Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nowości Brave Festival


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości Brave Festival
Dodał: Błażej Organisty 14.05.2015
Kuratorką Brave Festival 2015 została griotka. Nowości w formule tegorocznego festiwalu będzie więcej. To cykl „Opowiadacze” i konferencja naukowa poświęcona opowieściom. Wezmą w niej udział m.in. Balla Kouyaté pochodzący z najstarszej rodziny griotów i prof. Mitchel Strumpf, etnomuzykolog, który specjalizuje się w historii muzyki afrykańskiej.


”Griot” – to hasło 11. edycji Brave Festival. W kulturach Afryki Zachodniej grioci przekazują tradycje ustne i muzyczne – Są znakomitym przykładem dla zagrożonych kultur. Przenikają do światowej kultury muzycznej, jednocześnie zachowując esencję swojej tradycji – przybliża Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny festiwalu. Wydarzenie rusza 10 lipca. Szerzej, pisaliśmy o nim TUTAJ.

Griotka z Gambii
Pochodzi z Gambii, gdzie tradycje i umiejętności griotów przekazywane są z pokolenia na pokolenia w pięciu klanach już od siedmiu wieków. Sona Jobarteh jest griotką, a także pierwszą kobietą, która profesjonalnie gra na korze – świętym instrumencie griotów. Doskonale odnajduje się także w szerokim nurcie muzyki światowej, łącząc elementy tradycji afrykańskich i europejskich. Jest znaną instrumentalistką, piosenkarką i kompozytorką. – Sona Jobarteh jest doskonałym przewodnikiem po dawnym i współczesnym świecie griotów oraz medium pomiędzy kulturą Afryki Zachodniej a Europą. Na Brave Festival zaprosiła artystów, którzy reprezentują najważniejsze tradycje griotów, a jednocześnie twórczo je interpretują i szukają nowych inspiracji – przybliża Grzegorz Bral, dyrektor i pomysłodawca Brave Festival.

fot. Robert Pilla


Konferencja o opowieściach
W weekend otwarcia Brave Festival 2015 odbędzie się dwudniowa konferencja poświęcona tradycjom narracji, przekazu ustnego i literatury oralnej. W konferencji wezmą udział artyści, którzy wyrastają z tradycji opowiadania m. in. Balla Kouyaté z Mali, pochodzący z najstarszej rodziny griotów. Naukowcy zajmujący się kulturowym znaczeniem różnego rodzaju narracji m.in. prof. Mitchel Strumpf, amerykański etnomuzykolog, który od blisko 40 lat mieszka w Afryce i specjalizuje się w historii muzyki afrykańskiej. Zaproszeni zostali także pasjonaci tradycji afrykańskich, m.in. Magda Podsiadły, dziennikarka Gazety Wyborczej we Wrocławiu, która doskonale zna kulturę Afryki Zachodniej. Konferencja będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp bezpłatny.

Griot


”Opowiadacze”
W czasie Brave Festival 2015 uczestnicy przeżyją 6 wieczorów z opowiadaczami. Codziennie od 11 do 16 lipca po godzinie 22:00 poprowadzą słuchaczy w świat niezwykłych historii, otwierających wyobraźnię, inspirujących i pogłębiających refleksję. W weekend 11-12 lipca od godziny 11:00 dzieci będą mogły posłuchać opowieści przygotowanych specjalnie dla nich. Centrum żywej opowieści stanie się klubokawiarnia Mleczarnia przy ul. Włodkowica 5, tuż obok Synagogi pod Białym Bocianem. Mleczarnia jest także oficjalnym klubem festiwalowym. Wstęp na „Opowiadaczy” jest bezpłatny.

Termin i miejsce festiwalu: 10-17 lipca 2015 r., Wrocław.
Więcej informacji: www.bravefestival.pl

Zobacz także:
Dziś poznamy laureatów Grand Press Foto 2015
Bemix Media już za dwa dni!
Co podczas Fotofestiwalu 2015?
Fotolia się zmienia
Wystawa Ralpha Gibsona w stolicy
Warsztaty ArtBuzz w Krakowie
Ruszył konkurs Empiku
Fotofestiwal: Zdjęcia laureatów!
Pięć najbardziej fotogenicznych miejsc Polski według internautów!
W niedzielę finał i początek wystawy o Niemenie
Griot twarzą tegorocznego Brave Festival
Już dziś wernisaż wystawy Summertime!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.791s.