim miejscu z 303 punktami. Kolejne lokaty to Iłża (246 polubienia) oraz Barczewo i Dolina Chochołowska, między którymi trwała zacięta rywalizacja zakończona różnicą zaledwie 3 głosów – 183 za warmińską Małą Wenecją Północy przeciw 181–punktowym poparciem dla największej doliny polskich Tatr.

Mimo że wyniki są już znane, konkurs jeszcze nie jest zakończony. W trzecim etapie realizowane będą Fotospacery do Fotograficznych Pereł Polski. Odbędą się one 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia i 20 września. Zapisy będą prowadzone poprzez stronę internetową Fotospacerów (link poniżej).

Więcej informacji: www.fotospacery.pl

Zobacz także:
Jeszcze przez pięć dni potrwa konkurs Majówka z aparatem!
Laureaci konkursu Cyberfoto 2015
Oto laureaci konkursu Sony World Photography
Konkurs fotografii prasowej rozstrzygnięty!
Konkurs ''Wiosenna pogoda'' - ostatni moment na przesłanie zdjęć
Wystartował jubileuszowy konkurs Foto-Festiwal
Wyniki konkursu ''Odrobina edycji nie zaszkodzi''
Discover Europe 2015 – ostatnie dwa dni zgłaszania prac konkursowych!
Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!
Dostrzeż głębię! – Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotografii
Konkurs "Focus of Fashion" rozstrzygnięty!
Znamy zdobywcę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.651s.