Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Discover Europe 2015 – ostatnie dwa dni zgłaszania prac konkursowych!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Discover Europe 2015 – ostatnie dwa dni zgłaszania prac konkursowych!
Dodał: Przemysław Imieliński 30.03.2015
Już po raz dwunasty studenci z całej Europy stoją przed szansą zaistnienia w świecie fotografii. To właśnie dzięki konkursowi Discover Europe 2015 fotografie młodych ludzi ukazujące ich własną, unikalną wizję Europy, zostaną poddane ocenie profesjonalistów i nagrodzone. Wybrane zostaną prace, które najlepiej ukażą różnorodność i bogactwo Starego Kontynentu. Zdjęcia można nadsyłać już tylko do wtorku.


Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców, gdyż to oni będą kiedyś kształtować przyszły obraz naszego kontynentu. Konkurs Discover Europe już dziś daje im niezwykłą szansę przekazania tych wrażeń i nawiązania międzynarodowego dialogu. Jest to kolejny krok ku zrozumieniu siebie nawzajem ponad barierami językowymi i kulturowymi. To właśnie wykorzystanie fotografii jako środka przekazu, daje tak szerokie możliwości ujęcia i zrozumienia problemów przykuwających uwagę młodych Europejczyków.

Aurora, fot. Paulina Wierzgacz – 1 miejsce w konkursie Discover Europe 2015 w kategorii Surprise me Europe


Poprzednie jedenaście edycji konkursu zdążyło już udowodnić, z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Pokazując tradycje i zwyczaje swoich przodków, pozwalają innym dostrzec piękno Europy, które zgodnie z ideą organizatora konkursu, organizacji Erasmus Student Network Polska, najpełniej wyraża się w jej różnorodności. Discover Europe za cel stawia sobie również budowanie wspólnoty między odrębnymi społecznościami młodych ludzi, którzy w ramach konkursu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, inspiracji i poglądów. Inicjatywa ta została doceniona w roku 2013 w Konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego, organizowanym przez Parlament Europejski, dzięki czemu konkurs Discover Europe zajął zaszczytne 2. miejsce.

Europe, take a closer look, fot. Norman Richter – 1 miejsce w konkursie Discover Europe 2015 w kategorii My Europe, my home


W dzisiejszych czasach, gdy aparaty fotograficzne, od tych w telefonach komórkowych, po zaawansowane lustrzanki, są tak łatwo dostępne, każdy może poczuć się jak fotograf. Discover Europe nagradza tych, którzy nie boją się wyjść poza schemat i kreatywnie myśleć. Każdy uczestnik konkursu ma okazję poddać swoją twórczość próbie. Zdjęcia można zgłaszać do 31. marca na stronie konkursu (www.discovereurope.esn.pl).

W tym roku uczestnicy mogą przesyłać swoje zdjęcia w 3 głównych kategoriach:
Citizen of Europe (Obywatel Europy) – w tej kategorii czekamy na zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków.
My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) – zgłosić tu można zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie.
Surprise me, Europe! (Europo zaskocz mnie!) – w tej kategorii szukamy najlepszych prac przedstawiających śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.
– oraz w nowej kategorii specjalnej, której opiekunem jest firma Sony Mobile:
#Europe_Everyday_Extraordinary – ta kategoria to wyzwanie dla osób, które nie rozstają się ze smartfonem i wiedzą, jak go użyć, by głębiej niż inni zajrzeć pod powierzchnię codzienności i uchwycić wszystko, co intrygujące i piękne. Smartfon w dłoniach kreatywnego artysty potrafi dziś niemal tyle samo, ile profesjonalna lustrzanka, dlatego każdy, kto czuje nutę inspiracji, może złapać za telefon i zgłosić zdjęcie.

Po zakończeniu okresu zgłaszania zdjęć przeprowadzone zostaną etapy lokalne, podczas których wybrane zostaną najlepsze fotografie w danym regionie. Razem ze zdjęciami nadesłanymi przez studentów zagranicznych, poddane one zostaną selekcji w etapie centralnym. Tu, przedstawiciele studentów i środowisk artystycznych związanych z fotografią, wyłonią najbardziej wyróżniające się, spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu, prace.

The Old French Lady, fot. Alodse Goupil-Tiers – 1 miejsce w konkursie Discover Europe 2015 w kategorii Citizen of Europe


Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 9500 euro, w tym wycieczki ufundowane przez biuro Student Travel, książki od wydawnictwa Galaktyka oraz sprzęt firmy Sony Mobile, między innymi smartfony Sony Xperia Z3. Dodatkowo, dla każdego miejsca, przewidziany został zestaw CorelDRAW Home and Student X6 PL + Painter 12. Nagrody nie są jednak jedynym powodem, dla którego warto wziąć udział w Discover Europe 2015 – konkurs jest ogromną szansą dla młodych fotografów na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie swoich umiejętności w całej Europie.

Więcej informacji: www.discovereurope.esn.pl

Zobacz także:
Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce
Wernisaż wystawy "Uniesienia, czyli taniec w mieście" Dominika Domańskiego
Canon liderem rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką
Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!
Wystawa "Niemen" w Ney Gallery and Prints
Ogłoszono zwycięzców Nikon European Film Festival
Ludzie i wraki. Ustecki port w pierwszych latach po II wojnie światowej
Wernisaż wystawy Grzegorza Łoznikowa "Masters"
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Startuje Brave Kids 2015
EIZO na targach Film Video Foto w Łodzi
Plecaki Hama Lismore dla każdego fotografa
Wernisaż wystawy "Niedecydujący moment" Krzysztofa Millera
"Swoją drogą" – wystawa fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego
Dostrzeż głębię! – Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotografii
Manfrotto LUMIE – nowa seria lamp ledowych
Wernisaż wystawy "Przestrzeń zatrzymana"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.709s.