Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowa łączność SnapBridge w aparatach Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa łączność SnapBridge w aparatach Nikon
Dodał: Błażej Organisty 12.01.2016
Nikon stawia aparat fotograficzny w centrum ekosystemu urządzeń osobistych za sprawą nowej łączności SnapBridge, bazującej na przełomowej technologii Bluetooth o niskim poborze energii. Dzięki niej aparat będzie w stałej bezprzewodowej łączności z urządzeniami inteligentnymi. To rewolucyjne oprogramowanie zostało zaprezentowane na targach CES 2016 jako element planu innowacji firmy Nikon.


Nikon wprowadza do oferty pozbawioną zakłóceń i energooszczędną transmisję danych na bazie Bluetooth – technologię SnapBridge, która zapewnia fotografującym dostęp do całej gamy wygodnych usług opartych na łączności. SnapBridge będzie standardową funkcją w niemal każdym aparacie Nikon począwszy od 2016 roku.

Obrazy często znajdują się w centrum komunikacji, zatem aparat również powinien zajmować ważną pozycję w tym wymiarze. Nasze innowacyjne rozwiązanie SnapBridge zapewnia łączność między aparatami Nikon a urządzeniami osobistymi, umożliwiając ich nieprzerwaną komunikację. Oto, co naprawdę oznacza stworzyć uniwersalny język fotografii – stwierdził Tadashi Nakayama, Wiceprezes, Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit, Nikon Corporation.

SnapBridge, wykorzystujący technologię Bluetooth low energy, pozwala na nieprzerwane i natychmiastowe przesyłanie zdjęć z aparatu do urządzenia inteligentnego w tym samym momencie, w którym są one robione. Odbywa się to automatycznie, bez potrzeby aktywowania transferu zdjęć z aparatu, zachowując przy tym niski pobór mocy na obu urządzeniach. Podczas transmisji użytkownicy mogą dalej swobodnie korzystać z mobilnej łączności internetowej, aby np. sprawdzać e-mail lub logować się do mediów społecznościowych, w międzyczasie synchronizując swoje zdjęcia.

Powiązywanie aparatów Nikon i urządzeń inteligentnych rozpoczyna się w aplikacji SnapBridge, dostępnej dla systemów iOS i Android TM w Apple AppStoreSM i GooglePlayTM.

Podstawowe funkcje aplikacji SnapBridge
Modele Nikon obsługujące technologię SnapBridge mogą pozostawać w stałej łączności z urządzeniem inteligentnym po zainstalowaniu aplikacji mobilnej. Połączenie wystarczy skonfigurować tylko raz, w odróżnieniu od dostępnych dotychczas aplikacji do transferu za pośrednictwem łącza Wi-Fi, które wymagają ponownego ustawiania po każdym podłączeniu sprzętu. Konfiguracja identyfikatora SSID i hasła – zazwyczaj wymagane przy pierwszym połączeniu – są w tym przypadku zbędne. Z aparatem fotograficznym można powiązać do pięciu urządzeń inteligentnych.

Automatyczna synchronizacja danych o lokalizacji i czasie
Aplikacja SnapBridge pobiera dane o lokalizacji i czasie z urządzenia inteligentnego, a następnie automatycznie synchronizuje z nimi aparat fotograficzny. Dzięki temu manualna zmiana dat i informacji o miejscu podczas zagranicznych podróży nie jest już potrzebna. Użytkownicy mogą rozpocząć fotografowanie w każdym momencie, nie martwiąc się o ustawienia danych, które zapisywane są na poziomie zdjęcia.

Transfer zdjęć podczas fotografowania
W menu aparatu można korzystać z opcji automatycznego transferu zdjęć w trakcie fotografowania, jak i po jego zakończeniu. Aparat intuicyjnie przechodzi z łączności Bluetooth low energy na tradycyjny Bluetooth w celu przesłania danych, nawet gdy jest wyłączony. Zdjęcia transferowane są na urządzenia inteligentne jako pliki obrazu o rozdzielczości 2-MP (Full HD) w formacie JPEG. Możliwe jest także przesyłanie oryginalnych plików JPEG.

Umieszczanie informacji
Za pomocą aplikacji SnapBridge informacje mogą zostać umieszczone na zdjęciu w dogodny sposób. Do wyboru są dwa rodzaje danych –prawa autorskie i informacje o zdjęciu oraz dodatkowe teksty i logotypy, które można umieścić w obrazie w celu ochrony i identyfikacji zdjęć.

Funkcje zdalnego sterowania podczas fotografowania
Oferowana przez aplikację SnapBridge funkcja zdalnego fotografowania pozwala użytkownikom potwierdzać widziane przez obiektyw obrazy na ekranie urządzenia inteligentnego w czasie rzeczywistym, przed zwolnieniem migawki poprzez aplikację. Dodatkowo, suwak zoomu oraz samowyzwalacz aparatu można kontrolować przy użyciu smartfona, co daje szerokie możliwości oraz większą swobodę podczas fotografowania.

Więcej informacji: www.nikon.pl

Zobacz także:
Nikon przedstawia lampę błyskową SB-5000
Premiera flagowego Nikona D5
Promocja Nikon
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Aktualizacja Post Focus od Panasonic
Będzie nowy aparat Nikon!
Aktualizacja Sony alfa 7 II dostępna od dziś
Aktualizacja Sony A7RII
Nowa akcja promocyjna Nikon Polska
Zimowa promocja Nikon
Strona internetowa firmy Nikon w nowej odsłonie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.917s.