Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Ukażą się Kolory Górnego Śląska?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ukażą się Kolory Górnego Śląska?
Dodał: Błażej Organisty 26.05.2015
Dziewiątka fotografów Górnego Śląska zbiera pieniądze na wydanie albumu ze zdjęciami ukochanego regionu. Potrzebują 15 tysięcy złotych. Jeżeli się uda, książka ukaże się jesienią bieżącego roku.


Śląscy fotografowie Grzegorz Celejewski, Damian Cyfka, Arek Gola, Przemek Jendroska, Marek Locher, Maciej Mutwil, Tomasz Rybok, Adrian Ślązok i Kaja Świętochowska planują wydanie albumu fotograficznego "Kolory Górnego Śląska". Jeśli wszystko się powiedzie, książka ukaże się jesienią bieżącego roku. Obecnie trwa zbiórka funduszy na druk za pośrednictwem portalu Polak Potrafi.

Kolory Górnego Śląska


Książka to propozycja kierowana do miłośników fotografii, Górnego Śląska i zabytków techniki. Usatysfakcjonowani będą wielbiciele fotoreportażu i zdjęć miejskiego krajobrazu.

Chcemy pokazać Górny Śląsk z naszej perspektywy, osób, które tu mieszkają i pracują. Wszyscy jesteśmy fotografami, zawodowymi lub amatorami – ale połączyliśmy siły, aby uzyskać obraz różnorodny i kompletnymówi Adrian Ślązok, pomysłodawca przedsięwzięciaCrowdfuding jako metoda pozyskania funduszy daje nam szansę na niezależność i bezkompromisowość. Nie będzie cenzury, lokowania produktu, politycznych podtekstów. Mecenasi otrzymają atrakcyjne nagrody, w tym oczywiście albumy fotograficzne. Ich wsparcie jest przejawem zaufania do autorów i wiary w Górny Śląsk.

Autorzy starają się o 15 tysięcy złotych. Pieniądze pokryją druk książki (500 sztuk) i jej wysyłkę do mecenasów, prowizję Polak Potrafi i podatek skarbowy. Twórcy nie otrzymają honorarium, a jedynie egzemplarze autorskie.

Kolory Górnego Śląska, fot. Adrian Ślązok


Kolory Górnego Śląska” to projekt niebanalny. W oceanie fascynacji postindustrialnym pejzażem, pośród tysięcy zdjęć robionych nieomal każdemu umierającemu miejscu na Górnym Śląsku te przynoszą wiele światła nowego i wyrafinowanej poezji. Przypominają też, że Śląsk żyje... Życzę tym wspaniałym fotografikom, by bez przeszkód mogli zachwycać swoją sztuką wszystkich, którzy nie boją się widziećocenia dr Jacek Kurek z Uniwersytetu Śląskiego, który zaangażował się w projekt i będzie autorem słowa wstępnego do książki.

Temat Górnego Śląska, choć popularny, nie doczekał się jeszcze artystycznego przełożenia na język fotografii ujętej przez wielu autorów w jednym albumie i w kontekście koloru.

Więcej informacji: www.polakpotrafi.pl

Zobacz także:
Dziś otwarcie Fotofestiwalu!
Wernisaż wystawy Moje Beskidy
Produkty Canona po niższych cenach
Obiektyw Leica trafi do sklepów w czerwcu
Już dziś rusza krakowski ArtBuzz!
Papier w obiegu, czyli pierwsza wymiana foto-papierów.
Dominik Łoziński wraz z Picture Workshop potępia okrucieństwo wobec kobiet
Darmowe szkolenie dla osób, które pasję fotografowania chcą przekuć na pieniądze
Wernisaż wystawy Black White
Najlepsze okładkowe zdjęcie roku!
Epson do wydruków na tkaninach
Wernisaż wystawy Emulsja
Ta książka podpowie "Jak fotografować smartfonem"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.822s.