Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  II edycja KFT


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

II edycja KFT
Dodał: Błażej Organisty 28.07.2016
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza II edycję Konkursu Fotografii Teatralnej. Konkurs adresowany jest zarówno do artystów-fotografików, absolwentów wyższych szkół artystycznych, jak i amatorów. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu 2015/16 oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Zgłoszeń dokonywać można od 4 lutego do 30 września 2016.


Zdjęcia nadesłane na konkurs muszą zostać wykonane do końca bieżącego sezonu teatralnego, tzn. do 31 sierpnia. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć fotografii w kategorii A (teatralne zdjęcie sezonu) oraz trzy zestawy (po 10 fotografii) w kategorii B (zestaw dokumentacyjny z premiery). Laureatów wskaże jury, które w pierwszym etapie wybierze spośród wszystkich nadesłanych zdjęć prace półfinalistów, a następnie finalistów i zwycięzców. W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł każda.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej odbędzie się do końca stycznia 2017. Prace zwycięzców i wyróżnionych uczestników będą prezentowane na wystawach konkursowych.

Celem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania teatru oraz prezentacja fotografii nie tylko jako formy dokumentowania procesu pracy teatralnej, ale także jako autonomicznego dzieła konkretnych artystów.

W I edycji konkursu, który towarzyszył obchodom 250-lecia teatru publicznego w Polsce, wzięło udział 170 fotografów. Po obejrzeniu 2225 zdjęć za najlepsze prace członkowie jury uznali fotografie autorstwa Katarzyny Machniewicz (kategoria A) i Adama Golca (kategoria B). Najlepsze zdjęcia premierowej edycji można zobaczyć POD TYM LINKIEM.

KFT 2015-2016


Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Instytutu Teatralnego. Szczegółowe informacje o samym Konkursie, ciekawostki oraz materiały archiwalne odnoszące się do tematyki fotografii teatralnej, znaleźć można także w serwisach społecznościowych.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, 00-467 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Fotografii Teatralnej”.

Regulamin: www.instytut-teatralny.pl

Zobacz także:
Konkurs ''Uwielbiam czerń i biel'' rozstrzygnięty!
Konkurs Uchwyć Kolor rozstrzygnięty!
Uroki zimy – ostatnia szansa!
Konkurs Przyroda Ojczysta
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Konkurs Świeć się z Energą rozstrzygnięty!
Śląska fotografia prasowa - konkurs
Konkurs Olympus
Ostatnie dni konkursu Tychy Press Photo 2016
Konkurs "Jesienny spacer z aparatem" rozstrzygnięty!
Fotograficzne abstrakcje – konkurs Fotografuj.pl
Konkurs "W półmroku świat jest inny..." rozstrzygnięty!
Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Polak laureatem konkursu w Los Angeles
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!
Konkurs "Piękna ona, piękny on" rozstrzygnięty!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.157s.