Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pokaz w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pokaz w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 31.05.2016
Na kolejny w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 2 czerwca o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?” autorstwa Anny i Krzysztofa Kobusów. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


Podczas pokazu goście zobaczą zdjęcia z podróży od Zagrorja do Dalmacji. Zobaczą miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. Wcielą się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznają wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat), w Korczuli zobaczą słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniosą się w czasy średniowiecza. Podróżnicy odwiedzili sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryli atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znaleźli rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Chorwacja – czego nie widział Marco Polo


Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” (wyd. MAC Edukacja).

Chorwacja – czego nie widział Marco Polo


15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Wernisaż na Dzień Dziecka
Jutro wernisaż (Un)reality?
Jutro wernisaż we Wrocławiu
Wernisaż w "Ciasnej"
Sansara. Nepal - wernisaż
Jutro wernisaż w Lublinie
Luna dla dzieci
Wracają czwartki w Lunie
Wernisaż "Tamy" w Zamościu
Dziś wernisaż w Słupsku
Głębia Spojrzenia – wernisaż
Dziś wernisaż we Wrocławiu
Wernisaż w Krakowie
Slajdy podróżnicze w kinie Luna
Slajdy w Lunie
Slajdy w Lunie wrócą po świętach
Czwartek w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.602s.