Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu
Dodał: Błażej Organisty 22.09.2016
W piątek, 23 września, o godz. 18.00 w Domku Romańskim we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawa potrwa do 5 października.


Na tegoroczną edycję wystawy BZ WBK Press Foto 2016 składa się 156 zdjęć prezentujących najważniejsze wydarzenia z Polski i świata 2015 roku. Jest wśród nich konflikt na Ukrainie, wybory prezydenckie czy kryzys migracyjny. Nie brakuje również zdjęć, które za każdym razem wywołują radość na twarzach odbiorców. Takim zdjęciem jest Nagroda Banku Zachodniego WBK, której tegorocznym laureatem został Maciej Gillert.

Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, podczas świętowania przez piłkarzy awansu na Euro 2016 we Francji. Warszawa (Polska), 11 października 2015 r.


Zdjęcie trenera Adama Nawałki zrobiłem po ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy we Francji. Był to mecz z Irlandią, chwila po zakończeniu, gdy piłkarze i trenerzy świętowali awans. Adam Nawałka nie jest wielkim fanem zdjęć i jak zwykle schował się za piłkarzami z dala od wścibskich obiektywów licznie zgromadzonych fotoreporterów. Jednak udało mi się złapać moment zaraz po tym, jak wyrwał się z uścisku Maćka Szczęsnego. Ujęcie to cieszy tym bardziej, że trener Nawałka nieczęsto okazuje emocje, a jednak udało się go uchwycić w takim momencie. Mimo licznie zgromadzonych na tym meczu fotoreporterów, chyba tylko mi udało się zrobić takie zdjęcie; przynajmniej takiego lub podobnego nie widziałem u żadnego z nich – opowiada Maciej Gillert, laureat Nagrody Banku Zachodniego WBK.

Tegoroczny zestaw zdjęć został wybrany przez jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda.

BZ WBK Press Foto to prestiżowy konkurs fotografii prasowej, do którego swoje zdjęcia zgłaszają czołowi polscy fotoreporterzy. Jego celem jest promocja polskiej fotografii prasowej, którą coraz rzadziej można zobaczyć w mediach. Dzięki organizatorom konkursu każdego roku najlepsze zdjęcia prasowe ogląda wielu mieszkańców naszego kraju. Najlepsze zdjęcia konkursu prezentowaliśmy w kwietniu na naszym portalu. Można je zobaczyć TUTAJ oraz TUTAJ.

Codzienne życie jednej z wielodzietnych rodzin. Mimo ciężkich warunków jej członkowie wspierają się w codziennych obowiązkach – pomagają sobie w pracy, jak i towarzyszą w zabawie. Kiedy ojciec wraca na święta z pracy za granicą do domu, stęsknione młodsze dzieci nie opuszczają go na krok. Broniszów (Polska), 31 grudnia 2015 r.


Tegorocznej wystawie we Wrocławiu towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 23 i 24 września w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański”. Warsztaty prowadzić będzie młoda polska fotografka Karolina Jonderko.

Wystawie towarzyszyć będzie również konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej. Aby wziąć w nim udział należy:
  1. Odwiedzić wystawę pokonkursową 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto.
  2. Wybrać zdjęcie, które Twoim zdaniem zasługuje na miano Zdjęcia Roku.
  3. Wysłać do 5 października recenzje wybranego zdjęcia na adres biuro@bzwbkpressfoto.pl. W tytule wiadomości proszę wpisać "Moje Zdjęcie Roku".

Autor najlepszej recenzji otrzyma album fotograficzny POLSKA i zestaw gadżetów konkursowych.

Wernisaż: 23 września, godz. 18.00
Termin wystawy: 24 września – 5 października 2016
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Fotografii, Domek Romański
Adres: pl. bpa Nankiera 8, Wrocław
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz.10.00-18.00
Bilety: 4 zł, ulg. 2 zł, w poniedziałki wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.okis.pl

Zobacz także:
Jutro wernisaż w Asymetrii
LUX wernisaż w piątek
Prezentacja katalogu Gilada Ratmana
Konkurs ''Fotografia uliczna'' rozstrzygnięty!
Pokaz zdjęć w Tychach
Kolejna edycja slajdów w Lunie
Widzi-mi-się, czyli fotografia dla dzieci
Dziś dwa wernisaże
Kobiece akty Wantucha
Otwarcie Irlandii
Dziś wernisaż w Łodzi
nieDOKończone – ostatni dzwonek
Moje Podróże Małe i Duże
Martwe z natury – wernisaż w piątek
Historie – otwarcie wystawy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.841s.