Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Mój Zamość" - wernisaż w piątek


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Mój Zamość" - wernisaż w piątek
Dodał: Błażej Organisty 26.01.2016
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. "Mój Zamość" autorstwa założyciela i Honorowego Prezesa ZTF-u, Stanisława Orłowskiego. Wernisaż odbędzie się 29 stycznia bieżącego roku (tj. w piątek) o godzinie 16:00.


Zdaniem Pawła Pierścińskiego, twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, „Mój Zamość” Stanisława Orłowskiego wzrusza, informuje i zaciekawia.

Mój Zamość, fot. Stanisław M. Orłowski


Fotografie są owocem życia i twórczości wybitnego artysty fotografika, doskonałego krajoznawcy, znającego dogłębnie i kochającego swoje rodzinne miasto, a przy tym patrioty sławiącego urodę zamojskiej starówki. Przy fotografowaniu autor zrezygnował z wyczynu artystycznego, nie silił się na opracowania specjalne, ani też nie skorzystał ze znanych sobie trików, czy fotomontaży. Stanął skromnie ukryty za swoją kamerą i pozwolił zapisać się rzeczywistości w jej prostym, werystycznym kształcie. Zastosował formułę dokumentacji krajoznawczej, przy pomocy której utrwalił życie miasta w jego zwyczajnych i jakże typowych aspektach. Portret miasta wypełnił uczuciami fotografa do przedstawionych, wydawać by się mogło, chłodnych relacji. W kamiennym labiryncie ulic kamera podpatrzyła mieszkańców nieśpiesznie spacerujących po antycznym bruku, niosących wodę do picia, rozmawiających w niewielkich grupach znajomków, a także ruch uliczny, furmanki, konie (a nawet egzotycznego wielbłąda)opisuje Paweł Pierściński.

Mój Zamość, fot. Stanisław M. Orłowski


Stanisław M. Orłowski - urodzony w 1934 r. w Zamościu. Fotografią zainteresował się w latach 50-tych. W okresie 1959-1961 był członkiem lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w roku 1961 inicjatorem powołania dożycia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, któremu prezesował do roku 2012, prowadząc społecznie od 1988 r. zamojską Galerię Fotografii Ratusz. Od 2012 roku prezes honorowy ZTF.

Więcej informacji: www.ztf.pl

Zobacz także:
Spotkanie z Marcinem Dobasem
Fotograficzna interpretacja Lema
Spotkanie z Beatą Pawlikowską
Firlej w Firleju
Paryż dla dwojga wg. Tadeusza Koniarza
Śląska fotografia prasowa - konkurs
Duchowe pogranicze - wernisaż
Kolejny pokaz zdjęć w Lunie
Biennale Fotografii Artystycznej
Paweł Opaliński - Krajobrazy z wyobraźni
Świat w kadrze dzieci i młodzieży, czyli nowy kurs Akademii Nikona
Dwie wystawy fotografii koncertowej
Dziś spotkanie z Przemysławem Pokryckim

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 5.405s.