Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż "błyskawicznej" wystawy "Genotyp" Romana Timofiejuka


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż "błyskawicznej" wystawy "Genotyp" Romana Timofiejuka
Dodał: Przemysław Imieliński 17.03.2015
18 marca w godz.18.00–20.00 w Gdyni odbędzie się wernisaż nietypowej, bo dwugodzinnej i multimedialnej, wystawy zdjęć tego, co autor znalazł w ziemskich kamieniach.


Zdjęcie z wystawy ''Genotyp'', fot. Roman Timofiejuk


Motto wystawy: "wiele jest Światów które jeszcze nie zajaśniały"

Oświadczenie artysty
Szukając ładu, porządku i harmonii w chaosie otaczającej rzeczywistości, spojrzałem na zwyczajne kamienie po których chodzimy, obok nich żyjemy i nie zwracamy na nie uwagi. Skłoniło mnie to do fotografowania tych jednolitych struktur materii, w której za pomocą programów graficznych do obróbki plików cyfrowych, poszukiwałem wzoru na pewną prawidłowość określającą ramy naszego postrzegania otoczenia.

Zdjęcie z wystawy ''Genotyp'', fot. Roman Timofiejuk


Wykonane fotografie zostały dogłębnie poddane działaniom algorytmów programów graficznych w celu wydobycia ukrytych znaczeń i zaszyfrowanych tajemnic. Okazało się, że otrzymane obrazy tworzą stałe wzorce kosmicznej struktury i prawdopodobnie zostały zapisane w każdym kawałku materii ziemskiej, a techniki i możliwości badawcze fotografii cyfrowej pozwoliły mi odkryć ten zaszyty materiał genetyczny struktury Wszechświata. W ten sposób zwykłe fotografie zwyczajnych kamieni nabrały niezwykłego blasku. W tych strukturach udało mi się odkryć prawidłowości mające swoje odzwierciedlenie w otaczającym Wszechświecie. Wystarczy popatrzeć w niebo.

Zdjęcie z wystawy ''Genotyp'', fot. Roman Timofiejuk


Zbiór fotografii składających się na wystawę fotograficzną opisuje w artystyczny sposób układ Kosmosu. W mojej sztuce znalazłem spokój, stabilizację, harmonię, kompozycję, piękno i porządek. Znalazłem w ziemskich kamieniach to co wielu szuka w sobie i Kosmosie.

Zdjęcie z wystawy ''Genotyp'', fot. Roman Timofiejuk


Wystawa "GenotypP" to moja artystyczna wizja przedstawiająca zapis informacji genetycznej Wszechświata zawartej w kawałkach ziemskiej materii.

Wystawa została objęta patronatem Prezydenta Gdyni, dr Wojciecha Szczurka.

Zdjęcie z wystawy ''Genotyp'', fot. Roman Timofiejuk


Biografia artysty
Roman Timofiejuk urodził się w Sopocie w 1953 r.. Fotografią interesuje się od 1973. W roku 1979 ukończył Akademię Pedagogiczną w Bydgoszczy. Należał do Studenckiej Agencji Fotograficznej, utworzył Grupą Fotograficzną "Znak", był członkiem Bydgoskiego i Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 1979 został instruktorem fotografii. W latach 1980–1988 pracował jako wojewódzki instruktor fotografii w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Gdańsku. Po trzyletnich przygotowujących szkoleniach, w 1988 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1990–1991 w gdyńskiej firmie kierował studiem fotograficznym, filmowym i laboratorium. W 1999 założył Pomorski Klub Fotografów Reklamowych, którego był prezesem do 2001 r. Zorganizował kilka Ogólnopolskich Kongresów Fotografii Reklamowej. W 1991 r. założył firmę "Art Photo Design" i do 2011 r. specjalizował się w fotografii reklamowej, katalogowej i technicznej. W latach 1999–2006 pracował dla Basketball Investments. W roku 2004 prowadził warsztaty fotograficzne dla młodzieży ze szkół średnich w Słupsku. Od 1992 do 2011 r. pracował dla Cosmetic & Pharmaceutic Oceanic S.A. W 2011 został rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej do spraw podręczników i dydaktyki w zakresie fotografii. Brał udział w ciekawych projektach artystycznych. Poszukując nowych inspiracji odwiedził Węgry, Rosję, Kanadę, Singapur, wyspy greckie Rodos i Kretę, San Marino, Bułgarię, Włochy, wyspy Kanaryjskie, Tajlandię, Francję, Majorkę. Fotografowanie krajobrazu jest jego ulubionym zajęciem. Pasjonuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych. Jest członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Obecnie poświęca się całkowicie działalności artystycznej.

Lokalizacja: Galeria klubu MW "Riwiera"
Adres: Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1
Wernisaż: 18 marca, godz.18.00–20.00
Czas trwania wystawy: ok. 2 godz.

Więcej informacji: www.klubriwiera.mw.mil.pl

Zobacz także:
Firma Next 77 na targach Film Video Foto 2015
Olympus Stylus SH-2 – wspaniałe zdjęcia w trudnym oświetleniu
MEDIA LAB 2 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
"Birma: Arakan – Kraina Ogrów" – spotkanie podróżnicze w CK Zamek
Wystawa fotografii "Nasze fascynacje 2015"
Konkurs fotograficzny "Oblicza Łodzi 2015"
Wernisaż wystawy "Akcja Humanitarna" Tomasza Woźnego
Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2015
Ostatnie dni naboru zgłoszeń do 3. edycji Projektu Przetwórnia
Ruszają zapisy na Pstrykaliadę
Wyniki konkursu fotograficznego "Czekając na maturę"
Marcowa edycja warsztatów Medikon w Krakowie
Zwrot pieniędzy za Canona EOS 5D Mark III z akcesoriami do makro
Rowerem z Alaski na południe – pokaz slajdów w kinie Luna
Autorskie spotkanie z Jakubem Karwowskim w Warszawie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.388s.