Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ostatnie dni konkursu Tychy Press Photo 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ostatnie dni konkursu Tychy Press Photo 2016
Dodał: Błażej Organisty 12.01.2016
Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo, wzorowanym na słynnym World Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do 13 stycznia. Jury czeka zarówno na pojedyncze fotografie, jak i na fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć.


W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu) też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów.

Tychy Press Photo 2016, aut. Alona Musiichenko, Mateusz Przybyla


Zdjęcia można nadsyłać (uwaga: decyduje data wpływu!) lub przynosić do Miejskiej Galerii Sztuki Obok, pl. K. K. Baczyńskiego 2, Tychy, w Pasażu Kultury Andromeda - w godzinach pracy galerii.

Tychy Press Photo 2016, aut. Alona Musiichenko, Mateusz Przybyla


Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2015 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.

Tychy Press Photo 2016, fot. Artur Plawski


Na konkurs można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 zdjęć. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Minimalny format odbitek to 20x30 cm, zalecany 30x40 cm. Należy również dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej.

Tychy Press Photo 2016, fot. Artur Plawski


Jurorzy tradycyjnie przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Zostanie ona otwarta 12 lutego o godz. 19.00. Podczas wernisażu będzie też pokaz zdjęć gościa specjalnego wystawy Mariana Jamrozego.

Tychy Press Photo 2016, fot. Magdalena Kryj


Tychy Press Photo rozpoczęło się od prezentacji w 2001 r., w dolnym holu Teatru Małego, ośmiu fotoreporterów pracujących w Tychach, z których większość nie jest już zawodowo związana z mediami. Początkowo impreza miała charakter przeglądu, ale od 2004 roku – tak jak World Press Photo – stała się konkursem z nagrodami pieniężnymi. W minionym roku, po przeniesieniu galerii Obok do Pasażu Kultury Andromeda, zdjęcia uczestników konkursu pokazywane są w holu pasażu, a fotografie gościa specjalnego – w galerii na piętrze pasażu.

Regulaminu konkursu i karta zgłoszenia: www.tychypressphoto.pl

Zobacz także:
Konkurs "Jesienny spacer z aparatem" rozstrzygnięty!
Fotograficzne abstrakcje – konkurs Fotografuj.pl
Konkurs "W półmroku świat jest inny..." rozstrzygnięty!
Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Polak laureatem konkursu w Los Angeles
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!
Laureaci DEBUTS w Warszawie
Konkurs "Piękna ona, piękny on" rozstrzygnięty!
Konkurs "Fotografia miesiąca" - listopad
#HeroesWeLove – fotograficzny konkurs na Instagramie
Konkurs fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
Konkurs National Geographic Traveler Adventure Team

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.011s.