Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Road Tips


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Road Tips
Dodał: Błażej Organisty 02.05.2016
Tegoroczna, jubileuszowa edycja Fotofestiwalu rozpocznie się 9.06.2016 i potrwa do 19.06.2016. Road Trips to główna wystawa tematyczna Fotofestiwalu. Prezentuje ona 9 projektów, których twórcy wykorzystali swoje podróże.


Tegoroczna, jubileuszowa edycja Fotofestiwalu rozpocznie się 9.06.2016 i potrwa do 19.06.2016. Tematem przewodnim piętnastego festiwalu będzie doświadczenie, które od samego początku nierozerwalnie związane jest z fotografią – podróż oraz różne formy jej zapisu i prezentacji. Temat główny HIT THE ROAD: Fotografowie w drodze przybliży nie tylko urok szablonowej fotografii pocztówkowej, ale również formy, które ją przekraczają – fotografię konceptualną, dziennikarską i dokumentalną.

Road Trips to główna wystawa tematyczna Fotofestiwalu. Prezentuje ona 9 projektów, których twórcy wykorzystali swoje podróże – i aparaty – by zrozumieć obce kultury oraz skomentować rolę fotografii w tym procesie. Ci niezwykli artyści, których twórczość obejmuje dokumentację, sztukę ludową i kreowanie obrazu, podejmujący zarówno współczesne i historyczne zagadnienia, dają nam wszystkim, podróżującym i przyglądającym się światu, wgląd w to, czego nauczyli się podczas podróży. Zdjęcia z podróży to w większości prosty, choć upiększony, zapis widzianych rzeczy, staraliśmy się więc zaprezentować podejścia alternatywne, nie tylko opisujące miejsca, ale także wyrażające to, co sobie wyobrażamy i pamiętamy. Dwa z prezentowanych projektów odkrywają i ponownie interpretują historyczne zdjęcia z podróży, podczas gdy inny rozważa rolę Internetu w tworzeniu międzynarodowego słownika ikon podróży.

Road Tips


Podczas Fotofestiwalu zobaczyć będzie można prace: Rity Leistner, Josepha Tamargo, Kadira van Lohuizena, Theo Baart i Cary Markerink, Françoise i Daniela Cartier, Friso Spoelstra, Corrinne Vionnet, Francois Deschamps, Qian Zhao.

Termin: od 9 do 19 czerwca
Miejsce: Łódź Art Center
Adres: Tymienieckiego 3, Łódź
Więcej informacji: www.fotofestiwal.com

Zobacz także:
Przegląd portfolio na Fotofestiwalu
Grand Prix Fotofestiwalu
Znamy datę Fotofestiwalu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.063s.