Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ogłoszono zwycięzców Nikon European Film Festival


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ogłoszono zwycięzców Nikon European Film Festival
Dodał: Przemysław Imieliński 25.03.2015
Zdobywcą nagrody Grand Prix został traktujący o przemocy film zatytułowany "Voiceless – Stop the Bullies" autorstwa Jagjeeta Singha z Wielkiej Brytanii.


Firma Nikon ogłosiła dziś listę zwycięzców inauguracyjnej edycji festiwalu Nikon European Film Festival, którą zorganizowano przy współudziale niezależnej organizacji filmowej Raindance oraz wielokrotnie nagradzanej włoskiej aktorki i reżyserki Asii Argento. Nagrodę Grand Prix przyznano filmowi ''Voiceless – Stop the Bullies'' ("Pozbawieni głosu – powstrzymać prześladowców") autorstwa Jagjeeta Singha z Wielkiej Brytanii. Laureat otrzyma aparat Nikon D810 oraz tygodniowy wyjazd na Festiwal Filmowy w Cannes.

Kadr z filmu ''Voiceless – Stop the Bullies''


Do konkursu zgłoszono ponad 300 dzieł twórców ze wszystkich zakątków Europy. Nagrodę Grand Prix przyznano filmowi "Voiceless – Stop the Bullies" ("Pozbawieni głosu – powstrzymać prześladowców") nakręcony przez Jagjeeta Singha z Anglii. Obraz będący protestem przeciwko prześladowaniom wyróżniono za udane połączenie interesującej narracji z doskonałą techniką filmowania. Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostali:

Najlepsza fabuła''Frame of Reference'' ("Układ odniesienia") – Joel Jonsson i Christian Gardo, Szwecja
Doskonałość techniczna''Powerless'' ("Bezsilność") – Martin Taube, SzwecjaNajlepszy film studencki''L'amour'' ("Miłość") – Camille Van Wessem, Czechy

Podczas Festiwalu zaprezentowano także zwycięzcę kategorii Najlepszy film według publiczności. Nagrodę przyznano na podstawie liczby polubień i udostępnień w kanałach komunikacji mediów społecznościowych Nikon Film Festival. Zwyciężył ''Greenwoodo'' ("Dzikusy") autorstwa Marko Kovaca z Serbii.

Warunkiem uczestnictwa w Nikon European Film Festival było stworzenie krótkiego filmu o długości nieprzekraczającej 140 sekund, który najlepiej obrazowałby główny motyw konkursu - hasło "A Different Perspective" ("Inna perspektywa"). Uczestnicy mieli za zadanie określić własne odczucia wobec wybranego przez siebie tematu oraz swój związek z historią przedstawioną w filmie.

"Byliśmy pozytywnie zaskoczeni wysoką jakością otrzymanych prac. Wszystkie nadesłane dzieła były bardzo oryginalne. Szczególnie interesowało nas to, jak uczestnicy zinterpretowali hasło >>A Different Perspective<<. Jakość obrazów filmowców-amatorów znakomicie pokazuje postęp technologii, która obecnie znacznie ułatwia tworzenie autorskich filmów przez większą niż kiedykolwiek w historii liczbę osób. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że firma Nikon przyczynia się do rozwoju tego trendu i umożliwia ekspresję artystom nie tylko w Europie, ale na całym świecie" – powiedziała Asia Argento, główny sędzia i przewodniczący jury Nikon European Film Festival.

Kategorie i nagrody
Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma aparat Nikon D810 oraz zostanie zaproszony na Festiwal Filmów w Cannes (w maju 2015) jako specjalny gość Raindance.
 
Zwycięzcy kategorii "Najlepsza fabuła" i "Doskonałość techniczna" otrzymają aparaty Nikon D750 oraz nagrodę finansową po 3000 euro. Z kolei laureatka nagrody "Najlepszy film studencki" otrzyma aparat Nikon D750 i 2000 euro.
 
Autor wyróżnionego dzieła w kategorii "Najlepszy film według publiczności" otrzyma aparat Nikon D750.
 
Wręczenie nagród nastąpi podczas balu Raindance Independent Filmmakers, który odbędzie się 29 kwietnia 2015 roku w Londynie.

Więcej informacji: www.nikonfilmfestival.com

Zobacz także:
Ludzie i wraki. Ustecki port w pierwszych latach po II wojnie światowej
Wernisaż wystawy Grzegorza Łoznikowa "Masters"
Sony na XVIII Targach Film Video Foto
Startuje Brave Kids 2015
EIZO na targach Film Video Foto w Łodzi
Plecaki Hama Lismore dla każdego fotografa
Wernisaż wystawy "Niedecydujący moment" Krzysztofa Millera
"Swoją drogą" – wystawa fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego
Dostrzeż głębię! – Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotografii
Manfrotto LUMIE – nowa seria lamp ledowych
Wernisaż wystawy "Przestrzeń zatrzymana"
Stwórz doskonałe środowisko edycji zdjęć dzięki X-Rite oraz Adobe
Konkurs "Focus of Fashion" rozstrzygnięty!
Wernisaż wystawy o dzieciach z Sanilippo
EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców
Częściowe zaćmienie Słońca – czas na okulary

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.797s.