Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  FILM VIDEO FOTO – podsumowanie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FILM VIDEO FOTO – podsumowanie
Dodał: Błażej Organisty 13.04.2016
W sobotę, 9 kwietnia 2016 r. zakończyła się XIX edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video i Technologii Multimedialnych. Tegoroczna imprezę odwiedziło ponad 16 tys. osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.


Targi FILM VIDEO FOTO to najważniejsza impreza branżowa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która skupia polskie i zagraniczne grono wystawców – producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji.

Pierwszego dnia w uroczystym otwarciu targów udział wzięli: wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz poseł na sejm RP Artur Dunin. Wydarzenie uświetniła także obecność przedstawicieli Rady Programowej Targów FILM VIDEO FOTO.

Międzynarodowe Targi Łódzkie wraz z partnerami i wystawcami targów przygotowali w tym roku bogatą ofertę ponad 100 różnych warsztatów, seminariów prezentacji i spotkań, które cieszyły się popularnością i rekordową frekwencją wśród zwiedzających. Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z Jackiem Boneckim, Adamem Nurkiewiczem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi fotografami.

Goście tłumnie wypełnili 9 sal konferencyjnych, w których zorganizowano w sumie ponad 100 warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmowaniem, obróbką obrazu i drukiem. Zainteresowani poznali również tajemnice podwodnego i podróżniczego fotografowania, na spotkaniach z Piotrem Stosem, Marcinem Dobasem czy Markiem Arcimowiczem. Wielką popularnością cieszył się także wykład Tomasza Tomaszewskiego, który opowiadał o tym dlaczego warto fotografować w Polsce. Targom towarzyszyły liczne wydarzenia, które z pewnością zainspirowały uczestników do fotografowania, jak i uwieczniania chwil na taśmie filmowej. Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki. Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach uczestniczyli, m.in. Arkadiusz Branicki, Renata Młynarczyk czy Dariusz Klimczak. Zwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z 8 różnymi cyklami wystaw fotograficznych w galeriach umieszczonych we foyer.

FVF 2016


Jak co roku, podczas Targów FILM VIDEO FOTO wręczone zostały medale oraz wyróżnienia dla najlepszych produktów prezentowanych na targach. Produkty w każdej z kategorii oceniane było przez wybitnych profesjonalistów. Spośród 46 zgłoszonych produktów, w trzech kategoriach, 7 zdobyło złote medale FVF, a 8 wyróżnienia.

Wyróżnieni w kategorii ramka/album/fotoksiążka
 1. Medal dla firmy Druga Strona Czerni za fotoksiążkę tradycyjną;
 2. Medal dla firmy Druga Strona Czerni za album tradycyjny;
 3. Medal dla firmy KrukBook za fotoksiążkę z pudełkiem;
 4. Wyróżnienie dla firmy Icar – K.Kruk za ramkę do oprawy Cottage.

Kategoria video
 1. Wyróżnienie dla firmy Alstor Sp.j. za pamięć masowa Promise Pegasus2 R4;
 2. Wyróżnienie dla firmy BEIKS BiK Machulski Sp.j za STABI ACTIVE L1+;
 3. Wyróżnienie dla firmy Next77 Sp. z o.o. za obiektyw Tokina AT-X 14-20mm F2 PRO DX;
 4. Medal dla firmy Foton Accessories za VARANUS - zestaw napędowy;
 5. Wyróżnienie dla BEIKS BiK Machulski Sp.j za Soczewkowe panele LED Akurat Lighting serii S.

Kategoria foto
 1. Wyróżnienie dla firmy Alstor Sp. J. za monitor EIZO ColorEdge CG248;
 2. Wyróżnienie dla firmy Next77 Sp. z o.o. Quadralite Reporter 360 TTL;
 3. Wyróżnienie dla firmy Epson Europe za SureColorSC-P7000 Violet Spectro;
 4. Medal dla firmy Sony Europe Limited Oddział w Polsce za Sony α7r II;
 5. Medal dla firmy Olympus Polska za Obiektyw Olympus M. Zuiko PRO 300MM F4 IS;
 6. Medal dla firmy Baltrade Sp. Z o.o. za everACTIVE NC-3000 - profesjonalna ładowarka do akumulatorów Ni-MH


Podczas Targów miało miejsce także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Główną nagrodę, czyli GRAND PRIX FILM VIDEO FOTO otrzymał Paweł Augustyniak za fotografię „Gwiezdne Łagiewniki”, a zdjęcie pod tytułem „Pomorskie lato” Izabeli Maciejewskiej zostało nagrodzone GRAND PRIX SPOŁECZNOŚCI FACEBOOK. W poszczególnych etapach konkursowych nagrody trafiły do Agnieszki Wojtery, Adriana Górskiego i Pawła Augustyniaka, natomiast wyróżnienia otrzymali Paweł Olejniczak, Renata Jędrasiak, Tomasz Aulich i Agnieszka Strzyżewska. W plebiscycie publiczności nagrodzono Andrzeja Strzyżewskiego i Patrycję Cychner. Wystawę pokonkursową fotografii można było również podziwiać podczas targów FILM VIDEO FOTO.

Nowością tegorocznych targów była aplikacja mobilna usprawniająca komunikację na linii wystawca – odwiedzający. Dzięki współpracy z firmą Adfairs goście targów mogli pobrać darmową aplikację dostępną na platformę IOS i Android. Rozwiązanie mobilne FILM VIDEO FOTO pełni funkcję interaktywnego pamiętnika przechowującego zdjęcia i notatki z eventu, aby odwiedzający również po zakończonych targach mógł powrócić do interesujących go informacji. Aplikacja umożliwia wybór ulubionych wystawców i kontakt zarówno podczas, jak i po ukończonych targach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi można było odwiedzić również wirtualnie dzięki relacjom Fotograficznego Programu Bez Nazwy – patrona FVF 2016.

Więcej informacji: www.filmvideofoto.pl

Zobacz także:
Epson na FILM VIDEO FOTO
Nowe obiektywy i flesze na FVF
Medikon na targach Film Video Foto
Quadralite na targach FVF 2016
FILM VIDEO FOTO już w tym tygodniu
FILM VIDEO FOTO coraz zbliżej
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.692s.