Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Medikon na targach Film Video Foto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Medikon na targach Film Video Foto
Dodał: Błażej Organisty 06.04.2016
Firma Medikon przygotowała dla odwiedzających aż 14 prezentacji dotyczących rozwiązań druku zdjęć, zarządzania kolorem, oświetlenia foto/video i digitalizacji fotografii analogowej. Oprócz tego na stoisku Medikon będą realizowane sesje fotograficzne oraz prezentowane będą nowości sprzętowe. Targi Film Video Foto odbędą się w dniach 7-9 kwietnia w łódzkiej hali Expo.


Podczas targów swoją premierę na polskim rynku będą miały także najnowsze fotograficzne i artystyczne podłoża do drukarek atramentowych – FOMEI Collection i FomeiJet:
  1. FOMEI Collection Metallic Gloss 255 - błyszczący papier fotograficzny do drukarek atramentowych z ekskluzywnym metalicznym wykończeniem powierzchni, idealny do drukowania fotografii ludzi, lśniących tkanin, metali, szkła lub biżuterii.
  2. FomeiJet Aquarella Art Matt 210 - archiwalny bawełniany artystyczny papier matowy o delikatnej strukturze powierzchni akwareli, do druku najbardziej wymagających prac takich jak reprodukcje dzieł sztuki, portrety, fotografie studyjne i artystyczne.
  3. FomeiJet Canvas Matt 340 II - nowe matowe płótno bawełniano-poliestrowe o jasnej bieli, wysokim kotraście i wyraźnej strukturze splotu włókien 1:1.
  4. FomeiJet Canvas Matt 410 - nowa, grubsza wersja popularnego płótna FomeiJet Canvas Matt 340, płótno nie zawierające chemicznych rozjaśniaczy optycznych (OBA), oferujące przyjemnie jasną i neutralną biel podłoża.

Oprócz prezentacji i wykładów, na stoisku Medikon będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania w zakresie druku fotograficznego, m.in. fotokiosk DNP SnapLab DS-SL620, serwer druku zdjęć DNP WPS-1 EU, suchy minilab Epson SureLab SL-D700, drukarki atramentowe Epson oraz system do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Epson Digigraphie.

Medikon zaprasza na stoisko nr 111 oraz do sali konferencyjnej "E", która jest zlokalizowana we foyer.Harmonogram prezentacji Medikon

CZWARTEK


10:15-11:00Nowoczesne rozwiązania do szybkiego druku zdjęć
Dowiedz się, na czym możesz szybko drukować wysokiej jakości zdjęcia, w pełni kontrolując proces tworzenia wydruków zdjęć cyfrowych w cenach porównywalnych z odbitkami z laba.

11:15-12:00 Łatwe i szybkie drukowanie - oprogramowanie przyspieszające druk zdjęć
Drukujesz dużo zdjęć, ale denerwuje Cię ilość czasu, który tracisz na generowanie wydruków? Marzy ci się drukowanie jednym kliknięciem myszki? Zobacz, jak łatwo i szybko możesz drukować zdjęcia korzystając z oprogramowania do zarządzania drukiem dla drukarek EPSON i DNP.

12:15-13:45 Rola światła w fotografii katalogowej
Chcesz wykonywać lepsze packshoty? Dowiedz się, jak tworzyć zdjęcia do katalogu oraz poznaj podstawy w zakresie oświetlenia i kompozycji stosowanych w fotografii reklamowej.

14:00-15:30 Scena, światło, aparat - zróbmy z tego film
Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać możliwości swojej lustrzanki. Zapraszamy na panel poświęcony filmowaniu. Dowiesz się jak oświetlić plan aby twój film oddawał klimat chwili.

15:45-17:30 Ciemnia hybrydowa - przetwarzanie fotografii analogowej na postać cyfrową
Jak w cyfrowy sposób zachować magię fotografii analogowej? Na panelu dowiesz się jak efektywnie połączyć świat fotografii analogowej z cyfrową i jakie dodatkowe korzyści (oprócz zachowania zalet jednej i drugiej technologii) uzyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu.

