Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowa łączność SnapBridge w aparatach Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Nowa łączność SnapBridge w aparatach Nikon
Dodał: Błażej Organisty 12.01.2016
Nikon stawia aparat fotograficzny w centrum ekosystemu urządzeń osobistych za sprawą nowej łączności SnapBridge, bazującej na przełomowej technologii Bluetooth o niskim poborze energii. Dzięki niej aparat będzie w stałej bezprzewodowej łączności z urządzeniami inteligentnymi. To rewolucyjne oprogramowanie zostało zaprezentowane na targach CES 2016 jako element planu innowacji firmy Nikon.


Nikon wprowadza do oferty pozbawioną zakłóceń i energooszczędną transmisję danych na bazie Bluetooth – technologię SnapBridge, która zapewnia fotografującym dostęp do całej gamy wygodnych usług opartych na łączności. SnapBridge będzie standardową funkcją w niemal każdym aparacie Nikon począwszy od 2016 roku.

Obrazy często znajdują się w centrum komunikacji, zatem aparat również powinien zajmować ważną pozycję w tym wymiarze. Nasze innowacyjne rozwiązanie SnapBridge zapewnia łączność między aparatami Nikon a urządzeniami osobistymi, umożliwiając ich nieprzerwaną komunikację. Oto, co naprawdę oznacza stworzyć uniwersalny język fotografii – stwierdził Tadashi Nakayama, Wiceprezes, Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit, Nikon Corporation.

SnapBridge, wykorzystujący technologię Bluetooth low energy, pozwala na nieprzerwane i natychmiastowe przesyłanie zdjęć z aparatu do urządzenia inteligentnego w tym samym momencie, w którym są one robione. Odbywa się to automatycznie, bez potrzeby aktywowania transferu zdjęć z aparatu, zachowując przy tym niski pobór mocy na obu urządzeniach. Podczas transmisji użytkownicy mogą dalej swobodnie korzystać z mobilnej łączności internetowej, aby np. sprawdzać e-mail lub logować się do mediów społecznościowych, w międzyczasie synchronizując swoje zdjęcia.

Powiązywanie aparatów Nikon i urządzeń inteligentnych rozpoczyna się w aplikacji SnapBridge, dostępnej dla systemów iOS i Android TM w Apple AppStoreSM i GooglePlayTM.

Podstawowe funkcje aplikacji SnapBridge
Modele Nikon obsługujące technologię SnapBridge mogą pozostawać w stałej łączności z urządzeniem inteligentnym po zainstalowaniu aplikacji mobilnej. Połączenie wystarczy skonfigurować tylko raz, w odróżnieniu od dostępnych dotychczas aplikacji do transferu za pośrednictwem łącza Wi-Fi, które wymagają ponownego ustawiania po każdym podłączeniu sprzętu. Konfiguracja identyfikatora SSID i hasła – zazwyczaj wymagane przy pierwszym połączeniu – są w tym przypadku zbędne. Z aparatem fotograficznym można powiązać do pięciu urządzeń inteligentnych.

Automatyczna synchronizacja danych o lokalizacji i czasie
Aplikacja SnapBridge pobiera dane o lokalizacji i czasie z urządzenia inteligentnego, a następnie automatycznie synchronizuje z nimi aparat fotograficzny. Dzięki temu manualna zmiana dat i informacji o miejscu podczas zagranicznych podróży nie jest już potrzebna. Użytkownicy mogą rozpocząć fotografowanie w każdym momencie, nie martwiąc się o ustawienia danych, które zapisywane są na poziomie zdjęcia.

Transfer zdjęć podczas fotografowania
W menu aparatu można korzystać z opcji automatycznego transferu zdjęć w trakcie fotografowania, jak i po jego zakończeniu. Aparat intuicyjnie przechodzi z łączności Bluetooth low energy na tradycyjny Bluetooth w celu przesłania danych, nawet gdy jest wyłączony. Zdjęcia transferowane są na urządzenia inteligentne jako pliki obrazu o rozdzielczości 2-MP (Full HD) w formacie JPEG. Możliwe jest także przesyłanie oryginalnych plików JPEG.

Umieszczanie informacji
Za pomocą aplikacji SnapBridge informacje mogą zostać umieszczone na zdjęciu w dogodny sposób. Do wyboru są dwa rodzaje danych –prawa autorskie i informacje o zdjęciu oraz dodatkowe teksty i logotypy, które można umieścić w obrazie w celu ochrony i identyfikacji zdjęć.

Funkcje zdalnego sterowania podczas fotografowania
Oferowana przez aplikację SnapBridge funkcja zdalnego fotografowania pozwala użytkownikom potwierdzać widziane przez obiektyw obrazy na ekranie urządzenia inteligentnego w czasie rzeczywistym, przed zwolnieniem migawki poprzez aplikację. Dodatkowo, suwak zoomu oraz samowyzwalacz aparatu można kontrolować przy użyciu smartfona, co daje szerokie możliwości oraz większą swobodę podczas fotografowania.

Więcej informacji: www.nikon.pl

Zobacz także:
Nikon przedstawia lampę błyskową SB-5000
Premiera flagowego Nikona D5
Promocja Nikon
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Aktualizacja Post Focus od Panasonic
Będzie nowy aparat Nikon!
Aktualizacja Sony alfa 7 II dostępna od dziś
Aktualizacja Sony A7RII
Nowa akcja promocyjna Nikon Polska
Zimowa promocja Nikon
Strona internetowa firmy Nikon w nowej odsłonie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.01.2018]
Autor:
Joanna Bratko-Lityńska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.54s.