Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Quadralite na targach FVF 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Quadralite na targach FVF 2016
Dodał: Błażej Organisty 05.04.2016
Wyłączny dystrybutor produktów Quadralite - firma Next 77 - informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych lamp wyposażonych w automatykę TTL – Atlas 600 TTL, Reporter 360 TTL i Stroboss 60 oraz sterownika radiowego – Navigator X. Prezentacja na targach FILM VIDEO FOTO już w tym tygodniu w Łodzi.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Na zbliżających się łódzkich targach Film Video Foto 2016 dystrybutor zaprezentuje szeroką gamę nowych produktów, które znacząco rozbudują ofertę Quadralite. Ich wspólną cechą jest kompatybilność z automatycznymi systemami pomiaru światła błyskowego TTL aparatów Canon i Nikon. Dzięki temu nowe lampy błyskowe można synchronizować z krótkimi czasami migawki nawet do poziomu 1/8000 s. Jest to cecha niezwykle istotna dla osób, które zamierzają pracować z oświetleniem błyskowym w plenerze. Ponadto lampy są zasilane z akumulatorów co dodatkowo podnosi ich użyteczność poza studiem. Oprócz nowych lamp pojawi się także sterownik radiowy, który pozwoli na bezprzewodowe kontrolowanie i wyzwalanie lamp także z wykorzystaniem automatycznego trybu TTL.

Quadralite Atlas 600 TTL
Linię nowych produktów otwiera Atlas 600 TTL, który jest pierwszą kompaktową lampą studyjną marki Quadralite, która współpracuje z aparatami w systemem TTL i jest zasilana z akumulatora. Lampa ta pozwalająca na wygodne fotografowanie scen z dynamicznie zmieniającymi się warunkami oświetleniowymi. Ponadto Atlas 600 zasilany jest z akumulatora co sprzyja jego wykorzystaniu poza studiem.

Quadralite Atlas 600 TTL


Maksymalna energia błysku jest równa 600 Ws z możliwością niezwykle szerokiej jej regulacji w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/256). Możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS) pozwala używać dużych otworów przysłony i płytkiej głębi ostrości także przy silnym świetle zastanym.

Lampy Atlas 600 są wyposażone we wbudowany odbiornik systemu radiowego sterowania Quadralite Navigator X. Możliwe jest również wykorzystanie gniazda Jack 3,5 mm lub gniazda dla odbiorników systemu Quadralite Navigator.

Lampa jest zasilana z litowo-jonowego akumulatora Atlas PowerPack o pojemności aż 8700 mAh. W pełni naładowany wystarcza on na wykonanie do 500 błysków z pełną mocą. Jednostkę można wymieniać, a ładowanie akumulatora trwa ok. 4 godzin.

Dzięki zastosowaniu mocowania do akcesoriów typu Bowens lampę można połączyć z szeroką gamą modyfikatorów światła takich jak: czasze, softboxy i parasole. Mocowanie statywowe pozwala na regulację kąta nachylenia lampy i może być wykorzystywane z niemal wszystkimi statywami studyjnymi.

Quadralite Atlas 600 TTL


Lampa Atlas 600 dostępna będzie również w wersji bez automatyki TTL. W lecie bieżącego roku do oferty Quadralite dołączy adapter, który pozwoli podłączyć korpus lampy do gniazda sieciowego. Da to możliwość wykorzystywania Atlasów w studiu bez użycia akumulatora. Oprócz tego dostępne będą głowice błyskowe o mocy 600 i 1200Ws, które rozszerzą użyteczność lamp.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.091s.