Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Co na Fotofestiwalu?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Co na Fotofestiwalu?
Dodał: Błażej Organisty 16.05.2016
Na tegorocznym Fotofestiwalu zaprezentowana zostanie twórczość dwóch rewolucjonistów sztuk wizualnych: Davida "Chima" Seymoura i Roberta Rauschenberga. Rauchenberg był często nazywany pierwszym artystą postmodernistycznym, a jego nowatorskość i wpływy uznawane są na całym świecie. CHIM to jeden z założycieli agencji Magnum Photos, legenda historii fotografii. Będzie to pierwsza tak szeroka ekspozycja prac tych artystów w Polsce.


Rzeszę zainteresowanych z pewnością przyciągnie "Obywatel Świata" Davida „Chima” Seymoura, jednego z założycieli znanej na całym świecie agencji fotograficznej Magnum Photos. Urodzony w Warszawie, Chim z aparatem zjechał kawał świata i był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Będąc samemu emigrantem, który stracił rodzinę w obozach zagłady, ze szczególną wrażliwością dokumentował losy dzieci uchodźców w zniszczonej wojną Europie na poruszających, czarno-białych zdjęciach, które należą do jego najbardziej znanych i najpopularniejszych prac. Obok tych zdjęć w Łodzi będzie można zobaczyć też takie perełki jak kolorowe zdjęcia Seymoura, na których uwiecznił Ingrid Bergman czy Audrey Hepburn. Wystawie towarzyszyć pokaz filmowy "The mexican suitcase" - dokumentu Trishy Ziff o losach zagninionej walizki z negatywami Seymoura, Capy i Taro. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu.

David Seymour, Obywatel Świata, Fotofestiwal 2016


Jednym z ważniejszych przystanków na mapie fotofestiwalowej podróży będzie Atlas Sztuki i wystawa Roberta Rauschenberga, malarza, rzeźbiarza, grafika i fotografa, jednego z najbardziej uznanych artystów w historii Stanów Zjednoczonych. Artysta fotografię ze swoich podróży po całym świecie wykorzystywał jako element wielkich kolaży i fotograwiur. Na wystawie te duże, pełne dramatyzmu dzieła uzupełnione zostały fotografiami, pochodzącymi głównie z lat 80., wybranymi z Archiwum Rauchenberga. Jest to pierwsza wystawa tak wielu prac Rauschenberga w polskiej instytucji – i pierwsza prezentująca dzieła z tego okresu.

kolaż: Robert Rauschenberg, Soviet American Array, Fotofestiwal 2016


Tegoroczna, jubileuszowa edycja Fotofestiwalu rozpocznie się 9.06.2016 i potrwa do 19.06.2016. Temat główny "HIT THE ROAD: Fotografowie w drodze" przybliży nie tylko urok szablonowej fotografii pocztówkowej, ale również formy, które ją przekraczają – fotografię konceptualną, dziennikarską i dokumentalną.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na naszym portalu TUTAJ, TUTAJ, ORAZ POD TYM LINKIEM.

Więcej informacji: www.fotofestiwal.com

Zobacz także:
Warsztat fotografii dokumentalnej
Otwarcie Miesiąca Fotografii
Współczesny przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych
Fotopowieści niedokończone
Miesiąc Fotografii w Krakowie
Finał Biennale Fotografii Artystycznej
Fotofestiwal 2016
Przegląd portfolio na Fotofestiwalu
Warsztaty fotograficzne Fujifilm
Grand Prix Fotofestiwalu
FILM VIDEO FOTO – podsumowanie
Fotograficzna publikacja roku
Trwa nabór na warsztat fotografii teatralnej
Medikon na targach Film Video Foto
Wykład o fotografii mikroskopowej
Wiosenny pejzaż – konkurs Fotografuj.pl
FILM VIDEO FOTO już w tym tygodniu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.992s.