Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Kalendarz fotograficzny 2017


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kalendarz fotograficzny 2017
Dodał: Błażej Organisty 05.10.2016
Nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazał się "Kalendarz fotograficzny 2017" Jacka Boneckiego. To połączenie praktycznego terminarza z albumem autorskich zdjęć artysty oraz z poradnikiem, jak rozwijać swoje fotograficzne umiejętności.


Nowy projekt artysty i podróżnika, Jacka Boneckiego" pt. "Kalendarz fotograficzny 2017" ukazał się 5 września nakładem Edipresse Książki.

Jacek Bonecki dzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem i umieszcza na kartach kalendarza wskazówki, jak robić zdjęcia w różnych miejscach i warunkach oraz o każdej porze roku, dnia i nocy. Nie brakuje również ciekawostek z całego świata i podróżniczych porad – także tych dotyczących bezpieczeństwa. Wskazówki te dopasowane są do aktualnej pory roku i okazji. Oto niektóre z nich:

"Podczas fotografowania na pustyni lub w ekstremalnie wysokiej temperaturze zadbaj o swoje życie. Pij dużo wody. Nawet jeśli nie czujesz pragnienia, zmuś się do picia, bo to mogą być pierwsze objawy odwodnienia. Unikaj alkoholu. Dobre i przydatne są napoje izotoniczne."

"Podczas fotografowania sportów zimowych nie należy się obawiać fotografowania pod słońce. Podświetlony śnieg daje bardzo plastyczny i dynamiczny efekt, a zdjęcie i tak nie wychodzi zbyt ciemne."

"Fotografując wschody i zachody słońca, trzeba mieć w kadrze pierwszy plan, a słońce w tle. Jeśli zastosuje się długą ogniskową rzędu 400 mm, to słońce na zdjęciu będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Właśnie tak działa skrót perspektywy w teleobiektywach."

"Podczas balu sylwestrowego czy imprezy noworocznej tradycyjnie wykonuje się dużo fotografii selfie. Przed ich umieszczeniem w sieci warto uprzytomnić sobie, że w internecie nic nie ginie, i zadać sobie pytanie, czy nazajutrz nie będziecie żałować, że opublikowaliście te zdjęcia."

"Od energii i pasji, jaką ma w sobie fotograf, zależy jego sukces. Robiąc zdjęcia, warto naśladować bawiące się w piaskownicy dzieci. One nigdy się nie męczą."

Kalendarz fotograficzny 2017, aut. J. Bonecki, wyd. Edipresse Książki


Kalendarz zilustrowany jest fotografiami, które Jacek Bonecki przywiózł z wieloletnich podróży dookoła świata. Znajdują się tu pejzaże, portrety, zdjęcia zwierząt, jedzenia czy pojazdów (m.in. uchwyconych podczas Rajdu Dakar) czy różnorodnych obiektów. Każdej fotografii towarzyszy opis, jakim aparatem i przy jakich ustawieniach zostało zrobione. Dzięki temu kalendarz stanowi album barwnych i różnorodnych fotografii, które zainspirują do odkrywania naszej planety, podejmowania nowych wyzwań i rozwijania pasji.

Dodatkowo Jacek Bonecki przygotował wirtualne galerie zdjęć i filmów, które można obejrzeć dzięki aplikacji Tap2C. To innowacyjna aplikacja mobilna, która wykorzystuje technologię rozszerzonego obrazu i umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku. Umożliwia oglądanie ukrytych treści, np. zdjęcia i filmy, a także pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play i AppStore.

Jacek Bonecki to artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz, producent telewizyjny. Niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych.

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.

Autor: Jacek Bonecki
Tytuł: „Kalendarz fotograficzny 2017
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Cena: 49,90 zł
Format: 165x215 mm
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Data premiery: 5 września 2016 r.

Zobacz także:
Czarne i Białe – wernisaż
Jesienna zaduma do poniedziałku
Czwartkowe slajdy w Lunie
Leśne zdarzenia – wernisaż
Weekend na OFFie
Poniedziałek w Częstochowie
Red Bull Illume 2016
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Rycerze w Warszawie
Wystawa "Krajobraz polski..."
Jeden na Jednego – warsztaty
BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu
Jutro wernisaż w Asymetrii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.812s.