Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Borys Makary w Paryżu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Borys Makary w Paryżu
Dodał: Błażej Organisty 18.05.2016
Jutro rozpoczyna się indywidualna wystawę Borysa Makarego w Paryżu. Wystawa odbędzie się w galerii Claude Samuel, gdzie będzie można zobaczyć prace artysty od 19 maja do 19 czerwca 2016 r.


Na wystawie zostaną przedstawione trzy projekty: „They were”, „Connection” oraz „Polish misia”. Wspólnym mianownikiem dla tych trzech projektów jest kobieta. Autor w specyficzny dla siebie sposób stara się zgłębić naturę kobiety, a zarazem odnieść się do jej roli oraz postrzegania we współczesnym świecie.

fot. B. Makary


„They were” sprowadza się do man-reyowskiej formy negatywów, na których ręcznie malowane zostały znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci znajdującej się na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, pewne symbole, które miały coś powiedzieć o danej osobie. Zdjęcia, z których każde opowiada historię innej kobiety.

fot. B. Makary


“Connection”, to centralne fotografie kobiety, na tle krajobrazu. Wszystko utrzymane jest w estetyce romantycznej, widać tu nawiązanie do romantyzmu, do malarstwa, na przykład Caspara Davida Friedricha, z jednoczesnym jego zanegowaniem. Kobieta ta jest trochę antyromantyczna.

fot. B. Makary


"Polish misia" (Lick your teddy) polega na zobrazowaniu, przedstawieniu zjawiska psychologicznego i socjologicznego, które jest obecne wydaje się od zawsze, ale nigdy nie mówiło się o nim w takim kontekście. W projekcie kobiety pokazują swoją silną więź, relacje z misiem, podkreślając fakt miłosnego podejścia do tych zabawek. Fotograficzna opowieść uzupełniona jest wspomnieniami związanymi z tym pluszowym przyjacielem. Projekt obejmuje fotografie 100 kobiet wraz z ich misiami.

fot. B. Makary


Borys Makary to fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Chce uchwycić i zdefiniować kobiecość. Poszukuje interesujących i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów.

Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody u Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Od 2012 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym dwa medale na Prix de la Photographie Paris 2013 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.

Wernisaż: 19 maja, godz. 18.30
Termin wystawy: 19 maj - 19 czerwiec 2016
Miejsce: Galeria Claude Samuel
Adres: ul. Daumesnil 69, Paryż
Więcej informacji: www.claude-samuel.com

Zobacz także:
Pokaz zdjęć w Tychach
Fotografia noworodkowa
Co na Fotofestiwalu?
Finał Głębi Spojrzenia
Konkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!
Warsztat fotografii dokumentalnej
Otwarcie wystawy IRWIN. Planting Seeds
Najpiękniejsze klejnoty natury
Otwarcie Miesiąca Fotografii
Sansara. Nepal - wernisaż
Jutro wernisaż w Lublinie
Polaroidy Jarka Kasprowiaka
Dyplomy 2015
Fotopowieści niedokończone
Miesiąc Fotografii w Krakowie
Finał Biennale Fotografii Artystycznej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.776s.