Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Trwa nabór na warsztat fotografii teatralnej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Trwa nabór na warsztat fotografii teatralnej
Dodał: Błażej Organisty 11.04.2016
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztacie Magdy Hueckel, towarzyszącym II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Warsztat adresowany jest do osób zainteresowanych fotografią teatralną. Zgłoszenia, zawierające zdjęcia własnego autorstwa, przesyłać można do 15 kwietnia.


Warsztat prowadzony przez Magdę Hueckel – fotografkę teatralną (autorkę dokumentacji fotograficznych ponad stu spektakli teatralnych), artystkę wizualną, scenografkę i operatorkę – podzielony będzie na dwa weekendowe spotkania, z których pierwsze odbędzie się 24 kwietnia, a drugie kilka tygodni później. Na pierwszych zajęciach omówione zostaną ogólne zagadnienia dotyczące fotografii teatralnej, środki, z jakich korzysta teraz, z jakich korzystała w przeszłości oraz funkcje, jakie pełniła dawniej i obecnie. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się także, jak budować serię zdjęć ze spektaklu i jakich błędów unikać.

Prowadząca opowie o współczesnych strategiach fotograficznych, celach stojących przed fotografem i o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, pokazując teatr poprzez fotografię. Magda Hueckel wspólnie z uczestnikami warsztatu rozwijać będzie także zagadnienie „Styl spektaklu versus styl fotografii – jak je do siebie dopasować i czy w ogóle to robić?”.

KFT 2016


W trakcie zajęć omówione zostaną portfolia przygotowane przez uczestników pod względem kompozycji poszczególnych obrazów, wyboru zdjęć, kolor korekcji (każda z osób biorących udział w warsztacie powinna przygotować na zajęcia 2-3 serie). Przygotowane podczas warsztatów zdjęcia z wybranych spektakli zostaną omówione na drugim spotkaniu warsztatowym, w trakcie którego uczestnicy popracują nad ich edycją i kompozycją oraz zastanowią się, jak wzmocnić ich przekaz.

Warsztat Magdy Hueckel jest pierwszym z szeregu wydarzeń towarzyszących II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej (www.fotografuj.pl), organizowanych w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie poprzednią edycją Konkursu i ograniczoną ofertę inicjatyw dotyczących fotografii teatralnej. Organizatorem KFT jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Data pierwszego spotkania: 24.04.2016 godz. 10.00-15.00
Data drugiego spotkania: maj 2016

Zgłoszenia
Przesłanie jednego cyklu dokumentacyjnego z przedstawienia teatralnego (maksymalnie 10 zdjęć) oraz najlepszych różnorodnych zdjęć teatralnych (max. 7 szt., przedstawienie, próby, sceny z życia teatru). W przypadku braku w portfolio cyklu dokumentacyjnego, przesłanie max 7 zdjęć z różnych spektakli również umożliwia udział w rekrutacji do warsztatu.

Wszystkie zdjęcia powinny być w formacie jpg, o dłuższym boku 1500 px, rozdzielczości 150 dpi, podpisane imieniem i nazwiskiem autora i kolejnym numerem zdjęcia (według wzoru Jan_Kowalski_1 lub Jan_Kowalski_seria_1). Ciężar załączników nie powinien przekraczać 15 MB.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: mostrowska@instytut-teatralny.pl. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 20 kwietnia.

Więcej informacji: www.instytut-teatralny.pl
Więcej o KFT 2016: www.fotografuj.pl

Zobacz także:
Dziś wernisaż we Warszawie
Wiosenny pejzaż – konkurs Fotografuj.pl
Warsztaty w Rybniku
"Po stronie natury" - ostatni dzień!
Trwa 7. Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Konkurs ''Fotograficzne abstrakcje'' rozstrzygnięty!
Na nowo warsztaty, spotkania, spacery
Marcowa odsłona konkursu Olympusa
Warsztaty w Rybniku już za miesiąc!
Konkurs Fotograficzny Miasto
Na nowo. Warszawiacy 1945–55
II edycja KFT
Wernisaż w Warszawie
Warsztaty Śląskiego Okręgu ZPAF

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.661s.