Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowe lornetki Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe lornetki Canon
Dodał: Błażej Organisty 21.05.2015
W ofercie firmy Canon pojawiły się dwa nowe modele lornetek wyposażonych w stabilizację obrazu. Są to urządzenia 12x36 IS III oraz 10x30 IS II. Lornetki zasilane są bateriami AA, zapewniającymi ok. 9 godzin pracy. Oba modele są ważą odpowiednio 660 i 600 gramów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Canon rozwija linię zaawansowanych lornetek o dwa modele 12x36 IS III i 10x30 IS II. Produkty oferują obraz oraz o odpowiednio 12– i 10–krotnym powiększeniu i łączą zaawansowaną optykę Canon z technologią stabilizacji obrazu. Oba modele sprawdzą się zarówno podczas safari, jak i pokazów lotniczych.

12x36 IS III


Podejdź bliżej
Dzięki połączeniu optyki Canon Porro II z powłokami Super Spectra lornetki zapewniają wysokiej jakości obraz. Oba modele zostały wyposażone w soczewki doublet field flattener. Powłoki Super Spectra, które wykorzystywane są także w obiektywach Canon EF, tłumią efekty flary i ducha. Odpowiadają także za wierną reprodukcję kolorów, co pozwala np. odróżnić gatunki ptaków.

12x36 IS III


Model 10x30 IS II oferuje 10-krotne powiększenie oraz 30-milimetrową średnicę przedniej soczewki. Z kolei 12x36 IS III z 12-krotnym powiększeniem i 36-milimetrową średnicą przedniej soczewki pozwala na jeszcze bliższą obserwację.

10x30 IS II


Stabilizacja obrazu
Lornetki Canon są wyposażone w aktywny stabilizator. System odchylanych pryzmatów niweluje drgania i stabilizuje obserwowany obiekt, co minimalizuje zmęczenie oczu. Dzięki temu sprzęt idealnie sprawdzi się także podczas długich wydarzeń sportowych. Stabilizator obrazu można natychmiast włączyć, naciskając przycisk. Co więcej, lornetki oferują wsparcie panoramowania.

10x30 IS II
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.366s.