Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

EIZO ColorEdge CG248-4K – monitor dla fotografów i filmowców
Dodał: Przemysław Imieliński 18.03.2015
Firma EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG248-4K, monitor o przekątnej 23,8” i natywnej rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160), przeznaczony dla profesjonalistów pracujących na obrazach w wysokiej rozdzielczości (np. w fotografii, druku i edycji wideo).


CG248-4K ma najwyższą gęstość pikseli spośród wszystkich monitorów z rodziny ColorEdge – aż 185 ppi (ang. pixels per inch) – dzięki czemu obrazy wyświetlane w wysokiej rozdzielczości są płynniejsze niż kiedykolwiek. Pozwala to wyraźnie zobaczyć najdrobniejsze szczegóły obrazu 4K oraz reprodukować znaki alfanumeryczne i kontury z niezwykłą ostrością.

Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K


Ponadto ColorEdge CG248-4K ma wbudowany czujnik do automatycznej kalibracji. EIZO oferuje dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX. Pozwalają one użytkownikom ustawić docelowe wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzyć profil ICC. Oprogramowanie ColorNavigator 6 znajduje się w zestawie z monitorem i jest przeznaczone dla indywidualnych użytkowników potrzebujących dodatkowych funkcji, np. możliwości ręcznego dopasowania właściwości skalibrowanego monitora.

Kalibracja poprzez sieć
Zarządzanie kolorem dla monitora CG248-4K i innych, wybranych modeli z rodziny ColorEdge w danej sieci jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. To bezpieczne rozwiązanie oferuje usługi hostingowe w chmurze i pozwala administratorom przeprowadzać kontrolę jakości na wszystkich klienckich monitorach ColorEdge z zainstalowanym programem ColorNavigator NX. ColorNavigator NX (do pobrania za darmo na stronie ww.eizoglobal.com) jest przeznaczony dla organizacji, które chcą scentralizować kontrolę jakości swoich monitorów.

Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K – widok z tyłu


Paleta kolorów
ColorEdge CG248-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS (in-plane switching), podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 99% przestrzeni barw Adobe RGB. CG248-4K odtwarza także 100% przestrzeni kolorów Rec. 709, EBU i SMPTE-C, 77% przestrzeni kolorów Rec. 2020 i 93% przestrzeni kolorów DCI, używanej w postprodukcji. Zapewnia to wierne odtwarzanie kolorów w przemysłach takich jak kino, telewizja, fotografia cyfrowa itp.
 
Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG248-4K pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty.
 
Funkcja zoomu 4K, sterowana za pomocą przycisków z przodu monitora, powiększa konkretne obszary ekranu, pozwalając fotografom szybko zobaczyć szczegóły i sprawdzić ostrość obrazu.

Nowoczesny i elegancki wygląd
ColorEdge CG248-4K ma zgrabną, nowoczesną obudowę, która jest jednocześnie praktyczna i przyjemna dla oka. Znajdujące się na niej przyciski z podświetleniem LED ułatwiają pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Monitor wyposażono także w wygodną rączkę do przenoszenia, uchwyt na kable z tyłu oraz trzy porty USB 3.0 downstream z boku. CG248-4K ma również ergonomiczną stopkę z regulacją wysokości w zakresie 150 mm, nachyleniem 40° (-5°–35°) i obrotem 344°. Możliwa jest też praca w trybie portretowym.
 
Autorska technologia EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia jednolity poziom jasności i kolorów, utrzymując współczynnik Delta-E na całym ekranie na poziomie poniżej 3. Ponadto DUE kompensuje zmiany temperatury kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

Najważniejsze cechy monitora
• fabryczna kalibracja gwarantująca jednolite kolory
• indywidualne dobieranie barw z tabeli LUT 3D
• dwa wejścia DisplayPort (ver. 1.2) i dwa złącza HDMI
• wyświetlanie 10-bitowego obrazu (ponad miliard kolorów naraz) z 16-bitowej tabeli LUT
• dołączony kaptur ograniczający odbijanie się światła od ekranu
• 5-letnia, ograniczona gwarancja producenta obejmująca panel LCD oraz gwarancja jasności i kolorów na 10 tys. godzin.2

Sprzedaż monitora ColorEdge CG248-4K rozpocznie się w kwietniu 2015 roku.

Gwarancja: 5 lat
Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Częściowe zaćmienie Słońca – czas na okulary
Pierwszy Dzień Wiosny z parowozem TKt48-18 w Jaworzynie Śląskiej
Znamy zdobywcę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015
Nowe uchwyty zasilające Meike do Nikona D750 już w sprzedaży!
Pokaz slajdów "Byle dalej – czyli w 888 dni dookoła świata"
Wernisaż wystawy "Obrazy dla zwierząt" Tatiany i Remigiusza Borda
Tokina 11–20 mm PRO DX f/2,8 już w sprzedaży!
Nowości Panasonic na XVIII Targach Film Video Foto w Łodzi
Wernisaż "błyskawicznej" wystawy "Genotyp" Romana Timofiejuka
Firma Next 77 na targach Film Video Foto 2015
Olympus Stylus SH-2 – wspaniałe zdjęcia w trudnym oświetleniu
MEDIA LAB 2 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
"Birma: Arakan – Kraina Ogrów" – spotkanie podróżnicze w CK Zamek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.631s.