Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  FILM VIDEO FOTO – podsumowanie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FILM VIDEO FOTO – podsumowanie
Dodał: Błażej Organisty 13.04.2016
W sobotę, 9 kwietnia 2016 r. zakończyła się XIX edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video i Technologii Multimedialnych. Tegoroczna imprezę odwiedziło ponad 16 tys. osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.


Targi FILM VIDEO FOTO to najważniejsza impreza branżowa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która skupia polskie i zagraniczne grono wystawców – producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji.

Pierwszego dnia w uroczystym otwarciu targów udział wzięli: wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz poseł na sejm RP Artur Dunin. Wydarzenie uświetniła także obecność przedstawicieli Rady Programowej Targów FILM VIDEO FOTO.

Międzynarodowe Targi Łódzkie wraz z partnerami i wystawcami targów przygotowali w tym roku bogatą ofertę ponad 100 różnych warsztatów, seminariów prezentacji i spotkań, które cieszyły się popularnością i rekordową frekwencją wśród zwiedzających. Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z Jackiem Boneckim, Adamem Nurkiewiczem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi fotografami.

Goście tłumnie wypełnili 9 sal konferencyjnych, w których zorganizowano w sumie ponad 100 warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmowaniem, obróbką obrazu i drukiem. Zainteresowani poznali również tajemnice podwodnego i podróżniczego fotografowania, na spotkaniach z Piotrem Stosem, Marcinem Dobasem czy Markiem Arcimowiczem. Wielką popularnością cieszył się także wykład Tomasza Tomaszewskiego, który opowiadał o tym dlaczego warto fotografować w Polsce. Targom towarzyszyły liczne wydarzenia, które z pewnością zainspirowały uczestników do fotografowania, jak i uwieczniania chwil na taśmie filmowej. Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki. Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach uczestniczyli, m.in. Arkadiusz Branicki, Renata Młynarczyk czy Dariusz Klimczak. Zwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z 8 różnymi cyklami wystaw fotograficznych w galeriach umieszczonych we foyer.

FVF 2016


Jak co roku, podczas Targów FILM VIDEO FOTO wręczone zostały medale oraz wyróżnienia dla najlepszych produktów prezentowanych na targach. Produkty w każdej z kategorii oceniane było przez wybitnych profesjonalistów. Spośród 46 zgłoszonych produktów, w trzech kategoriach, 7 zdobyło złote medale FVF, a 8 wyróżnienia.

Wyróżnieni w kategorii ramka/album/fotoksiążka
 1. Medal dla firmy Druga Strona Czerni za fotoksiążkę tradycyjną;
 2. Medal dla firmy Druga Strona Czerni za album tradycyjny;
 3. Medal dla firmy KrukBook za fotoksiążkę z pudełkiem;
 4. Wyróżnienie dla firmy Icar – K.Kruk za ramkę do oprawy Cottage.

Kategoria video
 1. Wyróżnienie dla firmy Alstor Sp.j. za pamięć masowa Promise Pegasus2 R4;
 2. Wyróżnienie dla firmy BEIKS BiK Machulski Sp.j za STABI ACTIVE L1+;
 3. Wyróżnienie dla firmy Next77 Sp. z o.o. za obiektyw Tokina AT-X 14-20mm F2 PRO DX;
 4. Medal dla firmy Foton Accessories za VARANUS - zestaw napędowy;
 5. Wyróżnienie dla BEIKS BiK Machulski Sp.j za Soczewkowe panele LED Akurat Lighting serii S.

Kategoria foto
 1. Wyróżnienie dla firmy Alstor Sp. J. za monitor EIZO ColorEdge CG248;
 2. Wyróżnienie dla firmy Next77 Sp. z o.o. Quadralite Reporter 360 TTL;
 3. Wyróżnienie dla firmy Epson Europe za SureColorSC-P7000 Violet Spectro;
 4. Medal dla firmy Sony Europe Limited Oddział w Polsce za Sony α7r II;
 5. Medal dla firmy Olympus Polska za Obiektyw Olympus M. Zuiko PRO 300MM F4 IS;
 6. Medal dla firmy Baltrade Sp. Z o.o. za everACTIVE NC-3000 - profesjonalna ładowarka do akumulatorów Ni-MH


Podczas Targów miało miejsce także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Główną nagrodę, czyli GRAND PRIX FILM VIDEO FOTO otrzymał Paweł Augustyniak za fotografię „Gwiezdne Łagiewniki”, a zdjęcie pod tytułem „Pomorskie lato” Izabeli Maciejewskiej zostało nagrodzone GRAND PRIX SPOŁECZNOŚCI FACEBOOK. W poszczególnych etapach konkursowych nagrody trafiły do Agnieszki Wojtery, Adriana Górskiego i Pawła Augustyniaka, natomiast wyróżnienia otrzymali Paweł Olejniczak, Renata Jędrasiak, Tomasz Aulich i Agnieszka Strzyżewska. W plebiscycie publiczności nagrodzono Andrzeja Strzyżewskiego i Patrycję Cychner. Wystawę pokonkursową fotografii można było również podziwiać podczas targów FILM VIDEO FOTO.

Nowością tegorocznych targów była aplikacja mobilna usprawniająca komunikację na linii wystawca – odwiedzający. Dzięki współpracy z firmą Adfairs goście targów mogli pobrać darmową aplikację dostępną na platformę IOS i Android. Rozwiązanie mobilne FILM VIDEO FOTO pełni funkcję interaktywnego pamiętnika przechowującego zdjęcia i notatki z eventu, aby odwiedzający również po zakończonych targach mógł powrócić do interesujących go informacji. Aplikacja umożliwia wybór ulubionych wystawców i kontakt zarówno podczas, jak i po ukończonych targach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi można było odwiedzić również wirtualnie dzięki relacjom Fotograficznego Programu Bez Nazwy – patrona FVF 2016.

Więcej informacji: www.filmvideofoto.pl

Zobacz także:
Epson na FILM VIDEO FOTO
Nowe obiektywy i flesze na FVF
Medikon na targach Film Video Foto
Quadralite na targach FVF 2016
FILM VIDEO FOTO już w tym tygodniu
FILM VIDEO FOTO coraz zbliżej
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.749s.