Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Unguarded Moments Steve'a McCurry


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Unguarded Moments Steve'a McCurry
Dodał: Błażej Organisty 29.05.2015
Steve McCurry jako młody, początkujący fotoreporter, po kilku miesiącach podróży po Indiach trafił do Pakistanu. Tam poznał grupę uchodźców z Afganistanu, którzy przemycili go do swojego kraju w czasie, gdy interweniujące wojska radzieckie zamknęły granice dla zachodnich dziennikarzy.


Wciąż i wciąż wracam do południowej i południowo-wschodniej Azji. Przyciągają mnie tam tysiącletnie świątynie, żywe kolory religijnych uroczystości i festiwali, ostre zapachy przypraw unoszące się w powietrzu i wszechobecne poczucie historii, otaczającej obszar niezmieniony przez stulecia. Moją wyobraźnię przykuwają zwłaszcza ludzie. Poszukując nowego zdjęcia, upatruję tych ulotnych, niepilnowanych chwil, chwil bez nadzoru i staram się uchwycić doświadczenia wyrzeźbione na ludzkich twarzach. Pokazuję ludzi w różnym wieku, bogactwo i bagaż ich życia. Każde zdjęcie to wyraz zaufania i otwartości wobec aparatu fotografa, a pośrednio wobec widza. Moje fotografie oddają pragnienie nawiązania kontaktu z innym człowiekiem, stworzenia wyjątkowej więzi – tak, aby ktoś, kto nigdy nie spotka bohatera portretu, nie będzie znał nawet jego imienia, mógł uczestniczyć w tym ułamku sekundy z jego życia. Niektóre z tych zdjęć zostały zarejestrowane w miejscach lub sytuacjach, o których nie chcę pamiętać, a których nigdy nie zapomnęopisuje autor wystawy, Steve McCurry.

fot. Steve McCurry


Steve McCurry jako młody, początkujący fotoreporter, po kilku miesiącach podróży po Indiach trafił do Pakistanu. Tam poznał grupę uchodźców z Afganistanu, którzy przemycili go do swojego kraju w czasie, gdy interweniujące wojska radzieckie zamknęły granice dla zachodnich dziennikarzy. Po wielu tygodniach spędzonych wśród mudżahedinów, McCurry przekroczył granicę w odwrotnym kierunku. Przywiózł światu pierwsze zdjęcia konfliktu w Afganistanie.

Od tamtej pory Steve McCurry wykonał tysiące zdjęć na wszystkich kontynentach. Fotografował konflikty, zanikające kultury, odwieczne zwyczaje, a także współczesne wydarzenia. Jego fotografię charakteryzuje głębokie, humanistyczne podejście do tematu. Autor często balansuje na cienkiej granicy pomiędzy zmysłowością, a tragedią, sentymentalizmem i cierpieniem.

fot. Steve McCurry


Leica Gallery Warszawa przedstawi kolekcję najsłynniejszych zdjęć, a także mniej znanych portretów. Są wśród nich afgańska dziewczyna, górnik z papierosem, rybacy, mnisi ze świątyni Jokhang i młoda kobieta w zielonym szalu. Wszystkie prezentowane zdjęcia znajdą się w ofercie sprzedażowej Leica Gallery Warszawa.

Wystawa: Steve McCurry, Unguarded Moments
Termin: 19 czerwca – 30 sierpnia 2015
Miejsce: Leica Gallery Warszawa
Adres: ul. Mysia 3, II p.
Wernisaż: 18 czerwca, czwartek, godz. 20, wstęp wolny
Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota: 10:00-20:00; niedziela: 12:00-18:00
Szczegóły: leica-camera.pl

Zobacz także:
Czarno–biały miesiąc w Leica Gallery
Kolory Tokio w leśnickim Zamku
Foto-warsztaty "W siedem dni dookoła Islandii"
Powojenny Wrocław w obiektywie Adama Czelnego
Konkurs fotografii miejskiej
Ukażą się Kolory Górnego Śląska?
Dziś otwarcie Fotofestiwalu!
Wernisaż wystawy Moje Beskidy
Produkty Canona po niższych cenach
Obiektyw Leica trafi do sklepów w czerwcu
Już dziś rusza krakowski ArtBuzz!
Papier w obiegu, czyli pierwsza wymiana foto-papierów.
Nowe lornetki Canon
Dominik Łoziński wraz z Picture Workshop potępia okrucieństwo wobec kobiet
Wernisaż wystawy Black White
Najlepsze okładkowe zdjęcie roku!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.872s.