Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Świat w kadrze dzieci i młodzieży, czyli nowy kurs Akademii Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Świat w kadrze dzieci i młodzieży, czyli nowy kurs Akademii Nikona
Dodał: Błażej Organisty 18.01.2016
Co warto wiedzieć, aby nasze fotografie były wyjątkowe i o jakie akcesoria są do tego potrzebne? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy podczas kursu dla dzieci i młodzieży oferowanego przez Akademię Nikona. Zajęcia poprowadzą Krystian Bielatowicz oraz Michał Leja.


Mimo dostępu do najnowszych technologii czy coraz bardziej zaawansowanych produktów musimy pamiętać, że fotografia to nie tylko sprzęt, jakim robimy zdjęcia. Sztuka fotografowania zależy też od wielu innych czynników. Dlaczego jedne zdjęcia wydają się lepsze od innych i jak osiągnąć ten efekt?

Najnowszy kurs, jaki oferuje Akademia Nikona to warsztat fotograficzny dla młodych ludzi, których nie do końca satysfakcjonują zdjęcia ze smartfona lub tabletu, ponieważ chcą czegoś więcej. Śmiało obsługują urządzenia elektroniczne i interesuje ich praktyczne wykorzystania ich funkcji. Kurs prowadzony jest przez dwóch doświadczonych fotografów, od lat związanych z Akademią Nikona – Krystiana Bielatowicza oraz Michała Leję. Wykładowcy zgłębią tajniki fotografowania, zaprezentują przydatne i często nieznane funkcje aparatów, opowiedzą o historii sprzętu fotograficznego i poprowadzą zajęcia praktyczne.

W trakcie kursu uczestnicy zobaczą jak fotografować i filmować z drona, aby zyskać punkt widzenia niedostępny dla fotografa skazanego na grawitację. Poznają również sztuczki związane z wykorzystaniem lamp błyskowych i innych gadżetów, dzięki którym zdjęcia zostaną wzbogacone o efekty, jakich nie ma szans uzyskać w komputerze. W trakcie warsztatów, pod kierunkiem wykładowców Akademii Nikona, młodzi ludzie zapoznają się z profesjonalnymi programami i zobaczą różnicę między prawdziwą edycją od filtrów dostępnych w sieci. Oprócz tego, zajęcia będą stanowić okazję do zaczerpnięcia opinii ekspertów na temat sprzętu. Prowadzący doradzą jaki obiektyw lub aparat wybrać czy też w jakie podstawowe akcesoria się zaopatrzyć.

Kurs fotografii dla dzieci i młodzieży to okazja do „dotknięcia” świata profesjonalnej fotografii oraz skorzystania z zawodowego sprzętu używanego w studiu i w plenerach. Na wszystkich zainteresowanych czekają ciekawe zajęcia w formie wykładów oraz wyjątkowe zadania poza salą wykładową. W trakcie szkolenia uczestnicy nie tylko dowiedzą się więcej na temat samej fotografii i zasad nią rządzących, lecz również poznają sposoby na uratowanie nieudanego zdjęcia czy posługiwania się rozmaitymi efektami.

Więcej informacji: www.akademianikona.pl

Zobacz także:
Dwa nowe obiektywy Nikon DX
Nowa łączność SnapBridge w aparatach Nikon
Nikon przedstawia lampę błyskową SB-5000
Izerskie pejzaże – warsztaty i plenery fotograficzne
Z Polski do Japonii...rowerem
Finisaż wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie
Fotoekspedycja do Indii
Przetestuj optykę Tamron
"Wracając do źródeł"
Nowa wystawa we Wrocławiu
Promocja Nikon
Nowa Warszawa - wernisaż
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Warsztaty w Zaułku Hartwigów
Warsztaty Fotografii Ślubnej
Będzie nowy aparat Nikon!
Nowa akcja promocyjna Nikon Polska

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.842s.