Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"
Dodał: Błażej Organisty 21.12.2015
Firma Canon Polska ogłosiła wyniki konkursu multimedialnego „To My tworzymy Świat”. Rozpoczęty we wrześniu projekt, który zachęcał do przygotowania foto i videocastów odbywał się równolegle w grupie szkolnej oraz w ramach zgłoszeń indywidulanych.


Formy multimedialne - połączenie zdjęć i filmów - pomagają jeszcze lepiej ukazać temat, przekazać emocje. Mimo potencjału takiego przekazu jest to forma cały czas niedoceniana. W konkursie zachęcaliśmy młodych ludzi, aby pokazali nam co jest dla nich ważne, jak postrzegają otaczający ich świat, a także co sprawia im radość czy wzbudza niepokój. Zarówno poziom nadesłanych materiałów, jak i podjęte tematy udowodniły, że młodzież ma w sobie ogromną wrażliwość i chce mieć realny wpływ na otoczenie, w którym na co dzień funkcjonuje – komentuje Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.

Canon zaprosił do projektu znanych i cenionych fotografów, filmowców i dziennikarzy: Marcina Jamkowskiego i Piotra Małeckiego, którzy przygotowali praktyczny poradnik wideo podpowiadający, jak stworzyć dobry foto/videocast, a także zasiedli w jury.

Podczas obrad, kiedy oglądaliśmy wszystkie zgłoszone materiały, doświadczyliśmy skrajnych emocji. Niektóre produkcje były niezwykle wzruszające, inne wywołały uśmiech na naszych twarzach. Zachwycająca była różnorodność w podejściu do czasem trudnych tematów, a także zastosowanie różnych konwencji. Niektóre materiały wyróżniały się wspaniałymi ujęciami, bardzo dobrze zrealizowanymi, inne zachwyciły nas ciekawą formą. Wybór nie był łatwy – podsumowuje Marcin Jamkowski.

Konkurs indywidulany
Konkurs indywidualny skierowany był do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Pierwszą nagrodę otrzymał film pt. „Powidok” Michała Rogali, który stanowi opowieść o pasji tworzenia, fotografowania i zmianach zachodzących w niewielkim mieście. W opinii jury „jest to piękny, dopracowany i interesujący materiał, który łączy różne formy wizualnej ekspresji. Jest wyjątkowy również ze względu na różnorodność zastosowanych technik”.

Drugą nagrodę jury przyznało produkcji Katarzyny Osiadło pt. „Mike”. Wybór ten argumentowano następująco: „Ciekawa opowieść dziennikarska. Barwny bohater, duża dynamika i świetna muzyka. Wszystko to tworzy spójną całość”.

W konkursie indywidulanym są także dwa wyróżnienia dla filmów „Non Omnis Moriar” Mateusza Wojtyńskiego za „ciekawą i budującą zainteresowanie konstrukcję” oraz „Passionate People” Kamila Soczewki „za pokazanie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pasje i zainteresowania”.

Konkurs dla grup szkolnych
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało trzy nagrody i aż cztery wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie za film pt. „Wolontariusz – psi przyjaciel”. W opinii jury „jest to pięknie zrobiony film z pozytywnym przesłaniem. W tym materiale wszystko jest na wysokim poziomie - dobry temat, dobry montaż, świetna praca kamery”.

Drugą nagrodę otrzymała grupa z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach za materiał pt. „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury doceniło m.in. „ogromną dynamikę i pozytywną energię. Widać dużą radość tworzenia i poczucie humoru. Ta atmosfera jest wręcz namacalna”.

Trzecia nagroda powędrowała do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za film pt. „Wspólnota Betlejem”. „Ten film to kawał dobrego dziennikarstwa dokumentalnego” – podsumowało jury.

W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej za produkcję „Nasz mały Świat”, w której pokazano radość, jaką daje fotografowanie; Zespół Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy za materiał pt. „Codzienność”, który wykazał emocjonalną dojrzałość twórców; Centrum Edukacji SONARE Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza w Częstochowie za pomysłową i muzykalną produkcję pt. „VOLTA”; Katolickie Gimnazjum im. Bronisława Markiewicza w Markach za materiał pt. „Technologia odbiera nam młodość”, który w ciekawy sposób podejmuje temat uzależnienia od smartfonów.

Wszystkie wyróżnione produkcje: www.canon.pl.

Zobacz także:
Album Janusza Nowackiego
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Dziś wernisaż w Jastrzębiu Zdroju
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Spotkanie w ramach Warsaw Photo Days 2015
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Zdzisław Ryn promuje książkę we Wrocławiu
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego
Wernisaż Portretu kobiety
Polak laureatem konkursu w Los Angeles
Wernisaż w Leica Gallery
Ostatnie dni promocji Tokina i Hoya
Nowa Warszawa - wernisaż
Gra o film z AVerMedią
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!
Laureaci DEBUTS w Warszawie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.931s.