Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Kalendarz fotograficzny 2017


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kalendarz fotograficzny 2017
Dodał: Błażej Organisty 05.10.2016
Nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazał się "Kalendarz fotograficzny 2017" Jacka Boneckiego. To połączenie praktycznego terminarza z albumem autorskich zdjęć artysty oraz z poradnikiem, jak rozwijać swoje fotograficzne umiejętności.


Nowy projekt artysty i podróżnika, Jacka Boneckiego" pt. "Kalendarz fotograficzny 2017" ukazał się 5 września nakładem Edipresse Książki.

Jacek Bonecki dzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem i umieszcza na kartach kalendarza wskazówki, jak robić zdjęcia w różnych miejscach i warunkach oraz o każdej porze roku, dnia i nocy. Nie brakuje również ciekawostek z całego świata i podróżniczych porad – także tych dotyczących bezpieczeństwa. Wskazówki te dopasowane są do aktualnej pory roku i okazji. Oto niektóre z nich:

"Podczas fotografowania na pustyni lub w ekstremalnie wysokiej temperaturze zadbaj o swoje życie. Pij dużo wody. Nawet jeśli nie czujesz pragnienia, zmuś się do picia, bo to mogą być pierwsze objawy odwodnienia. Unikaj alkoholu. Dobre i przydatne są napoje izotoniczne."

"Podczas fotografowania sportów zimowych nie należy się obawiać fotografowania pod słońce. Podświetlony śnieg daje bardzo plastyczny i dynamiczny efekt, a zdjęcie i tak nie wychodzi zbyt ciemne."

"Fotografując wschody i zachody słońca, trzeba mieć w kadrze pierwszy plan, a słońce w tle. Jeśli zastosuje się długą ogniskową rzędu 400 mm, to słońce na zdjęciu będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Właśnie tak działa skrót perspektywy w teleobiektywach."

"Podczas balu sylwestrowego czy imprezy noworocznej tradycyjnie wykonuje się dużo fotografii selfie. Przed ich umieszczeniem w sieci warto uprzytomnić sobie, że w internecie nic nie ginie, i zadać sobie pytanie, czy nazajutrz nie będziecie żałować, że opublikowaliście te zdjęcia."

"Od energii i pasji, jaką ma w sobie fotograf, zależy jego sukces. Robiąc zdjęcia, warto naśladować bawiące się w piaskownicy dzieci. One nigdy się nie męczą."

Kalendarz fotograficzny 2017, aut. J. Bonecki, wyd. Edipresse Książki


Kalendarz zilustrowany jest fotografiami, które Jacek Bonecki przywiózł z wieloletnich podróży dookoła świata. Znajdują się tu pejzaże, portrety, zdjęcia zwierząt, jedzenia czy pojazdów (m.in. uchwyconych podczas Rajdu Dakar) czy różnorodnych obiektów. Każdej fotografii towarzyszy opis, jakim aparatem i przy jakich ustawieniach zostało zrobione. Dzięki temu kalendarz stanowi album barwnych i różnorodnych fotografii, które zainspirują do odkrywania naszej planety, podejmowania nowych wyzwań i rozwijania pasji.

Dodatkowo Jacek Bonecki przygotował wirtualne galerie zdjęć i filmów, które można obejrzeć dzięki aplikacji Tap2C. To innowacyjna aplikacja mobilna, która wykorzystuje technologię rozszerzonego obrazu i umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku. Umożliwia oglądanie ukrytych treści, np. zdjęcia i filmy, a także pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play i AppStore.

Jacek Bonecki to artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz, producent telewizyjny. Niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych.

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.

Autor: Jacek Bonecki
Tytuł: „Kalendarz fotograficzny 2017
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Cena: 49,90 zł
Format: 165x215 mm
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Data premiery: 5 września 2016 r.

Zobacz także:
Czarne i Białe – wernisaż
Jesienna zaduma do poniedziałku
Czwartkowe slajdy w Lunie
Leśne zdarzenia – wernisaż
Weekend na OFFie
Poniedziałek w Częstochowie
Red Bull Illume 2016
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Rycerze w Warszawie
Wystawa "Krajobraz polski..."
Jeden na Jednego – warsztaty
BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu
Jutro wernisaż w Asymetrii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.922s.