Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego
Dodał: Błażej Organisty 03.09.2015
Nowe modele o rozdzielczości natywnej 4K, oferowane w czarnych i białych obudowach, pozwalają uzyskać w domowym salonie wrażenia na miarę prawdziwego kina 4K


Firma Sony powiększa ofertę projektorów do kina domowego: podczas targów IFA 2015 ogłoszono wprowadzenie trzech nowych modeli. Nowe projektory mają podstawową rozdzielczość 4K lub Full HD 3D i są oparte na najnowocześniejszej technologii.

Wersje w kolorze białym
Wszystkie trzy nowe modele będą oferowane nie tylko w wersji czarnej, ale i białej. Sony spełnia w ten sposób życzenie wyrażane przez klientów z całej Europy i zapewnia harmonijny wygląd projektora w nowych środowiskach instalacji, takich jak domowy salon. Dzięki neutralnemu kolorowi będą wtapiały się w wystrój wnętrza.

Nowe modele o rozdzielczości 4K
Dwa spośród nowych modeli – VPL-VW520ES i VPL-VW320ES – mają rozdzielczość 4K. Są następcami wcześniejszych, cieszących się ogromną popularnością projektorów VPL-VW500ES i VPL-VW300ES. Nowa lampa o przedłużonej żywotności wystarcza nawet na 6000 godzin pracy, a dzięki dużej jasności i kontrastowi zapewnia jeszcze żywszy obraz.

Model VPL-VW520ES, zapewniający dynamiczny współczynniku kontrastu 300 000:1, to dodatkowo pierwszy projektor do kina domowego, którego łącze HDMI obsługuje materiały HDR (High Dynamic Range). Obrazy HDR umożliwiają maksymalnie wierne oddanie oglądanej rzeczywistości. Cechuje je większy kontrast, głębsza czerń i wyjątkowy zakres dynamiki. Firma Sony wprowadza obsługę materiałów HDR w całej gamie swoich produktów. Dzięki projektorowi VPL-VW520ES miłośnicy kina domowego uzyskają pełnię wrażeń wizualnych.

Sony VPL-VW520ES


Modele VPL-VW520ES i VPL-VW320ES są oparte na zaawansowanej technologii paneli SXRD. Zapewnia ona natywną rozdzielczość 4K bez sztucznych optymalizacji pikseli. Bogactwo i wierność reprodukowanych barw uzyskuje się dzięki firmowej technologii Sony TRILUMINOS.

Dzięki najnowszemu standardowi HDMI (maksymalnie 4K 60p, YCbCr 4:2:0 / 8 bitów) oraz zgodności z HDCP 2.2 oba urządzenia są przystosowane do współpracy z najnowszymi serwisami oferującymi materiały 4K. Wbudowany nadajnik radiowy 3D emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.

Użytkownicy mogą także precyzyjnie dostosowywać obraz do własnych upodobań: służy do tego profesjonalna funkcja kalibracji. Pozwala ona na ręczne korygowanie odcienia, nasycenia i jasności poszczególnych składowych koloru (czerwonej, zielonej i niebieskiej) w celu nadania obrazowi żądanego wyglądu.

Nowy projektor VPL-HW65ES
Na targach IFA przedstawiono także model VPL-HW65ES, wyposażony w panele SXRD oraz drugą generację technologii Reality Creation. Pozwala on uzyskać w kinie domowym doskonały obraz Full HD. Źródłem światła w projektorze VPL-HW65ES również jest lampa Sony o przedłużonej żywotności wystarczająca na 6000 godzin pracy. Urządzenie zawiera wbudowany nadajnik radiowy 3D oraz port USB do łatwego aktualizowania wewnętrznego oprogramowania. Do zdalnego sterowania projektorem można użyć łącza IP.

Sony VPL-HW65ES


Nowe projektory będą dostępne od października 2015 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Sony Media Navigator: zarządzaj materiałami
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo
Nowy obiektyw do aparatów Sony
Nowy Sony Bravia S85C
Telewizory Sony z aplikacją Android TV
Sony na targach IBC 2015
Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Wypożyczalnia A7. Przetestuj aparat Sony!
Premiera kamery Sony SRG–120DU
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Action Cam firmy Sony ukryta w welonie
Dziesięć nowości od Sony
Sony RX100 IV i RX10 II to nowe modele serii Cyber-shot RX
Sony alfa 7R II w przedsprzedaży

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.299s.