Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy napęd i karta pamięci od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy napęd i karta pamięci od Sony
Dodał: Błażej Organisty 14.09.2015
Sony wprowadza solidne, przenośne i wyjątkowo szybkie napędy RAID z dyskami twardymi oraz kartę SxS PRO+ o pojemności 256 GB. Nowe produkty, przeznaczone do profesjonalnych nagrań 4K i szybkiego przesyłania danych na planie zdjęciowym, pokazano na targach IBC 2015.


Podczas targów IBC 2015 firma Sony ogłosiła wprowadzenie do oferty dwóch szybkich i pojemnych urządzeń przeznaczonych do profesjonalnej rejestracji materiału 4K. Przenośny napęd RAID (z dwoma dyskami twardymi 3,5"), oferowany w wersjach o pojemności 4 TB i 6 TB, pozwoli na efektywne kopiowanie materiału filmowego w terenie. Nowa karta SxS PRO+ SBP-256D ułatwi filmowanie ze względu na imponującą pojemność 256 GB: dwukrotnie większą niż najpojemniejszej z obecnych kart.

Napęd RAID
Rosnąca popularność produkcji wideo w standardzie 4K rodzi zapotrzebowanie na szybkie i pojemne rozwiązania do przenoszenia danych. W przeciwieństwie do obecnych macierzy dyskowych RAID nowe, szybkie napędy z serii PSZ-RA zapewniają uniwersalność i efektywność przy zapisie dużych ilości danych nie tylko w studiu, lecz także na planie zdjęciowym. Maksymalna prędkość zapisu w trybie RAID 0 wynosi 440 MB/s. Oznacza to, że kopiowanie pliku objętości 1 TB trwa około 50 minut.

Sony RAID


Nowe napędy RAID doskonale nadają się do użytku na wolnym powietrzu i mają specjalną konstrukcję zapewniającą dużą trwałość. Dzięki wewnętrznym i zewnętrznym amortyzatorom wytrzymują wibracje i uderzenia na poziomie 50 g/11 ms. Noszenie napędu ułatwia zintegrowany uchwyt. Elementem zapewniającym bezpieczeństwo podczas transportu jest wytrzymałe, wygodne w noszeniu opakowanie kartonowe.

Napęd jest oferowany w dwóch wersjach: PSZ-RA4T o pojemności 4 TB i PSZ-RA6T o pojemności 6 TB. Wyposażenie obu modeli obejmuje złącze USB 3.0 oraz dwa porty łącza Thunderbolt 2 — 25-krotnie szybszego niż FireWire 800. Porty Thunderbolt umożliwiają dodatkowo łańcuchowe połączenie nawet 6 urządzeń. Dla większej uniwersalności użytkownik może wybrać żądaną konfigurację sprzętową napędu: RAID 0, RAID 1 lub JBOD.

Zarządzanie nagraniami umożliwia aplikacja Memory Media Utility, dostępna do pobrania na stronie internetowej Sony. Pozwala ona użytkownikom końcowym sformatować napęd oraz sprawdzić jego pozostałej pojemności, system plików i tryb RAID. Aplikacja generuje także ostrzeżenie o konieczności wymiany napędu.

Nowa karta SxS PRO+ 256 GB
Karty SxS stały się preferowanym nośnikiem współczesnego rynku produkcji profesjonalnych. Ich łączna sprzedaż na świecie przekroczyła już 400 000 sztuk. Te trwałe nośniki cieszą się doskonałą opinią. Cechuje je wytrzymałość, jakość i niezawodność, co jest zasługą takich rozwiązań, jak korekcja błędów w danych, mechanizmy równoważenia zużycia czy odświeżanie danych.

Sony SxS


Nowe, pojemniejsze karty SBP-256D idealnie nadają się do efektywnej rejestracji materiałów 4K Ultra HD w terenie. Umożliwiają odczyt danych w tempie do 3,5 Gb/s (440 MB/s) i zapis do 480 minut materiału MPEG 422 30p (50 Mb/s) lub 40 minut materiału XAVC 4K 60p (600 Mb/s).

Sony SxS


Duża szybkość przesyłania danych usprawnia pracę i pozwala filmowcom szybko udostępniać duże pliki z materiałem wideo o rozdzielczości 4K. Karty SxS PRO+ z serii D dostępne są w trzech pojemnościach: 64, 128 i 256 GB. Wszystkie trzy modele są fabrycznie sformatowane w systemie plików exFAT, co pozwala na ich szybkie użycie w kamerze PMW-F55 lub F5.

Sony czytnik do SxS


Nowa karta PRO+ SBP-256D będzie dostępna od października, a napędy PSZ-RA4T/ PSZ-RA6T od listopada 2015 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Sony PXW–FS5 – nowa kamera 4K
Nowy Sony Alfa 7S II
Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego
Sony Media Navigator: zarządzaj materiałami
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo
Nowy obiektyw do aparatów Sony
Nowy Sony Bravia S85C
Telewizory Sony z aplikacją Android TV
Sony na targach IBC 2015
Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Wypożyczalnia A7. Przetestuj aparat Sony!
Premiera kamery Sony SRG–120DU
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Action Cam firmy Sony ukryta w welonie
Dziesięć nowości od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.68s.