Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"
Dodał: Błażej Organisty 21.12.2015
Firma Canon Polska ogłosiła wyniki konkursu multimedialnego „To My tworzymy Świat”. Rozpoczęty we wrześniu projekt, który zachęcał do przygotowania foto i videocastów odbywał się równolegle w grupie szkolnej oraz w ramach zgłoszeń indywidulanych.


Formy multimedialne - połączenie zdjęć i filmów - pomagają jeszcze lepiej ukazać temat, przekazać emocje. Mimo potencjału takiego przekazu jest to forma cały czas niedoceniana. W konkursie zachęcaliśmy młodych ludzi, aby pokazali nam co jest dla nich ważne, jak postrzegają otaczający ich świat, a także co sprawia im radość czy wzbudza niepokój. Zarówno poziom nadesłanych materiałów, jak i podjęte tematy udowodniły, że młodzież ma w sobie ogromną wrażliwość i chce mieć realny wpływ na otoczenie, w którym na co dzień funkcjonuje – komentuje Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.

Canon zaprosił do projektu znanych i cenionych fotografów, filmowców i dziennikarzy: Marcina Jamkowskiego i Piotra Małeckiego, którzy przygotowali praktyczny poradnik wideo podpowiadający, jak stworzyć dobry foto/videocast, a także zasiedli w jury.

Podczas obrad, kiedy oglądaliśmy wszystkie zgłoszone materiały, doświadczyliśmy skrajnych emocji. Niektóre produkcje były niezwykle wzruszające, inne wywołały uśmiech na naszych twarzach. Zachwycająca była różnorodność w podejściu do czasem trudnych tematów, a także zastosowanie różnych konwencji. Niektóre materiały wyróżniały się wspaniałymi ujęciami, bardzo dobrze zrealizowanymi, inne zachwyciły nas ciekawą formą. Wybór nie był łatwy – podsumowuje Marcin Jamkowski.

Konkurs indywidulany
Konkurs indywidualny skierowany był do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Pierwszą nagrodę otrzymał film pt. „Powidok” Michała Rogali, który stanowi opowieść o pasji tworzenia, fotografowania i zmianach zachodzących w niewielkim mieście. W opinii jury „jest to piękny, dopracowany i interesujący materiał, który łączy różne formy wizualnej ekspresji. Jest wyjątkowy również ze względu na różnorodność zastosowanych technik”.

Drugą nagrodę jury przyznało produkcji Katarzyny Osiadło pt. „Mike”. Wybór ten argumentowano następująco: „Ciekawa opowieść dziennikarska. Barwny bohater, duża dynamika i świetna muzyka. Wszystko to tworzy spójną całość”.

W konkursie indywidulanym są także dwa wyróżnienia dla filmów „Non Omnis Moriar” Mateusza Wojtyńskiego za „ciekawą i budującą zainteresowanie konstrukcję” oraz „Passionate People” Kamila Soczewki „za pokazanie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pasje i zainteresowania”.

Konkurs dla grup szkolnych
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało trzy nagrody i aż cztery wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie za film pt. „Wolontariusz – psi przyjaciel”. W opinii jury „jest to pięknie zrobiony film z pozytywnym przesłaniem. W tym materiale wszystko jest na wysokim poziomie - dobry temat, dobry montaż, świetna praca kamery”.

Drugą nagrodę otrzymała grupa z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach za materiał pt. „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury doceniło m.in. „ogromną dynamikę i pozytywną energię. Widać dużą radość tworzenia i poczucie humoru. Ta atmosfera jest wręcz namacalna”.

Trzecia nagroda powędrowała do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za film pt. „Wspólnota Betlejem”. „Ten film to kawał dobrego dziennikarstwa dokumentalnego” – podsumowało jury.

W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej za produkcję „Nasz mały Świat”, w której pokazano radość, jaką daje fotografowanie; Zespół Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy za materiał pt. „Codzienność”, który wykazał emocjonalną dojrzałość twórców; Centrum Edukacji SONARE Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza w Częstochowie za pomysłową i muzykalną produkcję pt. „VOLTA”; Katolickie Gimnazjum im. Bronisława Markiewicza w Markach za materiał pt. „Technologia odbiera nam młodość”, który w ciekawy sposób podejmuje temat uzależnienia od smartfonów.

Wszystkie wyróżnione produkcje: www.canon.pl.

Zobacz także:
Album Janusza Nowackiego
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Dziś wernisaż w Jastrzębiu Zdroju
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Spotkanie w ramach Warsaw Photo Days 2015
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Zdzisław Ryn promuje książkę we Wrocławiu
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego
Wernisaż Portretu kobiety
Polak laureatem konkursu w Los Angeles
Wernisaż w Leica Gallery
Ostatnie dni promocji Tokina i Hoya
Nowa Warszawa - wernisaż
Gra o film z AVerMedią
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!
Laureaci DEBUTS w Warszawie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.287s.