Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ostatni tydzień na zgłoszenie zdjęć na PKFS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ostatni tydzień na zgłoszenie zdjęć na PKFS
Dodał: Błażej Organisty 20.09.2016
Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać zdjęcia do Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Tegoroczna, trzecia już edycja tego prestiżowego konkursu skierowana jest zarówno do amatorów fotografii, jak i profesjonalnych fotoreporterów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Polski Konkurs Fotografii Sportowej podobnie jak największe światowe konkursy fotograficzne podzielony jest na dwie sekcje: fotografów zawodowych i amatorów. Pasjonaci fotografii mogą zgłaszać swoje najlepsze ujęcia w kategorii zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy najważniejszy akt zmagań konkursowych – wielka gala finałowa dobędzie się w Szczecinku. – Przenieśliśmy stolicę Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej z Krakowa, gdzie odbywała się do tej pory do Szczecinka dzięki zaangażowaniu władz tego miasta oraz lokalnych biznesmenów. Liczymy, że będzie to długoletnia współpraca, a fotografowie będą się spotykać w kolejnych latach na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku – zapowiada Marcin Kądziołka, pomysłodawca i dyrektor Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Szczecinek często nazywany bywa Sportowym Centrum Pomorza. Miasto posiada jeden z najdłuższych w Europie wyciągów do nart wodnych, pięknie położony kameralny stadion piłkarski i nowoczesny kompleks krytych basenów. – Miłośnikom sportu i rekreacji oferuje ponadto między innymi: otwarte i kryte korty tenisowe, boiska typu "Orlik", pełnowymiarowe hale sportowe, siłownie plenerowe "pod chmurką" oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego, a także malownicze szlaki rowerowe i piesze. Wszystko to sprawia, że to wprost wymarzone miejsce na organizację konkursu fotograficznego o tematyce sportowej – podkreśla wiceburmistrz Szczecinka, Daniel Rak.

Fotografowie z całej Polski w tegorocznej edycji PKFS mogą pójść w ślady Daniela Frymarka z Radia Weekend, który wśród zawodowców w zeszłym roku triumfował w konkursie zgarniając Grand Prix oraz zdobywając pierwsze miejsce za serię zdjęć sportowych.

Zawodowcy, Grand Prix, fot. Daniel Frymark


Pula nagród to blisko 10 000 zł, a wśród upominków rzeczowych znajdzie się m.in. zegarek Aztorin Ekstraklasa o wartości 990 zł czy konsola XBOX. Nagrodę specjalną ufunduje również miasto Szczecinek. Zawodowcy powalczą nie tylko o nagrodę główną – Grand Prix o wartości 3000 zł, ale także nagrody za zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże od 1000 do 300 zł.

Zawodowcy, wyróżnienie Przeglądu Sportowego, fot. Piotr Sumara


Na najlepszych fotografów w kategorii amatorów czekają z kolei warsztaty fotografii sportowej pod okiem doświadczonych fotoreporterów. Podobnie jak rok temu swoje nagrody przyznają również: Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Koszykówki i Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Amatorzy, Grand Prix, fot. Miroslaw Okopniuk


Zdjęcia oceniać będzie jury pod przewodnictwem Jerzego Kleszcza – wieloletniego fotografa czołowych tytułów sportowych m.in. Przeglądu Sportowego, Sportu i Tempa. W jury zasiądzie także Paweł Sławski (Przegląd Sportowy i Onet), Andrzej Iwańczuk (Reporter), Kuba Atys (Gazeta Wyborcza), Marcin Bielecki (PAP) i Iwona Aleksandrowicz przedstawicielka miasta Szczecinek.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.067s.