Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Red Bull Illume 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Red Bull Illume 2016
Dodał: Błażej Organisty 29.09.2016
Nazwiska laureatów najważniejszego konkursu w świecie fotografii sportowej i przygodowej zostały ujawnione 28 września 2016 r. podczas ceremonii wręczenia nagród w Chicago, USA. Głównym zwycięzcą po raz drugi został Lorenz Holder z Niemiec. Wśród najlepszych 275 zdjęć znalazły się prace czterech polskich fotografów.


Na wczorajszej ceremonii wręczenia nagród w Chicago, USA, poznaliśmy laureatów konkursu fotografii sportowej i przygodowej Red Bull Illume 2016. Pierwszą nagrodę po raz drugi zdobył, Lorenz Holder z Niemiec. Spośród czterech Polaków, których prace trafiły do półfinału, tylko jedno zdjęcie, autorstwa Kuby Konwenta, trafiło do selekcji Top 55.

28 września w centrum zainteresowania znaleźli się najlepsi międzynarodowi fotografowie sportu i akcji. Na gali wyróżniono głównego zwycięzcę, 11 zwycięzców poszczególnych kategorii oraz 55 finalistów konkursu Red Bull Illume Image Quest 2016.

Oprócz triumfu w kategoriach „Arcydzieło Yodobashi” i „Miejsce” niemiecki fotograf, Lorenz Holder, już po raz drugi z rzędu został głównym zwycięzcą Red Bull Illume. Jego klimatyczne zdjęcie Senada Grosica przejeżdżającego na swoim BMX-ie przez most w Niemczech zebrało najwięcej głosów od szacownego grona 53 sędziów. Dodatkowo zwycięska fotografia Lorenza została wyróżniona przez sportowców nagrodą Athletes’ Choice Award.

Lorenz Holder; Red Bull Illume


Wśród najlepszych 275 zdjęć znalazły się prace czterech polskich fotografów – Kuby Konwenta, Marcina Kina, Bartka Wolińskiego i Stefana Madeja. Tylko jedna z nich, autorstwa Konwenta, znalazła się w finałowej selekcji Top 55.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w chicagowskim Instytucie Sztuki, a gospodarzami wieczoru połączonego z obchodami 10. rocznicy prestiżowego konkursu byli gwiazda telewizji Tina Dixon oraz snowboardzista Louie Vito. Wśród zaproszonych gości pojawili się najwybitniejsi reprezentanci świata fotografii i sportu, w tym BMXer Senad Grosic, narciarz freestyle’owy, Johnny Collinson i twórca Red Bull Illume, Ulrich Grill.

Po ceremonii laureaci konkursu mogli zobaczyć swoje dzieła na specjalnych podświetlanych ekranach wielkości 2x2 metry podczas inauguracji Red Bull Illume Exhibit Tour 2016. W ciągu dwóch lat niezwykła nocna wystawa przemierzy cały świat, po drodze zatrzymując się w najpopularniejszych miejscach i centrach kulturalnych.

Wystawa zatrzyma się w Chicago aż do 9 października, a odwiedzający będą mogli cieszyć oczy najlepszymi fotografiami ukazującymi świat sportu i przygody nieodpłatnie. W celu zaprezentowania wspaniałych obrazów w naprawdę wyjątkowy sposób będzie ona otwarta dla publiczności dopiero po zmroku, między 18:30 a 22:30. Z Chicago ekspozycja Red Bull Illume przeniesie się do Toronto w Kanadzie, a następnie odwiedzi Yonkers w stanie Nowy Jork i San Francisco w Kalifornii. Kolejne przystanki zostaną podane do wiadomości publicznej już wkrótce.

W ramach wystawy publiczność będzie mogła zobaczyć 55 najlepszych fotografii Red Bull Illume (w tym zdjęcie autorstwa Polaka, Kuby Konwenta), w tym oczywiście 11 zwycięskich ujęć z poszczególnych kategorii oraz dzieło głównego zwycięzcy.

ZDJĘCIA LAUREATÓW RED BULL ILLUME 2016 W ARTYKULE POD TYM LINKIEM.

Więcej informacji: www.redbullillume.com

Zobacz także:
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Wrześniowa odsłona konkursu MyOlympus
Wystawa "Krajobraz polski..."
Jeden na Jednego – warsztaty
BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu
Jutro wernisaż w Asymetrii
LUX wernisaż w piątek
Konkurs ''Fotografia uliczna'' rozstrzygnięty!
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Widzi-mi-się, czyli fotografia dla dzieci
Ostatnie dni naszego konkursu
Nikon Photo Contest 2016–2017
BZ WBK Press Photo - wernisaż
Festiwal i konkurs
Konkurs ''Portret i autoportret'' rozstrzygnięty!
Sierpniowa odsłona konkursu My Olympus
Konkurs Flirt z filtrem
Ostatnie dni konkursu Fotografuj.pl

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.10.2018]
Autor:
Paweł C.
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.57s.