Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Gruzja w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Gruzja w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 03.02.2016
Na czwarty w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 4 lutego o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Gruzja – Na szlaku kamiennych wież” autorstwa Mariusza Jachimczuka. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


Opowieść o kilku podróżach do fascynującej Gruzji – kraju niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. W czasie spotkania goście obejrzą fotografie nie tylko słynnej z win Kachetii, ale również trudno dostępnych rejonów górskich – Swanety i Tuszety – oddzielonych od reszty kraju wysokimi, trudno dostępnymi przełęczami.

Gruzja – Na szlaku kamiennych wież, fot. Mariusz Jachimczuk


Autor zdjęć udał się tam na wielodniowe trekkingi, odwiedzając zamieszkujących tam ludzi i podziwiając kaukaską przyrodę. Swanetia i Tuszetia, to krainy średniowiecznych kamiennych wież. Tutaj znajdują się najwyższe i najpiękniejsze szczyty Kaukazu, między innymi słynna Ściana Bezingi, którą tworzy kilka trudnych pięciotysięczników.

Gruzja – Na szlaku kamiennych wież, fot. Mariusz Jachimczuk


Niezwykłe wrażenie sprawia też wioska Ushguli, położona na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Goście odwiedzą również tajemnicze, kamienne Shatili, zachowane praktycznie bez zmian od ponad 1000 lat. Na fotograficznej trasie nie zabraaknie też pięknych średniowiecznych monastyrów i stolicy Gruzji – Tbilisi. Współczesna Gruzja to także imponujące inwestycje oraz nowoczesna architektura. Podczas wszystkich podróży autor doświadczył legendarnej gościnności, jedząc m.in. wspaniałe chinkali i popijając wyśmienite wino.

Gruzja – Na szlaku kamiennych wież, fot. Mariusz Jachimczuk


Mariusz Jachimczuk – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca oraz projektant pomocy do nauki języków obcych. Od 2000 roku podróżuje i fotografuje. Preferuje miejsca dalekie od masowej turystyki, jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach, jak i w dalekiej Patagonii czy Afryce. Zdjęcia prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.

Gruzja – Na szlaku kamiennych wież, fot. Mariusz Jachimczuk


15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Poznań Photo Diploma Award 2015
Ostatni tydzień wystawy zdjęć Wandy Rutkiewicz
Konkurs Przyroda Ojczysta
Dziś wernisaż w Warszawie
Trójmiejskie Spotkanie z Fotografią
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Pokaz o Rumunii
Obóz fotograficzny dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach
Konkurs Świeć się z Energą rozstrzygnięty!
"Mój Zamość" - wernisaż w piątek
Spotkanie z Marcinem Dobasem
Fotograficzna interpretacja Lema
Spotkanie z Beatą Pawlikowską
Firlej w Firleju
Śląska fotografia prasowa - konkurs
Duchowe pogranicze - wernisaż
Kolejny pokaz zdjęć w Lunie
Pokaz slajdów z Norwegii
Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.007s.