Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2015


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2015
Dodał: Przemysław Imieliński 09.03.2015
Już po raz dwunasty studenci z całej Europy staną przed szansą zaistnienia w świecie fotografii. To właśnie dzięki konkursowi Discover Europe 2015 fotografie młodych ludzi ukazujące ich własną, unikalną wizję Europy zostaną poddane ocenie profesjonalistów i nagrodzone. Wybrane zostaną te najlepiej oddające różnorodność i bogactwo Starego Kontynentu. Nadsyłanie zdjęć na konkurs ruszyło 1. Marca 2015.


Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców. To oni będą kiedyś kształtować jej przyszły obraz, a już dziś konkurs Discover Europe daje im niezwykłą szansę przekazania tych wrażeń i nawiązania międzynarodowego dialogu. Będzie to kolejny krok ku zrozumieniu siebie nawzajem ponad barierami językowymi i kulturowymi. To właśnie wykorzystanie fotografii jako środka przekazu, daje tak szerokie możliwości ujęcia i zrozumienia problemów przykuwających uwagę współczesnych młodych Europejczyków.Poprzednie jedenaście edycji zdążyło już udowodnić, z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Pokazując tradycje i zwyczaje swoich przodków pozwalają innym dostrzec piękno Europy, które zgodnie z ideą organizatora konkursu, organizacji Erasmus Student Network Polska, najpełniej wyraża się w jej różnorodności. Discover Europe za cel stawia sobie również budowanie wspólnoty między czasem zupełnie odrębnymi społecznościami młodych ludzi, którzy w ramach konkursu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, inspiracji i poglądów. Inicjatywa ta została doceniona w roku 2013 w Konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego, organizowanym przez Parlament Europejski, dzięki czemu konkurs Discover zajął zaszczytne 2. miejsce.W dzisiejszych czasach, gdy aparaty fotograficzne, od tych w telefonach komórkowych, po zaawansowane lustrzanki, są tak łatwo dostępne, każdy może poczuć się jak fotograf. Discover Europe nagradza tych, którzy nie boją się wyjść poza schemat i twórczo myśleć. Każdy uczestnik konkursu ma okazję poddać swoją twórczość próbie. Zdjęcia można zgłaszać do 31 marca br. na stronie konkursu (www.discovereurope.esn.pl).

Uczestnicy mogą przesyłać zdjęcia w 3 głównych kategoriach:
Citizen of Europe (Obywatel Europy) – w tej kategorii czekamy na zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków.
My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) – zgłosić tu można zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie.
Surprise me Europe! (Europo zaskocz mnie!) – w tej kategorii szukamy najlepszych prac przedstawiających śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.
Oraz w nowej kategorii specjalnej, której opiekunem jest firma Sony Mobile:
#Europe_Everyday_Extraordinary – ta kategoria to wyzwanie dla osób, które nie rozstają się ze smartfonem i wiedzą, jak go użyć, by głębiej niż inni zajrzeć pod powierzchnię codzienności i uchwycić wszystko, co intrygujące i piękne. Smartfon w dłoniach kreatywnego artysty potrafi dziś niemal tyle samo, ile profesjonalna lustrzanka, dlatego każdy kto czuje nutę inspiracji może złapać za telefon i zgłosić zdjęcie.

Po zakończeniu okresu zgłaszania zdjęć przeprowadzone zostaną etapy lokalne, podczas których wybrane zostaną najlepsze fotografie w danym regionie. Razem ze zdjęciami nadesłanymi przez studentów zagranicznych poddane one zostaną selekcji w etapie centralnym. Tu przedstawiciele studentów i środowisk artystycznych związanych z fotografią wyłonią najbardziej wyróżniające się prace spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.
 
Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 9500 euro, w tym te wycieczki ufundowane przez biuro Student Travel, książki od wydawnictwa Galaktyka oraz sprzęt firmy Sony Mobile, w tym między innymi smartfony Sony Xperia Z3. Dodatkowo dla każdego miejsca przewidziany został zestaw CorelDRAW Home and Student X6 PL + Painter 12. Jednak nie tylko dla nagród warto wziąć udział w Discover Europe 2015 – to w końcu ogromna szansa dla młodych fotografów na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie swoich umiejętności w całej Europie.

Więcej informacji: www.discovereurope.esn.p

Zobacz także:
Ostatnie dni naboru zgłoszeń do 3. edycji Projektu Przetwórnia
Ruszają zapisy na Pstrykaliadę
Wyniki konkursu fotograficznego "Czekając na maturę"
Marcowa edycja warsztatów Medikon w Krakowie
Zwrot pieniędzy za Canona EOS 5D Mark III z akcesoriami do makro
Rowerem z Alaski na południe – pokaz slajdów w kinie Luna
Autorskie spotkanie z Jakubem Karwowskim w Warszawie
Bezpłatne warsztaty fotografii 3D
Wernisaż wystawy "Zofia Rydet. Zapis socjologiczny (1978–1990)
Międzynarodowy certyfikat z Grafiki Komputerowej z dofinansowaniem 80%
Wernisaż wystawy "1958" Ludomira Franczaka
Wernisaż wystawy "American Landccapes" Tomasza Ferenca
Nowe obiektywy i konwertery Sony z mocowaniem E
Wystawa "Nailing Love" Wojtka Wieteski

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.883s.