Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kolejna edycja slajdów w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kolejna edycja slajdów w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 15.09.2016
Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy - to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów IN MUNDO. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.


6 października rozpoczyna się 4. edycja slajdów podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna. Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa zapełni się opowieściami ze świata i fotografiami.

Pokazy slajdów w Lunie


Na dużym kinowym ekranie widzowie zobaczą zdjęcia z odbywającego się co 12 lat święta Khumb Mela, które gromadzi dziesiątki milionów wyznawców hinduizmu, z Sudanu Południowego - najmłodszego państwa świata - które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Z Kamerunu, Gabonu, Konga, Angoli i Gwinei Równikowej - rzadko odwiedzanych i jednych z trudniejszych do podróżowania krajów świata, ale może dlatego także jednych z ciekawszych.

Uczestnicy ekspedycji do Mustangu opowiedzą o nieodkrytych dotąd setkach grot wykutych w górskich zboczach, które używane były jako domy, pustelnie, miejsca pochówku i odosobnień medytacyjnych zarówno dla buddystów, jak i dla praktykujących starą religie bon.

Tomasz Grzywaczewski przybliży widzom trwającą sześć miesięcy podróż śladami bohaterów legendarnej książki Sławomira Rawicza “Długi Marsz”. Współczesna wyprawa wiodła trasą uciekinierów sprzed 70 lat z Jakucka na Syberii, przez tajgę, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, Himalaje, Nepal, Indie, do Kalkuty.

Pokazy slajdów w Lunie


Z kolei Tomasz Owsiany opowie o swojej samotnej ośmiomiesięcznej podróży na Filipiny, podczas której poznał plemiona i lokalne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu.

Widzowie 4. edycji slajdów podróżniczych w kinie Luna usłyszą także o rowerowej przeprawie przez północnokanadyjską zimę, o “górach z duszą” widzianych oczami zdobywczyni Korony Ziemi, Moniki Witkowskiej, i o szalonej podróży osobową Toyotą przez pustynne tereny Afryki Zachodniej. Organizatorzy zapraszają także na wędrówkę zielonymi dolinami Kaukazu w poszukiwaniu śladów przeszłości oraz na rodzinną wyprawę przez Dziki Zachód i gorące źródła pustynnej Newady, która zakończy się w Kanadzie śledzeniem wędrówek łososi i polujących na nie grizzly. Nie zabraknie także opowieści o nagłych zwrotach akcji i spontanicznych wydarzeniach w podróży, których w żaden sposób nie jest się w stanie zaplanować.

Pokazy slajdów w Lunie


Nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym. Szczegółowy program: www.slajdypodroznicze.pl

Kiedy: czwartki o godz. 19.00, od 6 października 2016 r. do 6 kwietnia 2017 r.
Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Szczegółowy program: www.slajdypodroznicze.pl
Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy
Bilety: 16 PLN, przedsprzedaż w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Widzi-mi-się, czyli fotografia dla dzieci
Dziś dwa wernisaże
Kobiece akty Wantucha
Otwarcie Irlandii
Dziś wernisaż w Łodzi
nieDOKończone – ostatni dzwonek
Martwe z natury – wernisaż w piątek
Ostatni tydzień na zgłoszenie zdjęć na PKFS
Rzeczy cielesne – wernisaż
Rekrutacja w Katedrze Fotografii
Nikon Photo Contest 2016–2017
DEBUTS – finisaż
II edycja KFT do 30 września
BZ WBK Press Photo - wystawa
TIFF Festival 2016
Nikon prezentuje nowe lunety
Slajdy w Lunie
Pokaz w Lunie
Wernisaż w "Ciasnej"
Borys Makary w Paryżu
Pokaz zdjęć w Tychach

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Migawki z podróży

Fotografowanie w podróży, to nie tylko sposób na zachowanie wspomnień, ale także poznanie innych ludzi i obcych kultur. Czekamy na wasze wakacyjne fotograficzne odkrycia – światów dalekich i tych bardzo Wam bliskich.
Migawki z podróży
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.07.2018]
Autor:
Wojciech Domagała
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.848s.