Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Dodał: Błażej Organisty 14.12.2015
Poznaliśmy laureatów oraz wyróżnionych w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Rozwój w obiektywie”, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z National Geographic Polska. Grand Prix konkursu jury przyznało Grzegorzowi Kobieli za zdjęcie „Workers – robotnik na tle komina”.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Przez trzy tygodnie trwania konkursu uczestnicy przesłali prawie 1000 zdjęć. Przez ponad 6 godzin jury w składzie Martyna Wojciechowska (Redaktor naczelna National Geographic Polska i Traveler), Marcin Zaborowski (Fotograf), Agnieszka Franus (Zastępczyni Redaktor naczelnej National Geographic i Traveler), a także przedstawiciele Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ: Mirosław Sycz (Zastępca Dyrektora), Janina Moryc (Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej) oraz Monika Karpuk – Szondi (Starszy Specjalista ds. koordynacji wydarzeń promocyjnych), obradowało aby wyłonić zwycięzców w trzech kategoriach.

GRAND PRIX

Grzegorz Kobiela – „Workers – robotnik na tle komina”


Fotografia została wykonana w 2012 r. na przedmieściach Dhaki, stolicy Bangladeszu. Przedstawia młodego pracownika cegielni. Mężczyzna zajmuje się sortowaniem węgla, który jest źródłem energii do wypalania cegieł w specjalnych piecach. W tle widać jeden z kilkudziesięciu ciągle dymiących kominów. Produkcja cegieł zajmuje ogromne połacie terenu – jest to ważny element gospodarki kraju. Większość prac wykonywana jest całkowicie ręcznie. Jedynym mechanicznym ułatwieniem dla robotników są napędzane silnikami Diesla miksery, które mieszają glinę. Przy wytwarzaniu cegieł zatrudnione są całe rodziny, a ich życie toczy się w jednym miejscu – mieszkają bowiem obok zakładów.


DEMOKRACJA I PRAWA CZŁOWIEKA W KRAJACH ROZWIJAJĄCYCH SIĘ

1 miejsce – Adam Rostkowski „Shadows”

Zaatari to obóz syryjskich uchodźców w Jordanii, w którym obecnie przebywa ponad 120 tys. ludzi. Około 57 proc. jego mieszkańców stanowią dzieci i młodzież. Namioty, kontenery, pustynia i kurz to ich codzienność. Konflikt w Syrii trwający już ponad trzy lata nie pozwala tym ludziom wrócić do kraju. Na zdjęciu jedna z muzułmańskich dziewczynek przebywających w Zaatari.

Wyróżnienie – Joanna Mrówka „Dzień jak co dzień”

W leżącej na północy Bangladeszu miejscowości Jaflong główne źródło utrzymania ludności stanowią kamienie. W biednych rodzinach dzieci nie chodzą do szkoły, tylko pomagają rodzicom, od małego pracując przy ich zbieraniu, segregacji, rozdrabnianiu i załadunku.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.77s.