Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy Red Bull Illume


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy Red Bull Illume
Autor: Błażej Organisty
Nazwiska laureatów najważniejszego konkursu w świecie fotografii sportowej i przygodowej zostały ujawnione 28 września 2016 r. podczas ceremonii wręczenia nagród w Chicago, USA. Głównym zwycięzcą po raz drugi został Lorenz Holder z Niemiec. Wśród najlepszych 275 zdjęć znalazły się prace czterech polskich fotografów.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Na wczorajszej ceremonii wręczenia nagród w Chicago, USA, poznaliśmy laureatów konkursu fotografii sportowej i przygodowej Red Bull Illume 2016. Pierwszą nagrodę po raz drugi zdobył, Lorenz Holder z Niemiec. Spośród czterech Polaków, których prace trafiły do półfinału, tylko jedno zdjęcie, autorstwa Kuby Konwenta, trafiło do selekcji Top 55.

28 września w centrum zainteresowania znaleźli się najlepsi międzynarodowi fotografowie sportu i akcji. Na gali wyróżniono głównego zwycięzcę, 11 zwycięzców poszczególnych kategorii oraz 55 finalistów konkursu Red Bull Illume Image Quest 2016.

Oprócz triumfu w kategoriach „Arcydzieło Yodobashi” i „Miejsce” niemiecki fotograf, Lorenz Holder, już po raz drugi z rzędu został głównym zwycięzcą Red Bull Illume. Jego klimatyczne zdjęcie Senada Grosica przejeżdżającego na swoim BMX-ie przez most w Niemczech zebrało najwięcej głosów od szacownego grona 53 sędziów. Dodatkowo zwycięska fotografia Lorenza została wyróżniona przez sportowców nagrodą Athletes’ Choice Award.

Lorenz Holder; Red Bull Illume


Wśród najlepszych 275 zdjęć znalazły się prace czterech polskich fotografów – Kuby Konwenta, Marcina Kina, Bartka Wolińskiego i Stefana Madeja. Tylko jedna z nich, autorstwa Konwenta, znalazła się w finałowej selekcji Top 55.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w chicagowskim Instytucie Sztuki, a gospodarzami wieczoru połączonego z obchodami 10. rocznicy prestiżowego konkursu byli gwiazda telewizji Tina Dixon oraz snowboardzista Louie Vito. Wśród zaproszonych gości pojawili się najwybitniejsi reprezentanci świata fotografii i sportu, w tym BMXer Senad Grosic, narciarz freestyle’owy, Johnny Collinson i twórca Red Bull Illume, Ulrich Grill.

Po ceremonii laureaci konkursu mogli zobaczyć swoje dzieła na specjalnych podświetlanych ekranach wielkości 2x2 metry podczas inauguracji Red Bull Illume Exhibit Tour 2016. W ciągu dwóch lat niezwykła nocna wystawa przemierzy cały świat, po drodze zatrzymując się w najpopularniejszych miejscach i centrach kulturalnych.

Wystawa zatrzyma się w Chicago aż do 9 października, a odwiedzający będą mogli cieszyć oczy najlepszymi fotografiami ukazującymi świat sportu i przygody nieodpłatnie. W celu zaprezentowania wspaniałych obrazów w naprawdę wyjątkowy sposób będzie ona otwarta dla publiczności dopiero po zmroku, między 18:30 a 22:30. Z Chicago ekspozycja Red Bull Illume przeniesie się do Toronto w Kanadzie, a następnie odwiedzi Yonkers w stanie Nowy Jork i San Francisco w Kalifornii. Kolejne przystanki zostaną podane do wiadomości publicznej już wkrótce.

W ramach wystawy publiczność będzie mogła zobaczyć 55 najlepszych fotografii Red Bull Illume (w tym zdjęcie autorstwa Polaka, Kuby Konwenta), w tym oczywiście 11 zwycięskich ujęć z poszczególnych kategorii oraz dzieło głównego zwycięzcy.


LAUREACI


Zbliżenie: Denis Klero z Rosji ze swoim czarno-białym ujęciem alpinisty Rustama Gelmanova pokazującego dłonie pokryte kredą w Fontainebleu, Francja.

Denis Klero; Red Bull Illume

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.705s.