PIĄTEK


10:15-11:00 Świadome zarządzanie kolorem w Adobe Photoshop
Edycja zdjęć w Photoshopie nie gwarantuje poprawnej kolorystyki zdjęć, jeśli ustawienia koloru są źle skonfigurowane. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, by pracując z kolorem w PS nie tracić czasu i nerwów. Wykorzystaj w pełni możliwości zarządzania barwą jakie daje Photoshop.

11:15-12:00Zgodność kolorów w łańcuchu urządzeń aparat - monitor – drukarka
Masz problem ze zgodnością kolorów w swoim workflow? Jeden problem to nie problem! Nawet najgorszy aparat, monitor i drukarka mogą dawać lepsze kolory. Poznaj podstawowe zasady zarządzania barwą, które ułatwią Twoją pracę z kolorami na zdjęciach. Dowiedz się, jak lepiej wykorzystać możliwości swojego sprzętu foto dzięki odpowiedniej konfiguracji i kalibracji.

12:15-13:45Scena, światło, aparat - zróbmy z tego film
Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać możliwości swojej lustrzanki. Zapraszamy na panel poświęcony filmowaniu. Dowiesz się jak oświetlić plan aby Twój film oddawał klimat chwili.

14:00-15:30Sekrety pracy w fotografii mody
Czym jest fotografia fashion, glamour, beauty? Poznaj tajniki sesji fotograficznych, w których tematem jest moda. O swoich trikach opowie Grzegorz Szafruga.

15:45-17:30Ciemnia hybrydowa - przetwarzanie fotografii analogowej na postać cyfrową
Jak w cyfrowy sposób zachować magię fotografii analogowej? Na panelu dowiesz się, jak efektywnie połączyć świat fotografii analogowej z cyfrową i jakie dodatkowe korzyści (oprócz zachowania zalet jednej i drugiej technologii) uzyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu.

SOBOTA


10:15-11:00Zgodność kolorów w łańcuchu urządzeń aparat - monitor – drukarka
Masz problem ze zgodnością kolorów w swoim workflow? Jeden problem to nie problem! Nawet najgorszy aparat, monitor i drukarka mogą dawać lepsze kolory. Poznaj podstawowe zasady zarządzania barwą, które ułatwią twoją pracę z kolorami na zdjęciach. Dowiedz się, jak lepiej wykorzystać możliwości swojego sprzętu foto dzięki odpowiedniej konfiguracji i kalibracji.

11:15-12:00Świadome zarządzanie kolorem w Adobe Photoshop
Edycja zdjęć w Photoshopie nie gwarantuje poprawnej kolorystyki zdjęć, jeśli ustawienia koloru są źle skonfigurowane. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, by pracując z kolorem w PS nie tracić czasu i nerwów. Wykorzystaj w pełni możliwości zarządzania barwą jakie daje Photoshop.

12:15-13:45 "Domowe Studio Foto" - od czego zacząć?
Przyjdź i przekonaj się, że fotografia studyjna nie jest trudna i można ją tworzyć w domowych warunkach. Twoje zdjęcia mogą nabrać nowego wymiaru.

14:00-15:30Oświetlenie w fotografii beauty
Co jest ważne w fotografii beauty? Jak wykonać zdjęcie modelki aby w pełni zaprezentować jej urodę? Jak fotografować twarz i włosy aby zademonstrować działanie kosmetyków. Dowiedz się, jak zrobić to wszystko i poznaj warsztat Grzegorza Szafrugi.

Więcej informacji: www.filmvideofoto.pl

Zobacz także:
Quadralite na targach FVF 2016
FILM VIDEO FOTO już w tym tygodniu
FILM VIDEO FOTO coraz zbliżej
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.557s.