Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!
Dodał: Przemysław Imieliński 26.03.2015
Zapomniane zamki, urokliwe bezdroża, malownicze miasteczka kryjące swoje oblicza przed turystami. W Polsce jest wiele Pereł, z których najbardziej fotogeniczne zostaną wyłonione w konkursie zorganizowanym przez firmę Panasonic i Fotospacery.pl.


W Polsce jest wiele miejsc, które cieszą się popularnością wśród rodzimych i zagranicznych turystów. Jednak są także te zupełnie nieznane, nieodkryte, a czasami zapomniane, które pokazują swój czar dopiero na zdjęciach – prawdzie Fotograficzne Perły Polski. Warto je odkryć i o nich mówić!

Konkurs Fotograficzne Perły Polski – logo


Polska jest piękna! I niebywale różnorodna. A przecież niewiele osób zna dobrze nasz kraj i nie każdy wie, co naprawdę warto zobaczyć i sfotografować w różnych rejonach Polski. Czasami można odnieść wrażenie, że lepiej znane i częściej uwieczniane na zdjęciach są przez Polaków piramidy w Egipcie, wieża Eiffla czy Machu Picchu, ale mało kto zna cudowne, zapierające dech w piersiach uliczki Starego Miasta w Lublinie, prastare dęby w Rogalinie czy obłędne Błędne Skałki w Górach Stołowych. A przecież takich miejsc są w naszej ojczyźnie tysiące! Dlatego warto o nich mówić, warto je promować i pokazywać. No i z pewnością warto je fotografować! Taki właśnie jest cel konkursu zorganizowanego przez firmę Panasonic wspólnie z zespołem Fotospacery.pl.

Konkurs Fotograficzne Perły Polski – strona internetowa konkursu


W pierwszym jego etapie każdy może zgłosić miejsca w Polsce, które będą kandydowały do miana Fotograficznych Pereł. Każde takie zgłoszenie jest odnotowywane na specjalnie stworzonej do tego celu mapie, która będzie pozostanie później dostępna w internecie. Dzięki temu każdy ma szansę współtworzyć unikalny, przyjazny i prosty w użyciu przewodnik po Polsce, który przyda się każdemu fotografowi!
 
Pomysł ten jest dla projektu Fotospacery.pl momentem przełomowym. Dzięki niemu inicjatywa ruszy w Polskę. Jednak nie wszystko jest zaplanowane i do końca jasne – miejsca kolejnych Fotospacerów nie są jeszcze znane!
 
W drugim etapie konkursu w powszechnym, internetowym głosowaniu zostanie wybranych pięć miejsc, prawdziwych Fotograficznych Pereł Polski. I właśnie w tych miejscach zespół Fotospacery.pl zorganizuje specjalne, wyjątkowe Fotospacery, których uczestnicy wykorzystywać będą aparaty i obiektywy Panasonic Lumix G. Fotograficzne Perły Polski łączy w sobie popularyzację fotografii i pięknych zakątków Polski. Dla miłośników tych dwóch aspektów będzie to doskonała okazja, aby odwiedzić urokliwe rejony i zamknąć ich czar w zdjęciach.

Konkurs Fotograficzne Perły Polski – mapa


Pierwsza część konkursu – zgłaszanie miejsc kandydujących do miana Pereł Polski i wspólne tworzenie niezwykłej, fotograficznej mapy naszego kraju, trwa do 15 kwietnia 2015 roku. Następnie, między 16 a 30 kwietnia odbędzie się internetowe głosowanie i wybór pięciu miejsc: Fotograficznych Pereł Polski. To właśnie w nich zostaną zorganizowane wyjątkowe Fotospacery z aparatami Panasonic Lumix G, które odbędą się w dniach: 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia i 20 września. Warto dodać, że każdy taki Fotospacer również połączony będzie z konkursem na najlepsze zdjęcia, jakie zostaną na nim wykonane. Nagrodą główną jest – jakże by inaczej – aparat Panasonic z serii Lumix G!
 
Dodatkowe informacje na temat
konkursu a przede wszystkim formularz do zgłaszania najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce (wraz z mapą) znajduje się na stronie fotospacery.pl

Informacje o projekcie
To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!

Więcej informacji: fotospacery.pl

Zobacz także:
Wystawa "Niemen" w Ney Gallery and Prints
Ogłoszono zwycięzców Nikon European Film Festival
Ludzie i wraki. Ustecki port w pierwszych latach po II wojnie światowej
Wernisaż wystawy Grzegorza Łoznikowa "Masters"
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Startuje Brave Kids 2015
EIZO na targach Film Video Foto w Łodzi
Plecaki Hama Lismore dla każdego fotografa
Wernisaż wystawy "Niedecydujący moment" Krzysztofa Millera
"Swoją drogą" – wystawa fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego
Dostrzeż głębię! – Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotografii
Manfrotto LUMIE – nowa seria lamp ledowych
Wernisaż wystawy "Przestrzeń zatrzymana"
Stwórz doskonałe środowisko edycji zdjęć dzięki X-Rite oraz Adobe
Konkurs "Focus of Fashion" rozstrzygnięty!
Wernisaż wystawy o dzieciach z Sanilippo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.861s.