Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców
Dodał: Przemysław Imieliński 18.03.2015
Firma EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG248-4K, monitor o przekątnej 23,8” i natywnej rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160), przeznaczony dla profesjonalistów pracujących na obrazach w wysokiej rozdzielczości (np. w fotografii, druku i edycji wideo).


CG248-4K ma najwyższą gęstość pikseli spośród wszystkich monitorów z rodziny ColorEdge – aż 185 ppi (ang. pixels per inch) – dzięki czemu obrazy wyświetlane w wysokiej rozdzielczości są płynniejsze niż kiedykolwiek. Pozwala to wyraźnie zobaczyć najdrobniejsze szczegóły obrazu 4K oraz reprodukować znaki alfanumeryczne i kontury z niezwykłą ostrością.

Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K


Ponadto ColorEdge CG248-4K ma wbudowany czujnik do automatycznej kalibracji. EIZO oferuje dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX. Pozwalają one użytkownikom ustawić docelowe wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzyć profil ICC. Oprogramowanie ColorNavigator 6 znajduje się w zestawie z monitorem i jest przeznaczone dla indywidualnych użytkowników potrzebujących dodatkowych funkcji, np. możliwości ręcznego dopasowania właściwości skalibrowanego monitora.

Kalibracja poprzez sieć
Zarządzanie kolorem dla monitora CG248-4K i innych, wybranych modeli z rodziny ColorEdge w danej sieci jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. To bezpieczne rozwiązanie oferuje usługi hostingowe w chmurze i pozwala administratorom przeprowadzać kontrolę jakości na wszystkich klienckich monitorach ColorEdge z zainstalowanym programem ColorNavigator NX. ColorNavigator NX (do pobrania za darmo na stronie ww.eizoglobal.com) jest przeznaczony dla organizacji, które chcą scentralizować kontrolę jakości swoich monitorów.

Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K – widok z tyłu


Paleta kolorów
ColorEdge CG248-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS (in-plane switching), podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 99% przestrzeni barw Adobe RGB. CG248-4K odtwarza także 100% przestrzeni kolorów Rec. 709, EBU i SMPTE-C, 77% przestrzeni kolorów Rec. 2020 i 93% przestrzeni kolorów DCI, używanej w postprodukcji. Zapewnia to wierne odtwarzanie kolorów w przemysłach takich jak kino, telewizja, fotografia cyfrowa itp.
 
Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG248-4K pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty.
 
Funkcja zoomu 4K, sterowana za pomocą przycisków z przodu monitora, powiększa konkretne obszary ekranu, pozwalając fotografom szybko zobaczyć szczegóły i sprawdzić ostrość obrazu.

Nowoczesny i elegancki wygląd
ColorEdge CG248-4K ma zgrabną, nowoczesną obudowę, która jest jednocześnie praktyczna i przyjemna dla oka. Znajdujące się na niej przyciski z podświetleniem LED ułatwiają pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Monitor wyposażono także w wygodną rączkę do przenoszenia, uchwyt na kable z tyłu oraz trzy porty USB 3.0 downstream z boku. CG248-4K ma również ergonomiczną stopkę z regulacją wysokości w zakresie 150 mm, nachyleniem 40° (-5°–35°) i obrotem 344°. Możliwa jest też praca w trybie portretowym.
 
Autorska technologia EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia jednolity poziom jasności i kolorów, utrzymując współczynnik Delta-E na całym ekranie na poziomie poniżej 3. Ponadto DUE kompensuje zmiany temperatury kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

Najważniejsze cechy monitora
• fabryczna kalibracja gwarantująca jednolite kolory
• indywidualne dobieranie barw z tabeli LUT 3D
• dwa wejścia DisplayPort (ver. 1.2) i dwa złącza HDMI
• wyświetlanie 10-bitowego obrazu (ponad miliard kolorów naraz) z 16-bitowej tabeli LUT
• dołączony kaptur ograniczający odbijanie się światła od ekranu
• 5-letnia, ograniczona gwarancja producenta obejmująca panel LCD oraz gwarancja jasności i kolorów na 10 tys. godzin.2

Sprzedaż monitora ColorEdge CG248-4K rozpocznie się w kwietniu 2015 roku.

Gwarancja: 5 lat
Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Częściowe zaćmienie Słońca – czas na okulary
Pierwszy Dzień Wiosny z parowozem TKt48-18 w Jaworzynie Śląskiej
Znamy zdobywcę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015
Nowe uchwyty zasilające Meike do Nikona D750 już w sprzedaży!
Pokaz slajdów "Byle dalej – czyli w 888 dni dookoła świata"
Wernisaż wystawy "Obrazy dla zwierząt" Tatiany i Remigiusza Borda
Tokina 11–20 mm PRO DX f/2,8 już w sprzedaży!
Nowości Panasonic na XVIII Targach Film Video Foto w Łodzi
Wernisaż "błyskawicznej" wystawy "Genotyp" Romana Timofiejuka
Firma Next 77 na targach Film Video Foto 2015
Olympus Stylus SH-2 – wspaniałe zdjęcia w trudnym oświetleniu
MEDIA LAB 2 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
"Birma: Arakan – Kraina Ogrów" – spotkanie podróżnicze w CK Zamek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.92s.