Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Ta książka podpowie "Jak fotografować smartfonem"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ta książka podpowie "Jak fotografować smartfonem"
Dodał: Błażej Organisty 06.05.2015
Książka „Jak fotografować smartfonem” autorstwa Jacka Bonieckiego trafi na półki księgarni 20 maja, ale zamówić w internecie można ją już teraz. –Zawsze powtarzam, że fotografia jest sztuką patrzenia i rejestrowania obrazu za pomocą narzędzia i nie ważne czy to aparat cyfrowy, analogowy, camera obscura, czy wreszcie telefon – przypomina autor.


Książka „Jak fotografować smartfonem” autorstwa Jacka Bonieckiego ukaże się 20 maja nakładem wydawnictwa National Geographic. Publikację można już zamawiać w internetowych księgarniach. Wolumen w przedsprzedaży kosztuje niecałe 32 złote.

Autor-fotograf w „Jak fotografować smartfonem” podpowiada oczywiście, jak robić dobre zdjęcia komórką, podkreślając przy tym, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz nie wystarczy tylko kliknięcie. Boniecki radzi, jak robić dobre zdjęcia komórką. Podkreśla, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz, nie wystarczy tylko klik. Potrzebna jest jeszcze umiejętność patrzenia. Wszystkie porady ilustruje przykładami własnych fotografii wykonanymi smartfonem. W książce Bonecki przekonuje także, że fotografia smartfonowa jest nie tylko naszą codziennością, ale także rodzajem sztuki – pełnoprawnej dziedziny fotografii, w której każdy z nas może być artystą.

Jacek Boniecki, Jak fotografować smartfonem, National Geographic, maj 2015 rok


Pierwsza część książki zawiera mnóstwo informacji o samym sprzęcie, co pomoże nam wybrać właściwe urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dowiemy się o podstawowych zasadach posługiwania się smartfonowym aparatem, jak pracować ze światłem, jak używać wszystkich funkcji z menu np. korekta ekspozycji, balans bieli, ustawianie ostrości.

Druga części jest warsztatowa, w której Jacek Bonecki daje praktyczne wskazówki jak robić portrety, autoportrety, czyli tzw. selfie, jak fotografować architekturę, formę czy robić zdjęcia w ruchu, co bywa przydatne przy fotografowaniu dzieci, zwierząt, czy rodzinnych imprez.

Zawsze powtarzam, że fotografia jest sztuką patrzenia i rejestrowania obrazu za pomocą narzędzia i nie ważne czy to aparat cyfrowy, analogowy, camera obscura, czy wreszcie telefon. Ta książka jest dla ludzi otwartych, nowoczesnych, którzy podążają za nowinkami, dla tych, którzy chcą robić dobre zdjęcia smartfonem, dla tych, którzy kochają fotografię tak jak ja – przypomina Jacek Bonecki.

Strona wydawnictwa: www.national-geographic.pl

Zobacz także:
Aparaty Leica z Lightroom 6
Dziś "Sny niespokojne" w Rybniku
Batis dołącza do rodziny obiektywów Zeiss
Nowe akcesoria do GoPro i smartfonów
Warsztaty Szkół Artystycznych ROE
Wernisaż wystawy w Piekarach Śląskich już dziś!
Jeszcze przez pięć dni potrwa konkurs Majówka z aparatem!
Dziś rusza wystawa Romana Vishniaca w muzeum Polin
Nowa Leica Monochrome
Polska premiera monitora Philips
Laureaci konkursu Cyberfoto 2015
Youngnuo tańszą alternatywą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.712s.