Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Co podczas Fotofestiwalu 2015?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Co podczas Fotofestiwalu 2015?
Dodał: Błażej Organisty 14.05.2015
Fotofestiwal ma już 14 lat. Pojawiają się nowe wystawy i wydarzenia, a stałe punkty programu przyciągają coraz większą liczbę chętnych. Nie zmienia się jedno: nazwiska godnych fotografów i zróżnicowane wystawy z całego świata. Kolejna edycja startuje w Łodzi 28 maja i potrwa do 7 czerwca. Organizatorzy podali najważniejsze wydarzenia festiwalu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Grand Prix Fotofestiwal 2015
 

Kolejna edycja Grand Prix Fotofestiwal – konkursu, w którym nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. Nagroda przyznawana jest od 9 lat, a wystawa prezentowana w wyjątkowych pofabrycznych salach galeryjnych jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Fotofestiwalu. Na tegoroczny konkurs Grand Prix Fotofestiwal zgłoszono ponad 500 projektów z kilkudziesięciu krajów. Jury, nie bez trudu i dyskusji, wybrało 10 finalistów.

fot. Alejandro Cegarra


Hit the road. Photographers travel
 

Prawie dwa dni poświęcone rozmowom i dyskusjom przybliżą nam wielorakość realizacji koncepcji "Hit the road" („W drogę”): Fotografowie w podróży. Znani fotografowie: Simon Norfolk (UK), Carl De Keyzer (BE) i Christopher Rauschenberg (US) przedstawią swoje prace, zasięgając opinii wiodących krytyków, kuratorów i innych ekspertów w dziedzinie fotografii, takich jak, między innymi: W.M. Hunt (US), Celina Lunsford (DE) i Christina Capetillo (DK).

Discovery show – Mario Macilau
 

Discovery show to część festiwalu prezentująca prace młodych twórców. Na wystawie zobaczyć będzie można cztery projekty: The Price of Cement - serię skąpanych w mroku portretów przedstawiających zbieraczy odpadów cementu; Growing on Darkness, do którego wstęp napisał Roger Ballen, złożony projekt opowiadający o losach bezdomnych dzieci z Maputo; Outown projekt w toku dokumentujący codzienne życie w wiejskim społecznościach Burundi, Kenii i Mozambiku. Moments of Transition pokazujący, jak młodzi ludzie z Mozambiku w poszukiwaniu własnej tożsamości łączą europejską modę
z tradycyjnymi strojami.

fot. Mario Macilau


Dougie Wallece
 

Wystawa „Wild Life” prezentuje dwa projekty fotografa Dougiego Wallace’a Shoreditch Wild Life oraz Stags, Hens and Bunnies,
A Balckpool Stories. Obydwa te eseje łączy bezpośredniość, absurd i przerysowanie, za którymi kryje się specyficzne poczucie humoru. Prace Wallace’a to fascynujący dokument społeczny ukazujący groteskową stronę ludzkiej natury, zapis momentu, w którym ludzie pozwalają sobie na pozbycie się wszelkich zahamowań. Są to także opowieści o wewnętrznym pulsowaniu miejsc pełnych barw i kontrastów.

fot. Dougie Wallece
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.15s.